Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez lehet depresszió?

Ez lehet depresszió?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az oldal nem erre szolgál, és természetesen nem is diagnózist várok, csak véleményt, személyes tapasztalat alapján.

Négy éve antiszociális személyiségzavart diagnosztizáltak nálam, és akkor is felmerült a depresszió lehetősége. Nagyjából egy éve lett rosszabb. Eddig sem voltak valami csodásak a kapcsolataim, de eddig legalább volt olyan, akinek a jelenlétében jól szórakoztam. Ez azóta elmúlt. A barátnőmmel szakítottam, egy idő után nem tudtam elviselni a jelenlétét. Alig van motivációm, pedig tanulnom kéne(orvosi..). Ráadásul állandóan alszom, ingerlékeny vagyok, folyton unatkozom, rámtör a sírógörcs, pedig nem volt jellemző. Mintha semmi sem számítana, és nem lenne célom. Minden baromságot megveszek, hátha boldog leszek tőle, pedig nem kéne ész nélkül költenem a pénzt. És szétszedtem egy barátnőm kapcsolatát a pasijával. Unalomból azt hiszem. Utálom azt a nőt.

Mit gondoltok?



2019. ápr. 14. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem antiszociális személyiségzavar. Félre diagnosztizáltak akkor.
2019. ápr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pszichiáter 10 éves gyakorlattal. Ez pedig az. Nem látom, hol térne el bármi olyan mértékben. Ha arra gondolsz, hogy fennáll a depresszió, az nem zárja ki. Az öngyilkos hajlam hiányával igazából viszonylag gyakori.
2019. ápr. 14. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!