Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is visszakéne...

Szerintetek is visszakéne állítani a sorkatonaságot? Legalább belőlünk lett is valami.

Figyelt kérdés

Sok iszonyat neveletlen gyereket látok és rengeteg férfiatlan nem homokos egyént. a minap egy züld hajü tarájas fiatalt láttam. Iszonyat érzés volt. a katonaság ezeket a fiatalokat megnevelné és normális férfiként szerelnének le. Amikor életünk része volt, eszünk ágába sem jutott hogy zöldrefestessük a hajunkat és az idős embereket ne tiszteljük, ne engedjük előre, vagy vitatkozzunk velük, tudtuk náluk van a tudás és tudtuk hol a helyünk. A mai fiatalok nem tudják.


Egy régen Budapesten élt, Cegléden szolgált FÉRFI.



2019. ápr. 27. 17:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
És mi lett belőled?
2019. ápr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyit segítene a katonaság, szerintem a selejtnek semmit, én is hasonlóan gondolkodom a "normális" férfiről, pedig férfiatlan vagyok, egyszerűen ezt dobta a gép, erővel, katonasággal sem tudnának belőlem "igazi" férfit faragni és mielőtt jönnétek azzal, hogy akkor a szüleim a hibások, nem, egyszerűen ez van, azt nem merem kijelenteni, hogy genetika határozza meg a dolgot 100%-ban, de jórészt azért igen, persze lehet változtatni, közbelépni időben bizonyos egészségügyi problémák esetén, na a katonaság már pont nincs időben és pont nem is segít nagyon semmit. A kemény gyerekek még keményebb lesznek, a csicskák meg még csicskábbak valahol az az érzésem, ott is kiütközik a hierarchia, még jobban is. Ja és nem a zöldhajtól lesz valaki férfiatlan, agy, na meg a hormonok, életesemények határozzák meg.
2019. ápr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
79%
11. Hát öreg fószer :D
2019. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%

Vissza.

Én tisztelem az időseket, tudjon az bármit, és hiába nem ért el semmit az életben, a tapasztalatai alapján több, mint valószínű lényegesen többet tud, mint bármilyen elkényeztetett kis majom, aki nem képes megadni a tiszteletet nekik.

Sok kis senkiházi hülyegyerek nagyon el van szállva magától, utálom a korombelieket, szerintem előírásszerűen ütni kellene mindet, tudják, hol a helyük.

2019. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Manapság csak tech háború van, és jah ha fidesz kezében lenne a terv, hogy visszaállítsák a sorkatonsagot, akkor nem tamogatom.
2019. ápr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Már vagy nyolcezerszer fel lett téve ez a kérdés, és továbbra is csak azt tudom mondani: NEM. És még mindig hülyeség azzal érvelni, hogy a katonaság legalább megnevelné a mai kölyköket. Nem a katonaság dolga a nevelés!

Te pedig amúgy rohadtul ellenszenves vagy ezek alapján, mert csak úgy süt belőled az önimádat, más emberek lenézése, és az általánosító, egydimenziós gondolkodás.


25/F

2019. ápr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Valóban vannak olyan fiúk, akikről írtál, és őket én se gondolom férfiasnak. Na de minden korszakban voltak olyan nők és férfiak akik ellenérzést váltottak ki az akkori idősebb generációból.

Nekem több olyan férfi és srác ismerősöm van, akik férfiasak, holott közük se volt a katonasághoz. A férfiasságot nem ez határozza meg.

A nagyapám százados volt, de ő se a férfiasságot látta a katonaságban, hanem a hazaszeretetet.

Minden embernek jár az alap tisztelet, de én se tisztelek jobban egy idősebb embert, mint bárki mást, aki ne adott volna okot az ellenkezőjére. Mit tiszteljek a korában? Hogy nem ölette meg magát? Egy idősebb ember nem lesz szent, hogy még vitázni se lehessen vele.

Áruld el, kinek hol a helye? Valami isten vagy, hogy te ennyire biztos vagy ebben? Az a szép a mai világban, hogy több a lehetőség.

Van olyan haverom, aki katona akar lenni.

Te mitől vagy annyira férfias? Fekvőztél és eldobtál egy gránátot?

18/L

2019. ápr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező vagy troll, vagy simán buta.


A sorkatonaság nem sok hasznosat tanított az embereknek, ellenben egy csomó férfit testileg-lelkileg megnyomorított, és akiket nem, azoknak is értékes éveket vett el a fiatalságukból, amit százszor hasznosabb dolgokkal is tölthettek volna.

2019. ápr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
79%

Mert aztán a sorkatonaságtól férfias lesz mindenki... véletlenül se mondjuk egy szervilis idióta, aki nem gondolkodik, hanem elfogad mindent, amit parancsolnak neki. :D


Igen, vannak bajok a fiatalsággal általánosságban, mondom ezt úgy, hogy én is 19 vagyok. Van pár ötletem, hogy mi lehetne erre a válsz, de abban biztos vagyok, hogy NEM a sorkatonaság.

2019. ápr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Mit tanulsz a katonaságnál? Tekintélyelvűséget. Na, ott aztán tényleg azt tanulod, hogy ha azt mondják, hogy ugorj a kútba, akkor beleugrasz.
2019. ápr. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!