Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ember mitől gonosz,...

Egy ember mitől gonosz, szívtelen?

Figyelt kérdés
Egy barátom jutott eszembe erről,végig abban hittem,hogy ő jó ember,és kiderül,hogy egy gonosz,és nincs jó szíve. Képes másokat eltaposni a jó indulatával. Sajnálom őt. Engem is megpróbált,de nem haragszom rá. Számomra érdekesek ezek az emberek.
2019. máj. 6. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól lesz szívtelen, gonosz ha úgy viselkedik mint egy szívtelen, gonosz ember.

Igazából ez nagyon sok rossz emberi tulajdonságot foglal magába és szerintem te magad is tudod mik ezek a tulajdonságok.

2019. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem,hanem hogy mik miatt lesz olyan.
2019. máj. 6. 21:54
 3/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


Hát igazából az őket körülvevő emberek alakítják ezt ki benne. Szülők nevelési módja, suliban az osztálytársak, tanárok rosszul bánnak vele stb.

Van olyan ritka eset is amikor csak úgy magától lesz szívtelen és gonosz az ember szóval semmi külső hatás nincsen csak úgy gonosszá válik az illető. De ez eléggé ritka eset.

2019. máj. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Neveléstől. Ha otthon sokat veszekedés, válás stb. Nem éreztetik gyerekkorban, hogy szeretik. Nem viszik el társaságba és nem tanulja meg ezeket a dolgokat. Sokszor mondják, hogy a szívünkkel érzünk meg a lelkünkkel, de szerintem az agynak is sok köze van a dolgokhoz. Ezeket is tanulni kell, tapasztalni. Ha kimaradnak ezek a dolgok az életünkből, akkor pszichopaták leszünk.

Én gyerekkoromban gonosz és szívtelen voltam. Pedig nem nagyon voltak gondok otthon.

Például nem szerettem senkit. Nem éreztem szeretetet. Ha megöleltek, dicsértek vagy ilyesmi, azt nem érzékeltem. Nem foglalkoztam senkivel, leszartam mindenkit. Hiába szerettek, meg vártak engem. Nem mentem. Leszartam őket. Volt több rokonom is, aki nagyon kedvelt. Aztán betegek lettek, meg is haltak, de én még csak meg sem látogattam őket.

2019. máj. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vagy simán pszihopata.

Sokszor ki sem derül, mert olyan jól titkolják. Latjak h ök mások és épp ezért probalbak felvenni egy álarcot nehogy kiderüljön

Nincs bennük empátia.

Es tenyleg a legközelebbi rokonok vagy baratok tudjak csak meg. Mások soha nem is feltételeznek róla.

2019. máj. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy kiskorában sokat b×ták a gyerekkori társai, és így vág vissza.
2019. máj. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy lehet valakit jóindulattal eltaposni??? Ez miben nyilvánul meg, mert ezt nem igazán értem pontosan?


Lehet, hogy jó szíve van, csak rosszul cselekszik.

Lehet, hogy jót akar, de végül mindent elszúr.

Lehet, hogy nem normális közegben nőtt föl és nem tudja, hogy kell bánni az emberekkel. Talán segíthetsz neki.

2019. máj. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van aki képes fejlődni és jobb emberré válni, ha olyan emberek veszik körül, akik ösztönzően hatnak rá ebben.
2019. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok esetben aki gonosz, az jó is lehetne, hogyha szeretnék őt. Nem lehet egyértelműen gonosznak vagy jónak titulálni valakit, biztos vannak ilyen meg olyan tulajdonságai is, az már a környezet függvénye, h mit hoz ki belőle.
2019. máj. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!