Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki önhibájából szegény azt...

Aki önhibájából szegény azt miért kell sajnálni?

Figyelt kérdés

Van egy réteg aki tényleg nem tehet róla, nincs lehetősége kitörni. Ezeket segíteni kell.


Viszont rengeteg ember akaratgyenge, lusta, az első akadálynál feladja, nem tesz meg mindent a célja érdekében, "majd lesz valami" alapon él. Aztán hitelt vesz fel 600 évre, 3-4-5 gyereket vállal a semmire.


Ezeket miért kell támogatni? Úgy adják elő mintha a sors csapása lenne, pedig ha igazán akarnának tudnának változtatni, csak az nem kényelmes.



2019. ápr. 9. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Én inkább azokat sajnálnám, akik nem értékelik az embereket, sem az erőfeszítéseiket.
2019. ápr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Te ott voltál egész életükben ott ültél mellettük és végignézted ahogy lustaságból elszegényednek? Vagy lehet, hogy fingod sincsen arról, hogy valójában miért vannak ilyen helyzetben?
2019. ápr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ,,kell" sajnálni őket. Nyilván, ha az embernek van egy bizonyos empátiája sajnálja azt, akinek rosszabb, legyen az önhibájából vagy nélküle, de senki nem fogja követelni rajtad, hogy sajnáld őket.
2019. ápr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt tapasztalom,hogy mindig azok irigykednek a másikra,akiknek lett volna esélyük feljebb lépni az életben,de egyszerüen lusták voltak megragadni az alkalmat.Ha másnak ez sikerült,akkor azokat a személyeket,egyből próbáltak lehúzni a saját szintjükre.Én nem sajnálom őket,csak nézzem ahogy vergődnek.
2019. ápr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled. Nekem is vannak ilyen ismerőseim.

Az egyikükkel pont pár napja találkoztam, beszélgettünk kicsit. Persze ő csak panaszkodni tudott, hogy mennyire nincs pénzük, erre sem telik, azzal is el vannak maradva...

Hozzá kell tennem a nő vagy 10 éve ugyanott, egy varrodában dolgozik, darabbéres, 70 ezer forint körül keres, ha megvan a 80 ezer, akkor már örül, hogy milyen jól kapott. Elég közeli ismerősök vagyunk, így többször is rákérdeztem már nála: miért nem vált munkahelyet? Ennél még egy Tesco kasszás is többet keres... de ha munka mellet estin elmenne tanulni valami szakmát, akkor jóval több lehetősége lenne. Mi volt rá a válasz? Csak a kifogások. Mi lesz, ha az új helyen nem válik be, akkor még ennyi pénze sem lesz? Ő munka után már fáradt, nem lenne energiája még tanulni is. Itt már mindenkit ismer, jóban van a kolléganőkkel, mi lesz ha egy másik helyen kiközösítik?

Inkább ráhagytam, látszik, hogy nem is akar változtatni, csak a kifogásokat keresi. De persze a panaszkodás az megy, hogy ő milyen szegény. Tenni valamit, hogy jobb legyen? Azt már nem. Még próbálkozni sem.

2019. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

"Viszont rengeteg ember akaratgyenge, lusta, az első akadálynál feladja, nem tesz meg mindent a célja érdekében, "majd lesz valami" alapon él."

Ezt ki állapítja meg? A szomszéd Sári néni, aki úgy látta-hallotta a Mancitól, aki az is csak az Erzsitől hallotta? Vagy ki?

2019. ápr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled. Vannak olyan ismerőseim, akiknek a környezete teljesen normálisan szólt, hogy ezt vagy azt ne csinálják. Mégis csinálták, szegények lettek, aztán szerintük az egész világ hibás volt és milyen gonosz az állam, hogy nem vág hozzájuk több millát... És miközben rengeteg ilyen embert segít az állam, sok olyan ember nem kap semmiféle segítséget, akiknek megérné adni.
2019. ápr. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!