Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sértődünk meg dolgokon,...

Miért sértődünk meg dolgokon, mikor nincs rá okunk?

Figyelt kérdés

Az oldalbol szeretnek kiindulni. A minap olvastam egy kerdest, amiben a kerdezo a levelfeladasrol erdeklodott, illetve, hogy hogy kell a boritekra rairni a dolgokat. Volt olyan valaszolo, aki teljesen normalisan leirta, mit hogyan, majd hozzatette, hogy de ezt huszonegynehany evesen tudni kene.

Megertem, a kerdes nem ez volt, kioktatast sem kert stb, de ha az ember belegondol, ez tenyleg ciki dolog. Hogy van par alap dolog, amihez nem ertunk, amit nem tudunk, pedig mar 200eve csinaljak az emberek, mindenki, tehat nem csak egy resze tudja az emberisegnek. De sok ilyesmi van, amihez nem ertunk mi fiatalok, es en is kerestem mar ra, hogyan kell csekket feladni stb. Es bar nem mondtam ki, tenyleg gaz az ilyen. De mas dolgok is vannak. Es van olyan, aki ezen megsertodik ahelyett, hogy ha nem is irna le masoknak, de maganak bevallana, hogy husz evesen illene tudni, hogy kell boritekot megcimezni. Ezzel nem akarok senkit megbantani, de szerintem igy van.


2019. máj. 21. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van aki olyan dolgokat ami nekunk nagyon egyszeru minden napi,azt meg nem csinalta sohasem.Lehet ez level kuldes,kenyer sutes barmi az eg vilagon.Ezert nem kell beszolni mert nem tudjuk hogy az adott dolgot amit megkerdez ismer e,csinalta e stb
2019. máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Én pl azt nem szeretem, hogy a tiniknek szerencsétleneknek fogalmuk sincs a szex következményeiről, a fogamzásgátlásról, idegenektől anonim kell megkérdezniük, hogy az ujjazástól teherbe eshetnek-e. Nem nézem őket hülyének inkább a szüleiket, hogy ennyire nincsenek szegények felvilágosítva. Velük pl igyekszem türelmes lenni. De amikor egy 25 éves ír ki ilyen kérdést, neki igazán illik már ezekről a dolgokról bővebben tudnia.

Azt én is látom, hogy sok itt a kihaénnem paraszt, akinek magától értetődnek a dolgok, ez van, az ember egy sggfej faj.

2019. máj. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mai huszonéveseknek egyáltalán nem alap levelet feladni (mondjuk Google-ben meg jobbak, emiatt sántít a példa.)


Mindenestre ez az oldal azért van, hogy kérdéseket tegyenek fel az emberek sé válaszokat kapjanak rá. A "keresetlen megjegyzésektől" őszintén, mi lesz jobb?

2019. máj. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze, a beszologatastol semmi nem lesz jobb. Csak nagyon sok mindenrol fogalmunk sincs, nekem se, es nem is jarunk utana, es nem valljuk be, hogy a mi hibank is ez. Miutan azon gorcsoltem, hogy adjam fel a csekket es mit mondjak itthon, miert hiusult meg a dolog, pl bezart a posta vagy barmi, utana elkezdtem kutakodni alap dolgok utan. Vagyis olyanok utan, amiket szerintem illene tudnunk. Nyilvan mindenki mast ert az "illene tudni" alatt, ez teljesen vilagos. Es nem is ez a tipikus "elcseszett generacio" a tema most, nem ezt szeretnem kihozni ebbol egyaltalan. Csak sokszor nem ertem "magunkat". Hogy sokan mar szexelnenek, megis felmerulnek olyan kerdesek, amik -szerintem- ha felmerulnek, akkor a szex sem aktualis meg. Nem masban keresem a hibat, csak nem tudom, nem ertem ezt.
2019. máj. 21. 18:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze csúnya dolog beszólogatni. Igaz.


De az olyan típusú kérdések, mint a levélcímzés is, a keresőből is megtalálhatók. Ilyenkor felmerül bennem, hogy tényleg a választ keresi-e ilyen fura módon, vagy csak egy ki extra figyelemre vágyik.


Ha igen, akkor a válasznál fontosabb a kérdezőnek a kedvesség, amivel a másik ember segített. Ezt ütheti agyon az ilyen megjegyzés, még ha nem is állt szándékában, és teljesen jogos is volt.

2019. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!