Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti boldogok vagytok?

Ti boldogok vagytok?

Figyelt kérdés
én egy boldog embernek vallom magam.érdekel hogy te aki ezt látod hogy érzed magad? légyszi ha boldog vagy ha szomoru vagy ird le hogy miért. Fejsd ki ahogyan csak kimered mert ezt szeretném látni. Érdekel az érzésed.Légyszi ha leirod a válaszod a korodat is rakd mellé kedves idegen. válaszodad előre is köszönöm.

2019. máj. 10. 22:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Most nem.Nincs munkám az önéletrajzaimra nem válaszolnak ahol válaszolnak ott meg nem jön össze épp tegnapelőtt is ez volt a helyzet,nagyon padlóratett.Anyagilag kis híján a nullán vagyok, az életkedvem,motivációm is a nulla alatt van.Ráadásul néhány hete halt meg az édesapám...:-(
2019. máj. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, mondhatom, hogy boldog vagyok, de ez nem jelenti azt, hogy folyton a fellegek felett járok, inkább egy általános elégedettséget takar. Jobbára. :)

Mert időnként elkapnak sötét gondolatok, ilyenkor irigykedve gondolok vissza fiatalabb önamagamra, amikor még naivan olyan sok minden lehetségesnek tűnt fel előttem. Mára tisztában vagyok vele, mi mindenre nem vagyok képes (40 éves, középkorú vagyok – borzasztó ez a szó, és nem is érzem magam ennek, de elfogadom, hogy a társadalom szerint ez rám a jó kifejezés :)).

Szerintem a „boldogság” egyik titka az önismeret, hogy el tudja fogadni az ember a saját korlátait, és ezeken belül éljen a lehető legszabadabban. Szerencsére olyan emberekkel vagyok körülvéve, akikkel segíteni tudjuk egymást a nehéz időszakokban, számomra fontos a kommunikáció (hogy ki tudjam beszélni a dolgokat) és a humor (amely révén kívülről tud az ember rátekinteni a saját „nyomorára”).

Mivel sokat beszélgetek emberekkel, rájöttem, hogy „mindenki a maga szintjén nyomorog”, vagyis nincs olyan ember, akinek ne lenne valamilyen problémája, ergo nem irigylek senkit.

Hozzáteszem, elég cudar gyerekkorom volt, sok veszteség is ért, talán ezért is tudom értékelni azt, amim van.

Mindehhez persze hozzátartozik az is, hogy sok évi tisztességes munkával a szakmámban jó lettem, szeretem csinálni, és bár nem vagyok igazán jómódú, nem is nyomorgok.

2019. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem,de lehet velem van a baj,túl nagyok az igényeim.
2019. máj. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Boldog vagyok, mert az akarok lenni és ez jól megy, ettől jól érzem magam :) Felesleges boldogtalannak lenni, mert lehet az ember boldog is és sokkal jobb! Csodaszép az élet és a Föld is! Érdemes örülni és a jót meglátni a dolgokban, így még a kevésbé jó helyzeteken is könnyebben és akár gyorsabban túllendül az ember! :)
2019. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: 34/f
2019. aug. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!