Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki valamit rosszul...

Ha valaki valamit rosszul tud/mond, és a másik tudja helyesen, akkor miért nem javítja ki, és miért hallgatja végig, és hagyja tudatlanul?

Figyelt kérdés
Sok apró példát tudnék az élet minden területéről, a legutóbbi kórházban történt. Újszülött babámon egy bőrelváltozást anyajegynek hittem, nővér előtt rá is csodálkoztam, hogy jééé anyajegy... ő hallgatott... 2 hétig voltunk bent, tovább adtam az infót a közeli hozzátartozóknak, hogy az anyajegy, erre mikor mentünk haza, megtudtam, hogy az nem az. Nővér nagyon jól tudta, mégis hagyott abban a tudatban. Nem komoly, ne az orvosi részét nézzük a sztorinak, hanem azt, hogy szólhatott volna, de nem szólt, ezzel nagyobb kárt okozott, mert terjesztettem a rossz infót ammit majd javíthatok, illetve nem tudom, ilyenkor mi játszódik az emberek fejében? Hasonló szituációban én finoman kijavítom az embereket, vagy rávezetem, vagy vmi... de nem hagyom, hogy mondja a hülyeséget.

2019. máj. 4. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A nővér tapasztalt volt, ezért nem akar állandó vitát a mindenkinél mindent úgyis jobban tudó, hormonzavaros anyukákkal.

(Nem rólad beszéltem.)


Csak nézzed meg itt a gyíkon is, hogy pl. valaki kérdez egy őrült nagy baromságot, majd a válaszok után még neki áll még feljebb és minden válaszolót elküld a jó anyukájába.

Ezért jobb -sokszor- nem is válaszolni.

2019. máj. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első válaszolót osztom.

Ha valaki bent van a kórházban,és saját maga állít fel diagnózist,az nem tartozik a nővérre.Tájékoztattak téged,hogy nem anyajegy,tehát korrektek voltak.

Ilyen esetben egyébként az lehet megoldás,ha megkéred a nővért,hogy mondja el mi az,vagy ha nem tudja,szeretnéd egy orvossal megnézetni.Vagy személyesen az orvosnak szólsz.

Egyéb területen pedig én is tapasztalatom,hogy sok ember kéretlenségnek veszi,ha kijavítom.Volt már ebből komoly konfliktusom pl.munka közben,hivatalos helyen,mert félretájékoztatták(valóban kiderült,hogy nem tévedtem) az ügyfelet,és ezt próbáltam neki elmagyarázni,jóindulatból.Az lett a vége,hogy hazudok,és csak fújta a magáét,hogy ő jobban tudja.Na ilyen szitukra nem vagyok már kíváncsi.

Ez nem azt jelenti,hogy soha senkit nem javítok ki,csak azt,hogy körültekintőbb vagyok.

2019. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tényleg nem az orvosi része a lényeg, csak egy példa volt, barátok között is előfordult, hogy tudta, és mégis hallgatott, pedig jobban örültem volna, ha rögtön kijavít, mint hogy még több ember előtt mondjak hülyeséget... na mindegy, ez én vagyok...
2019. máj. 4. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!