Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Negatív tulajdonság az ha...

Negatív tulajdonság az ha haragtartó vagyok?

Figyelt kérdés

Családtagokon kívül bárkire képes vagyok éktelenül megharagudni. Olyannyira, hogy ha valami miatt megharagszom az illetőre akkor soha többet nem bocsátok meg neki, többet beszélni sem beszélek vele.

Jártam már így egy barátommal, aki azért mégsem volt akkora nagy barát hiába voltunk nap mint nap egymás társaságába 4 éven keresztül, annyiszor odaszúrt finoman, hogy végül teljesen töröltem az életemből, amit sokáig nem értett, hogy miért.

A minap pedig egy lány barátommal szakítottam meg a kapcsolatot örökre, mások számára talán gyerekes indok miatt. Történt ugyanis, hogy ő nagyon tetszett nekem, és kiderült, hogy neki az a srác tetszik titkon, akit elmondhatatlanul gyűlölök. Végül is tett már rám olyan megjegyzéseket azelőtt is, amik nem estek jól a férfi önbecsülésemnek, ezek miatt elkezdtem volna szépen hanyagolni, de ez így elég volt arra, hogy ne szóljak hozzá többet. Szegény néha olyan képet vág ha találkozunk, hogy majd’ elkezd sírni, írt is üzeneteket, de nem érdekelt.

Bárhogyan is szeretnék megbocsátani azoknak, akikre megharagszom egyszerűen nem tudok, mert mindig eszembe jut, hogy miért került oda számomra ahova.

Gondoltam régebben, hogy ezt majd kinövöm, de ez az eset a lánnyal ráébresztett, hogy nem, sőt most már még tudatosabban tudok valakire haragudni.

21/F



2019. ápr. 12. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig lenyeltem mindent, tűrtem, jópofát vágtam megbocsájtottam, mert édesanyám is ilyen és erre nevelt. Lábtörlő lettem az évek során.

Egy ideje én is haragtartó vagyok, ha nagyon megsértenek, vagy lelki szemetesládának használnak, stb. megszakítom a kapcsolatot az illetővel. A vicc az, hogy jó pár embert leépítettem így és nem hiányoznak.

Tehát szerintem nem annyira rossz tulajdonság ez.

2019. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem hiányoznak nekem sem egyáltalán. Teljesen elfelejtem őket, nem marcangol egyáltalán az ok, ami miatt haragszom valakire. Inkább ők azok akik ezt nem értik meg és bosszantják magukat rajta.
2019. ápr. 12. 20:01
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Igen, ez nagy negatívum. Ilyen emberrel nem szívesen barátkoznék, párkapcsolat meg végképp offos.
2019. ápr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na ugyan miért? Magyarázd el kérlek ha van időd és kedved.
2019. ápr. 12. 20:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, én is ilyen vagyok. Azért örökre nem haragudok meg pitiáner dolgok miatt valakire, szóval ha olyat tesz az illető, ami miatt végleg ki akarom zárni az életemből, akkor annak a kapcsolatnak már lőttek. Hiába békülnétek ki esetleg a későbbiekben, már többé nem tudsz teljesen megbízni a másikban, akkor meg inkább megéri teljesen megszakítani vele a kapcsolatot, mint évekig jópofizni, amíg végül egyikőtök végleg le nem építi a másikat..

21l

2019. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül...valószínűleg nem piti dolgok miatt haragudtál meg pl. a barátodra aki beszólogatott, egyszer betelik a pohár egy ilyen személlyel én is változtatásokat iktattam be a kapcsolatunkba.

2-es: hozzászólóhoz kapcsolódnék,ha mindig tűrsz lábtörlővé válsz.Nálunk se volt szabad itthon másokról kifejtenem a véleményemet pl. családtagokról, saját barátnőimről,ha a szüleim épp idealizálták az illetőt.Még én lettem leintve.Így sokszor nem is tudtam balójában jogosak-e az érzéseim.Később ezek a dolgok letisztultak bennem és megtanultam kjelölni a határaimat, éreztetni a másikkal hol kezdődök én és hol végződik ő.Jobban érzem magam,hogy bizonyos emberrekkel megszakítottam a kapcsolatot vagy nem nem volt kedvem színből tartani azt.

2019. ápr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!