Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem idegesít hogy az...

Csak engem idegesít hogy az emberek többsége buta?

Figyelt kérdés
Az alapműveltségre értem, pl amikor valaki nem tudja megmondani, hogy melyek Magyarország szomszédos országai, vagy ami ennél is durvább nem tudja ki a miniszterelnök, és még rengeteg ilyen példát tudnék sorolni, és érettségivel rendelkező emberekről beszélek. Hozzá teszem ilyen alap dolgokat 8 általánossal is illene tudni. Rengeteg ilyen ember van körülöttem, és nem tudok elmenni ez mellett, hogy hogy lehet valaki ennyire buta. (Nem borsodban lakok, mielőtt valaki azt hinné, hogy kisebbségiekről beszélek.)

2019. máj. 20. 14:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%

A leírásod alapján én is buta vagyok. A harmadik szakmámat kezdem szeptemberben, a legrosszabb érettségim 4es lett, hetente minimum egy könyvet el szoktam olvasni, szeretem a könyveket. A mai, aktuális politikával kapcsolatban viszont nem nagyon vagyok tisztában. Otthon nem téma a politika, híreket ritkán olvasok, csak annyi jut el hozzám, amit a rádióban nagy ritkán meghallok. Facebookozni, instázni és youtubeozni sem szoktam. A földrajzzal végülis nincs baj, de ha a politikáról kell beszélni.. Pár “fontos” néven kívül nem sokat tudok mondani róla, hacsak nem azt a részét kérdezik, amit jogi alapismeretek órán is vettünk, ami be kell hogy valljam szintén minimális.

N

2019. máj. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondom, hogy sorold fel az egész parlamenti patkót, de azért azt tudni hogy ki a miniszterelnök abban az országban ahol élsz, szerintem eléggé alap dolog.
2019. máj. 20. 14:52
 13/20 anonim ***** válasza:
72%
Azt még hagyján. De amikor valaki nem tud helyesen írni attól a falra mászok. Illene megtanulni helyesen írni,minimum a saját anyanyelvemen. Sok fiatalnál látom ezt. Mi lesz ebből a generációból,csak úgy kérdezem?
2019. máj. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Értelmes ember nem ír le olyat, hogy "ez mellett".
2019. máj. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%

Igen irritál a butaság, de nem abban az értelemben, mit amit te írsz, sokkal inkább az, ha valaki a mindennapi életben előforduló dolgokkal nincs képben, és nem tud értelmesen gondolkodni.


Néhány példa:

- Amikor ki kell tölteni egy hivatalos papírt, amin rajta van, hogy hová mit kell írni, ennek ellenére értetlen, és mindenre 3x rákérdez

- Amikor a boltban nagy betűkkel ki van írva, mi mennyibe kerül, mégis az eladót tartja fel, és kérdezgeti

- Amikor Fb-on álláskereső csoportban egy álláshirdetéshez világosan le van írva, hol kell jelentkezni, és alá odakommenteli, hogy "érdekel" mellé pedig a SAJÁT telefonszámát, hogy majd biztosan a cég felhívja...

- A borzasztó helyesírást már meg sem említem, amit néhány ember produkálni tud

- Akik kétely nélkül elhisznek mindent, bedőlnek mindenféle internetes átverésnek, (pl felugrik egy ablak, hogy nyert egy kocsit, és már meg is adja a bankszámlaszámát)


Dolgoztam egy ideig ügyfélszolgálaton, hát oda naponta annyi buta, síkhülye telefonálgatott, hogy pár hónapig bírtam csak őket.


És ebben igazad van, hogy a a felsorolt dolgokat már egy általános iskolás gyereknek is kellene tudnia, és borzasztó, hogy felnőtt emberek hogy lehetnek ennyire életképtelenek és buták. És csak egyre több lesz belőlük.

2019. máj. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Az időseket megértem, mert nincsenek hozzászokva ahhoz, hogy ennyi információ eljut hozzánk az interneten keresztül, de néha még ők is okosabbak mint egy-két frissen érettségizett diák.
2019. máj. 20. 18:29
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
15 vagyok. Nem az idősekre gondoltam elsősorban, a válaszomban leírt példákban nagy számmal akadnak középkorúak, sőt, fiatal huszonévesek is. Sokszor nem is értem, egyáltalán hogy tudott leérettségizni olyan valaki, aki megkérdezi, hogy egy adatlapon az "anyja neve" sorba az anyja férjes, vagy lánykori nevét kell-e írni...
2019. máj. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A 15-össel nagyon egyetértek. Kiegészíteném még pár dologgal:

- Amikor épphogy beáll a busz/villamos/metró a megállóba, és ő már szállna fel rá, úgy, hogy akik meg leszállnának, simán fellöki őket, és még neki áll feljebb.

- Gyorsétteremben dolgozom, ott is nap, mint nap találkozok buta emberekkel, a vendégek közül. Nagy betűkkel ki van írva, hogy hol lehet rendelni, és hol lehet átvenni a már kifizetett rendelést, ráadásul az elsőnél még kasszagépek is vannak, mögöttük álló dolgozókkal, az átvétel pedig egy üres pult, ahol nem áll ott folyamatosan senki. A sok hülye mégis ott akar rendelni...

- Akik már vásároltak, fizettek, és megkapták a blokkot, ahelyett, hogy ránéznének, netán elolvasnák, a kasszásokat zaklatják, hogy mi a wc kód.

- A menütáblán nagyjából minden kint van árral együtt, mégis azt is a kasszástól kérdezgetik, hogy mennyibe kerül.

2019. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Engem nem idegesít, mert értelmes emberekkel veszem körbe magam...
2019. aug. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Fordítva ültök a lovon. Nem a buta emmber a sok, hanem az okos a kevés. Márpedig az a normalitás, amiből sok van. Néhány százalék genetikusan okos, kíváncsi, gyors felfogású - de csak néhány százalék. A butaság a normális, az okosság a kiugróan ritka.
2019. szept. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!