Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy szeretek...

Miért van az, hogy szeretek mások helyzetén segíteni, a magamén viszont lusta vagyok változtatni?

Figyelt kérdés
Például nagyon szívesen segítek a barátaimnak az önéletrajz írásban, munkakeresésben, adok nekik tanácsokat, ha valamit kérnek, én egyből próbálom teljesíteni, sokszor az én érdekeimet így háttérbe szorítva, és a szabadidőm rovására. Én is szeretnék új munkát találni, de valahogy mégis szívesebben ajánlok fel másoknak új munkalehetőséget, vagy keresek nekik új albérletet a neten. Van erre valami kifejezés, hogy valaki a saját gondjai helyett a másokét szereti megoldani?

2019. máj. 7. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Dettó!


Annyira magamat olvastam. 😅


Tök jól esik nekem is segíteni, plusz imádok másokat motiválni, de magamat borzasztó nehezen tudom kilendíteni a holtpontról. :)


Kíváncsi lennék az MBTI-ben milyen személyiség jönne ki nálad a 16personalities teszten. :)

(ENFP here)

2019. máj. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minthogyha magamat hallottam volna. Vagyis mára már ez nem így van.

Nekem az ok az volt, hogy úgy éreztem hogy ettől fognak szeretni az emberek, ettől leszek "teljes". Ez szép és jó dolog és ez így is van, de az értéked nem ez. Nem az hogy te csak segítesz mert nem ennyiből állsz.

Nekem olyankor változott meg ez a hozzáállásom, mikor azt mondtam hogy elég, sok mindenkinek segítettem de ideje magamra fordítani, ha ennyire sok pozitív változást értem el mások életében akkor itt az ideje hogy első térbe helyezzem magam és legyek ugyan olyan fontos önmagamnak mint másoknak. Ez inkább önbizalomhiány,önértékelési gondokkal járt együtt. Szóval mihejst elkezdtem látni a pozitív változást az önmagam segítségében,motiválásában úgy egyre jobban megkedveltem hogy amiket adok tanácsokat, azt mind én is fogadjam meg. Mai napig imádok segíteni HA úgy van az embernek, viszont nem helyezem már magam alább ő náluk egyáltalán mert nem vagyok lelkiszemetes de ettől függetlenül tartom magam a személyiségemhez viszont már van egy határ amit az ember vagy betart velem szemben, vagy nem azaz csak annyit segítek amennyit én akarok, és nem engedem hogy átlépje azt a határt ami már nekem nem tetszik vagy esetleg már káros önmagamra nézve. :)

2019. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kívülállóként könnyebb átlátni dolgokat, mint a sajátunkat, mert ismerjük magunkat, így a berögzött szokásainkon nem nagyon tudunk változtatni.
2019. máj. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!