Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ismerősöd, rokonod,...

Van olyan ismerősöd, rokonod, aki egyáltalán nem akar külföldre utazni?

Figyelt kérdés

Nyilván olyanokra gondolok, akik anyagilag megengedhetnék maguknak.

Azért kérdezem, mert egy ismerősöm annyira odavan Magyarországért, hogy nem hajlandó külföldre menni, vagy max. Erdélybe.

A nagybátyámék meg gazdagok, de csak belföldre járnak wellnessezni.


Nekem nagyon furcsa, hogy vkit egyáltalán nem érdekel külföld.

Érdekelne, hogy ha van ilyen ismerőtök, akkor ő miért nem akar külföldre utazni.



2019. máj. 13. 10:25
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

# 19/20

gratulálok ehhez a rendkívül elmés hozzászóláshoz, te észko.mbájn. igen, rohadt jó lesz a magyar munkavállalók helyzete, mert könnyebben lehetnek árufeltöltők, miközben az összes szakember, orvos + gyakorlatilag minden olyan ismerősöm, aki nyelveket beszél és értelmesebb, elhúzott külföldre, mert elege lett az országból. király lesz az ország pr.likkal meg nyugdíjasokkal, miközben se orvos, se szakember.


#15/20

Egy más ország kultúrájának megismerésétől pedig senki nem lesz több. Inkább a saját kultúrájától, viselkedésétől, emberségességétől.”


de gondolom, megsértődsz, ha beszűkültnek neveznek. nem lesz több az ember más kultúrák megismerésétől? :D hihetetlen.

2019. júl. 1. 08:25
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Van.


Egy ismerősöm nekem is olyan, hogy nem utazik külföldre, mert Magyarországot akarja megismerni csak (lol).


A kettő szerintem nem zárja ki egymást, szerintem ez egyszerűen korlátoltság és begyepesedettség általában, no meg lustaságé és igénytelenség.

Egyszerűen mást nem lehet mondani olyan emberekre, akik nem hajlandók átlépni az országhatárt.


Na meg az ilyen emberek általában nem is beszélnek jól nyelveket.

2019. júl. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
32%
Gratulálok hogy erre csak most jössz rá. Csak azt elfelejted hogy mit jelent a proli szó. Emberségben pedig nulla vagy. Való igaz hogy a diplomások és a szakképzettek kimennek külföldre de téged az mit izgat? Itthon maradnak az aluliskolázottak meg azok a diplomások,tanult emberek akik valahogy eltudnak itt helyezkedni. Köszönd a sok Fideszesnek akik Orbánra szavaztak. De ha majd az egészségügyben nem lesz majd aki ellátja a Fideszes agyhalottakat meg nem lesz aki termelje nekik a nyugdíjat. Akkor majd elgondolkodnak hogy bakker nem a Fideszre kellett volna szavazni. Hát ez van. De az ilyen ország meg is érdemli hogy ez legyen a jövője.
2019. aug. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Nekem inkább az a fura, amit nyugati határszéli szülővárosomban tapasztalok. Simán elmennek az ország másik felére, de Ausztriában már minden messze van, holott pl. a Schneeberg nekik közelebb van, mint a Bakony. De sok pestinél is ugyanezt érzem Szlovákia felé. Mint ha a határok bármit is meghatároznának. A jelenség mondjuk hosszúhétvégéken nagyon jól kihasználható, pl. Rozsnyóban idén és tavaly tavasszal is harmad olyan áron kaptunk szállást, mint a határ innenső oldalán Aggtelek környékén.
2019. szept. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
2, az egyik vérmagyar, a másik pedig nem akar kilépni a komfortzónájából.
2019. szept. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
48%

Huhh... Rengeteg betokosodott, szűk látókörű emberke van.


"Dràgàbb nyaralás" - ugyan màr ...

Csak a balatoni árak VS amerre mi utazgatunk alig 20-30ezer (ft ba átszàmolva) a differencia .


A hosszú kocsikázás is lazán megoldható.

Nem egy ember vezet végig!

Váltjuk egymást. Egyik vezet, másik alszik kényelmesen hátul vagy lefoglalja magát: film, weblap szerkesztése, táblázatok...stb, e-mailre válaszok.

Én még alkotgatni is szoktam.


Ha valakinek 2-3 napja van azt megértem nem vállal be (főleg idősebb fejjel) hosszabb utakat.


Mindig úgy gondoltam: számomra nem az adott ország ad otthont, hanem én s szeretteim, mindegy merre vagyunk.

Kis családom pedig mellettem van. 🙂


+Megjegyzés:

Rengetegen nem tudnak a pénzzel bànni, s vannak akik megrekedtek egy adott szinten munkàban/keresetben.


Nem kell kalandvàgyónak lenni egy utazáshoz. Jómagam inkább az otthon ülő típus vagyok, de vannak dolgok, miket elfelednek az emberek...

Csak annyit kérdeznék: elégedett vagy önmagaddal s jelen életeddel?


Idő: számomra a legnagyobb kincs, ezért is építettem olyan karriert, ahol az elején lehet sok időmet emésztette, de màra napi 4 ó/hétköznapi napokon. (Ha elosztom egyenletesen 20 munkanapra)


Ahogy egyik kommentelő felhozta "kipihenem magam". Kérdés: mennyi szabadidőd van?


Valaki leszólta a tengert, azzal a gyenge érvvel mik vannak benne.


Kedvesem, a Balcsi se tisztàbb.

Pl édesanyámat látogattam meg otthon és az a szép hattyúcska, amit annyira szeretnek az emberek...nos elnézést a kifejezésért, de olyan nagyot oda sz$#@t a vízbe, mint az egész kézfejem.


Ezért is vicc, hogy a kutyàk kik nem a vízbe tojnak ki vannak tiltva. + Gazda összeszedi a dolgot.


Cápa, medúza pedig nehogy azt hidd mindenhol van 😂 valld be magadnak az igazi okot inkább.


Anno párommal megbeszéltük: igen is megérdemeljük a kikapcsolódást. Magyarba sok helyen voltunk, majd több országban, s az egyik utazás alatt leltem jelenlegi otthonunkra 🙂


Gammer ismiket meglátogattuk, az is külön élmény volt.


+ Nem kell utazni ahhoz, hogy több kultúrát megismerj.


Elég a neten több embert ismerned más-más országból. + Tanulod a nyelvet.


Nah igen a nyelv tanulás, magyarban mumus dolog.


A legnagyobb visszatartó "erő" nem a pénz, hanem az agy/személyiség.


Egy globális probléma az esetek nagy részében: az embereket egyre kevesebb dolgok érdeklik. Sokaknak hobbija sincs.


Amikor megkérdeztem a korombeli csajszit ismerkedéskor...a pofám leszakadt.

"Mi a hobbid?"

Válasz: "a barátaimmal ivàszat"


.... No comment....


S vég kérdés: mi számít gazdagnak számodra?


Sokaknak magyarba a havi 500k már annak számít, pedig nem.


Sok válaszra vissza kérdeznék, de egy hatalmas regény lenne. Tele érvekkel is.

2019. szept. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Én is voltam párszor külföldön. Néha munka miatt, néha "csak úgy". De nem érzem azt, hogy minden áron külföldre menjek. Itthon is vannak szép helyek, ahhoz, hogy "nyaraljak" "pihenjek" nem kell x órát utazni. Néhány órán belül is vannak olyan hyelek ahol ki lehet kapcsolni.
2019. szept. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nekem egy kolléganőm nem igazán, de inkább csak azért, mert fárasztónak tartja az utazást.

Más a környezetemből, aki teheti, elmegy időnként ide - oda. Én is. Most is nemrég jöttem haza. Ha még több pénzem lenne, még többet utaznék. Miért ne? Nagy ez a Föld, érdekes kultúrák, tájak, emberek.

Egyébként az "itthon is vannak szép helyek", meg "ilyen-olyan rossz a tenger, bezzeg a Balaton" stb. jellegű dumákról a róka és a savanyú szőlő meséje jut eszembe. Illetve a begyöpösödött, érdektelen látásmód. Meg az irigység, ami sajna a magyarokra eléggé jellemző.

2019. szept. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

igen, a turbómagyar ismerősöm, mert Magyarország neki bőven elég. Bár gyanítom, hogy a nyelvtudás hiánya komoly tényező nála is, és ő is kissé begyepesedett idősebb ember.

Lehet udvariaskodni, de szerintem szinte mindig korlátoltság és beszűkültség, ha vki nem akar külföldre menni.

2020. jún. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!