Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják ennyien a...

Miért utálják ennyien a zárkózottabb, csendesebb embereket?

Figyelt kérdés

Le se írom, hogy "introvertált", mert manapság ez már valami szitokszó lett.


Én is csendesebb vagyok. Ez nem azt jelenti, hogy bámulok, mint a boci, ha hozzám szólnak, vagy társaságban ülök, mint a kuka, hanem csak azt, hogy nem szeretem a tipikus semmitmondó társalgást (az időjárásról pl), nem szeretek a középpontban lenni, nem én leszek, aki szóval tartja az egész társaságot.

Ha ismeretleneknek mutatnak be, kell egy 10 perc ameddig feloldódok annyira, hogy be tudjak csatlakozni a beszélgetésbe. Ha olyanról van szó, ami érdekel, szívesen beszélek, de ha olyasmi a téma, amihez egyáltalán nem értek, akkor nem fogok belekotyogni.

Szeretek néha csak úgy egyedül lenni, olvasni, festeni, zenét hallgatni, kikapcsolódni. Nem vagyok bulizós.

De ez minden. Ezen felül én is olyan vagyok, mint a többi ember. Vannak dolgok, amiket szeretek, vannak, amiket kevésbé. Van véleményem, vannak hobbijaim, ha megkérdezik társaságban, mit szeretnék rendelni vacsira, pizzát vagy sushit, akkor megmondom, melyikre szavazok, nem vagyok "hát, ő, izé, az egyiket" vagy "nekem mindegy".


Tudom, hogy extrovertáltnak lenni ideálisabb, az övéké a világ, nekem is vannak olyan ismerőseim, akiknek mindenki a haverja, és olyanok is, akik fél percig sem bírják ki, ha nem róluk van szó.

Meg olyanok is, akik egyszerűen csak nyitottabbak, beszédesebbek, közvetlenebbek nálam, de nem zsonganak folyton.


Viszont ki nem állhatom, mikor az introvertált jellemet keverik a szociofóbiával vagy netán az autizmussal.


2019. ápr. 9. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi baj. Nem személy szerint ellened szól ez, mindenkivel ilyenek az emberek. Csak míg a nyitott bárkivel elbeszélget, mi nem annyira.
2019. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%

Még írd ki 8x! Mér mindig senkit nem erdekelnek ezek az eroltetett cimkék

Majd ha kikerulsz a munka világába elfelejted

2019. ápr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én is teljesen ilyen vagyok
2019. ápr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2, Ez az első ilyen kérdésem. Ki mondta, hogy nem dolgoztam eddig?
2019. ápr. 9. 16:08
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
Ha ilyen vagy, mint fent leírtad, valószínű hogy nem (ezért) utálnak mások. Most őszintén, ezek a totál semleges dolgok senkinek sem szúrnak szemet.
2019. ápr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta, hogy engem konkrétan utálna bárki is.


Az introvertált emberekről szoktak megnyilvánulni nagyon negatívan, ezen az oldalon főleg.

2019. ápr. 9. 16:21
 7/9 anonim ***** válasza:
17%
Kifejezetten nem kedvelem a túl csendes embereket, úgy általánosságban. Nem szeretem, ha én tartom életben a beszélgetést. Olyan, mintha az illető tojna a fejemre. Ilyenkor nem rabolom senki idejét, elfogadom és tovább megyek. Attól kapok idegbajt, ha ezután megy a sírás, hogy én tojom le ezeket az emberek, nem pedig ők engem... milyen alapon?
2019. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7, Nem kétszemélyes, hanem nagy társaságban való beszélgetésről volt szó.

Ha kettesben szeretnék beszélgetni valakivel, azt nyilván azért teszem, mert szimpatikus, kíváncsi vagyok rá, és érdekel a véleménye. Akkor nem fogok ülni és bambulni.


Viszont egy 5-15 fős társaságban csak akkor kapcsolódok be a beszélgetésbe, ha érdekel, és ha tudok mit mondani.

2019. ápr. 9. 16:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben megértelek. Én nem szeretem ezeket a címkéket, az ember az legyen ember. Én sem szeretem az olyan társaságot ahol nem tudok mit mondani, beszélni mert nincs közös hangnem, érdeklődés, nem egy világ vagyunk. Én inkább ambivertáltnak mondanám magam de nagyon megválogatom milyen társaságban vagyok mert az olyan társaságból bőven jutott ahol nem éreztem jól magam. Én személyiségemből kiindulva szeretem a csendes embereket. Szeretem mert hogy ha megismerek egyet, akkor kiderül róla mindig hogy amúgy milyen ember is és hogy mennyi minden mondanivalója van. :) 21/F
2019. ápr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!