Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az, hogy ennyire...

Miért lehet az, hogy ennyire ráfüggtem a segítségkérésre? Ez normális?

Figyelt kérdés
Többek között ezen az oldalon is, de visszatekintve az elmúlt éveimre, már nagyon régóta különböző szakemberekhez meg tekintélyszemélyekhez megyek tanácsért. De azt figyeltem meg, hogy egy ideje már kb. minden gátlás nélkül panaszkodom meg kiöntöm a lelkem pl. volt barátnőknek, barátaimnak, és valahogy érzem, hogy kevesebb leszek ezzel, de ugyanakkor jól esik valamiért. Egyik felem azt érzi, hogy jó ezt kiadni magamból, a másik felem meg azt, hogy ezzel rohadtul leépítem magam, mint embert, meg kiadom a kezemből az önállóságomat és a méltóságomat. Igazából szerintem az a gond, hogy nincs önbizalmam és nagyon szorongok, és ezért tehetetlen lettem. Ezt látom egyébként más embereken is. Mindenkit idegesítenek a teszetosza, tehetetlen emberek, de ilyenkor azt nem szokták érteni, hogy ezek az emberek ezt nem élvezik, csak valami vagy valaki miatt elkezdtek nem bízni a megérzéseikben, és nem azért ilyenek, hogy másokat idegesítsenek, hanem mert tényleg bajban vannak.
2019. máj. 23. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert nem tudsz egyedül dönteni. Gyerek korodban mindent mások döntöttek el helyetted? Sose hagytak, hogy dönts magadtól? Ilyen gyerekkori szituációk elvezethetnek idáig.
2019. máj. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az első válaszoló eltalálta a problémád okát. Javaslom, hogy ha valamiről nem kell azonnal döntened, akkor előtte mérlegelj: mi lenne, ha így döntenél, ill. mi lenne ha másképp. Ne hamarkodd el a végleges döntést, de azt is vésd eszedbe, hogy az embernek vannak rossz döntései is!!! Ezek is hozzánk tartoznak.
2019. máj. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2019. máj. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!