Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell még abba is beleköt...

Miért kell még abba is belekötni, hogy hogy eszik az ember?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, hogy gyorsan eszem. A többi emberhez képest biztosan... De ezt szinte mindenki megjegyzi.


"Nem veszi el senki előled"

"De gyorsan eszel..."

"Te mindig ilyen gyorsan ettél?"

"Nem fogsz éhezni, van még"


Hasonlók. A huszadik után már nagyon zavaró. Ezt ki figyeli amúgy? Pedig nem csámcsogok, nem beszélek teli szájjal, nem eszem le magam, nem morzsázom, nem habzsolok, nem nyelek félre, még az emésztésem is rendben van, csak általában én végzek először, gyors vagyok, stb.


Magam részéről fel se tudom idézni, hogy a környezetemben ki hogy eszik.. Max ha valaki nagyon lassú. De arra se teszek megjegyzést.


Nálatok van ilyen?


2019. ápr. 12. 08:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

Nincs ilyen. Miért nem kérdezel vissza, mit nyammognak ilyen sokáig egy ilyen pici adagon?

Vagy ha azért lassúak, mert végig pofáznak éves helyett, akkor puffogtasd az idegesítő "magyar ember éves közben nem beszél" szöveget.

2019. ápr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Nálam volt egy időben. Én is gyorsan eszem, meg amit lehet, kézzel. Nyers zöldség, gyümölcs, ilyesmi, ez is baj volt. Az is, ha a reggeli tejeskávét tartalmazó bögrét nem a fülénél fogtam meg, hanem átfogtam az ujjaimmal, hogy felmelegedjen a kezem. Nem vicc. Egy közösségben éltem akkor, és olyanok szóltak be, akik ebéd közben igazgatták a nyelvükkel a kajás műfogsorukat.
2019. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%
Abba kéne belekötni,hogy ők milyen lassan esznek...
2019. ápr. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%

Engem nem érdekel ki hogy eszik, de azért étteremben sem valami elegàns, ha úgy eszik valaki, mint aki a koncentràciós tàborból jött.

Mi itthon is megadjuk a módjàt az evédnek, pl mindig szépen megterítek, nem làbast teszek az asztalra hanem mindent üvegtàlakba, mindenhez a megfelelő evőeszközt stb.

Senki nem rohan, nem úgy eszünk mint aki kajàt először làt azon a héten, sőt a kislànyomat egy csiga lekörözné, olyan lassan eszik. :)

De mindenki egyen úgy, ahogy jólesik neki.

2019. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem kötnek bele, hanem csak meglepődnek. A belekötés az a "F@$zért eszel ilyen gyorsan"
2019. ápr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
Vegetáriánus vagyok. Elmondani sem tudom, hogy mennyi kotozkodest kapok folyamatosan. Szerintem is értelmetlen más tenyerjaval foglalkozni. Mindenki úgy egyen, ahol akar.
2019. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Mondanám neki, hogy beszéljen, mert aki nem beszél azt megeszed. :)
2019. ápr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
Visszakérdeznék: "Te a betonba is belekötsz?" :]
2019. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Otthon én is megadom a módját. Ennek szerintem nincs köze az evési sebességhez. Színek harmóniában, szép evőeszköz, alkalomhoz illő szalvéta. De attól még gyorsan eszem :D
2019. ápr. 12. 11:45
 10/18 anonim ***** válasza:
31%

Akkor egyél gyorsan, mintha maratont futnàl, nekem teljesen mindegy hidd el :)

Mi pedig kényelmesen, ràérősen eszünk.

Sőt, pàrom a munkahelyen sem kapkod, reggel 7-kor mennek reggelizni, ha tojàst sütnek/virslit főznek, simàn elvannak 3/4 8-ig az evéssel.

De ha ebédet visz be itthonról mert példàul tovább marad, azt sem lófuttàban eszik meg.


Mondjuk őszintén megmondom neked, engem kínosan érintene, ha bàrki kapkodva enne nálunk.

Sokszor látunk vendégeket, de ők sem kapkodnak.

Persze ha gyerekkorodban ostorral kergettek, hogy haladjàl, akkor érthető.

(nem tudom mondjuk felnőtt vagy-e vagy gyerek)

2019. ápr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!