Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a velemenyetek arról a...

Mi a velemenyetek arról a mondásról, hogy "Ha mindig igazat mondanék nem lenne egy barátom sem"?

Figyelt kérdés
Nagyon sok olyan emberrel talalkozom mostanaban akik nagyon szeretnek kitalalt torteneteket meselni,nagyot mondani es letagadni az igazsagot,ha arrol van szo egy barattal szemben is...ezek utan nehez hinni,hogy van meg oszinte emberi kapcsolat...nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

2019. máj. 21. 22:02
1 2
 1/11 Metionin ***** válasza:
100%
Inkább azt mondanám, hogy akkor nagyon kevés barátom lenne és azokat is kva nehezen találnám meg. Én egy alapvetően őszinte ember vagyok, de meglepően sokan utálnak érte. (megjegyzendő, őszinteség nem = bunkóság)
2019. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyilván kisebb hazugságok sajnos 'szükségesek' egy kapcsolathoz, hogy a másik fél ne érezze magát rosszul, ha pl. egy véleményt formálunk valamiről előtte.
2019. máj. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Puzsér, te vagy az? :))


Amúgy az elsővel értek egyet, lenne, de nagyon kevés.

2019. máj. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mondjik tényleg nagyon kevés van, meg elég őszinte is szoktam lenni. Hmmmm....
2019. máj. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy őszinteség nem = bunkóság, de őszinteség = kéretlen vélemény?
2019. máj. 22. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Aki kéretlenül őszinte,az pusztán tapintatlan bunkó.Csak ugye őszinteségre hivatkozva könnyebb a másik szívébe döfni a kést.

Amúgy a mondást nem tartom igaznak,mert biztos,hogy mindig van olyan,aki elfogadja az őszinteséget.Az,hogy nem tetszik neki először,az lehet.De ha utána nem neheztel rád,abból kiderül,hogy igaz barát.

Az mondjuk igaz,hogy sokaknak nem fog tetszeni,ha valaki kinyilvánítja az őszinte énjét.Mert hiába nem bunkóságból indulsz ki,nem fog mindenki szeretni.

2019. máj. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nincsenek igazságok, csak perspektívák. aki ezt belátja, annak mondhatja bárki a saját nagy igazságát, nem fog felhördülni rajta, mert csak egy másik ember nézőpontját hallja. the end.
2019. máj. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindig őszinte vagyok, képtelen vagyok hazudni! 2 barátnőm van, ők pont ezt szeretik bennem a legjobban, hogy tudják bármi van, én azt mondom amit gondolok!

Csak meg kell találni a jó embereket

2019. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem aki barátom pont azért barátom, mert őszinte vagyok. Őszintén gratulálok nekik, ha valami sikerül, őszinte véleményemet mondom el, ha kérik, őszintén mondom el, ha valmi bánt. Az egy dolog, hogy az őszinteségbe beletartozik, hogy néha bizony olyan dolgokat mondok, ami a másiknak nem tetszik, de a jó dolgokat is őszintén mondom, és a "rosszakat" is lehet emészthető módon előadni (értsd pl. nem azt mondom, hogy hú, de g.eci rosszul áll rajtad az a ruha, hanem azt, hogy szerintem nem áll neked jól az a ruha--feltéve, ha megkérdezett, vagy olyan a helyzet, hogy tud még rajta változtatni, nem miután már megvette vagy rajta volt fél napot)

A kérdésben lévő mondattal az a baj, hogy akik mondják, általában azért mondják, hogy magukat nyugtassák, hogy nem velük van a baj, hanem az összes többi ember, akivel körülvette magát nem bírja elviselni az ő "nagyravaló őszinteségét"

2019. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
#5, nem, nem kéretlen. Véleményt csak akkor mondok ha kérdeznek.
2019. máj. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!