Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen egy szörnyű anya?

Az ilyen egy szörnyű anya?

Figyelt kérdés
Aki rábeszéli a gyereket, hogy végezzen el egy olyan szakmát amit ő nem igazán szeretne. Viszont a szülő ragaszkodik hozzá, mert azzal az adott szakmával jól tud majd keresni. Mi a véleményetek?
2019. ápr. 20. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem nevezném szörnyűnek, de az mindenképp rossz, ha a saját elképzeléseit akarja ráerőltetni a gyerekre. Bármi is lesz a gyerekem álma, támogatni fogom őt és nem azt erőltetni, amit én akarok és ő nem szeretné.
2019. ápr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szörnyű az erős túlzás.

Inkább rossz, hiszen egy jó anya azt szeretné, ha a gyereke boldog lenne, ehhez pedig semmilyen módon nem járul hozzá, ha kényszerből kell csinálnia valamit, amit kicsit sem élvez.

2019. ápr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Nem szörnyü, legfeljebb más az elképzelése, mint a gyereknek.

2. Azonban a gyerek legalább annyira hibás, mert olyan nincs, hogy a gyereknek el kell végeznie azt a szakot, amit nem akar. Ha hagyja, akkor legalább annyira, ha nem jobban hibás, mint az anya!

2019. ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bogus20 válasza:
Az előttem szólónak mondanám, hogy nem ilyen egyszerű a helyzet, adott szülő nagyon erőszakos is tud lenni. Nekem anyám annó eljutott addig, hogy először öngyilkossággal fenyegetőzött, utána azzal hogy megvonja támogatását, és ez ellen mit tud csinálni egy 18 éves akinek kevés a tapasztalata és semmi pénze? És igen, szörnyűnek találom azóta is ezt a fajta bánásmódot, ezzel visszafordíthatatlanul tönkre vágta a kapcsolatunkat. De ha észérvekkel történik a rábeszélés az megint más, adott esetben ha a gyereknek nincs más ötlete, elképzelése, még jól is elsülhet a dolog.
2019. ápr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!