Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék találni olyan...

Hogy tudnék találni olyan embert, aki megmondaná mikor/mit csináljak az életben és döntéseket hozna helyettem?

Figyelt kérdés
Már közelebb vagyok a 30-hoz mint a 20-hoz, az OKJ szakmámat 6 éve szereztem, de azóta egy percet nem dolgoztam benne, mert már akkor is nehezen ment. Jelenleg passzív féléven vagyok és egész tavasszal semmit nem csináltam csak itthon ültem a gép előtt (a szüleimmel élek) illetve édesanyám ügyeit intéztem (kórház, posta, vásárlás), egyetemre pedig már lassan 7 éve járok. Egyetlen ismerősöm sincs, akivel akár beszélgethetnék és tanácsot/infót kaphatnék a lehetőségekről, amit egy átlagember az életében csinál. Azt se tudom, hogy milyen lehetőségeim vannak és ha vannak is lehetőségeim akkor mindig rosszul döntök (szakma/egyetemi képzés választása). Szóval szükségem lenne egy olyan emberre, aki mindig megmondaná, hogy mit, mikor, hogyan csináljak és ez elég lenne arra, hogy legyen lehetőségem egy olyan munkahelyen dolgozni, aminek a fizetése az alapszükségleteket kielégítené (net, áram, rezsi, kaja meg 10-20 ezret félretenni havonta ha egy új számítógépet vagy telót akarnék venni). Hogy tudnék ilyen emberrel összeismerkedni?

2019. máj. 24. 23:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#7:

"Viccet félretéve: szard le az okj-t."


És ezzel mégis mit akarsz mondani? Már 6 éve azt csinálom, amúgy azon kívül semmi szakmai ismeretem nincs. Az egyetemen csak levizsgázni tanultam meg, amúgy totál nincs semmi használható tudásom.


---


"Már kezdheted is írni / frissíteni a CV-t, majd azokat beadogatni minden olyan helyre -és pozícióra ahol megütnéd a mércét."


Itt a gond. Gyakorlatilag semmit nem tudok beírni a CV-mbe. Csak azt, hogy van egy OKJ-m meg a jelenlegi BSc képzésem (azt is szakváltással kezdtem el, mert az előzőt se bírtam), amit már jóég tudja mióta csinálok.

2019. máj. 25. 12:34
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ne röhögtess már! Ahova csak +140 feletti IQ-jú csodabogarak kerülhetnek be...?"


Pont eléggé csodabogárnak tűntél a posztod alapján, ahogy el vagy szakadva a mindennapi élettől. Viszonylag értelmesen is fogalmaztál. Az IQ-dat meg nem látom innen a net túlvégéről.


Nekem segített, segít egy csomó dologban mindenesetre, bár én közel sem vagyok ennyire távol a mindennapi valóságtól, mint te.


"Ha oda való lennék, akkor most nem lenne ez a kínom, ami miatt kérdést írtam ki."


Tévedés. Sok extrém magas intelligenciájú ember mozog ügyetlenül a társadalomban.

2019. máj. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Alapvetően minden ember önző, a saját érdekeit nézi, azaz senki nem fog neked életvezetési tanácsot adni, ne bízz senkiben, mert csak ki fognak használni. Még ha alapvetően nem ilyenek, akkor is bizonyos döntésekben mindig olyan tanácsot adnak majd, hogy nekik legyen jó és ne neked.


A saját életedet csak te tudod irányítani, te tudod, hogy neked mi a jó, más nem. Ezt senki nem fogja neked megmondani, max. a szüleid azok, akikben nincs hátsó szándék és önzetlenül segítenek. Vagy egy nő, aki melletted van, de az írásodat olvasva neked soha nem lesz barátnőd.


Igazából az a lényege annak, amit mondani akarok, hogy ha ennyire lúzer vagy, mint ami az írásod alapján átjön, akkor teljesen mindegy, hogy ki milyen tanácsot ad neked, attól te nem fogod soha jobban érezni magad. Aki ennyire nem képes önállóan a saját életével mit kezdeni, annak teljesen mindegy, mások mit mondanak. Ismertem egy hozzád hasonló csávót, mások tanácsára hallgatva kezdett el egy egyetemet, aztán szenvedett vele, látszott, hogy nem neki való, semmire nem fog vele menni, csak kínlódott. Amikor azt mondtam, hogy hagyja ott, azt felelte, hogy nem teszi, mert akkor az az illető csalódna benne, aki tanácsolta, hogy menjen erre a szakra. Te is ennyire másoknak akarod saját magad alávetni? Azt hiszed, jobban éreznéd így magad?


Ugyanis az alapján, amit írsz, egy nagyon gyenge személyiség vagy, most még csak saját magad miatt nem vagy elégedett magaddal, de majd amikor mások tanácsai miatt érzed magad rosszul, akkor azért nem fogsz tudni változtatni, mert nem akarsz másokat megbántani ezzel. Hidd el, ha mások kezébe adod az életed gyeplőjét, nem fog megoldódni az életed, csak annyit érsz el, hogy depressziós leszel, hogy XY csalódott vagy nem csalódott benned...


Mások tanácsára van szükséged, tessék, itt van.

2019. máj. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Hidd el, ha mások kezébe adod az életed gyeplőjét, nem fog megoldódni az életed, csak annyit érsz el, hogy depressziós leszel"


Ha mások kezébe adom az életem alakulását, akkor legalább cselekszek is valamit és vagy bejön vagy nem. Miért most mi van? Fél éve be se járok egyetemre, mert passzívon vagyok, cserébe itthon vegetálok cél nélkül miközben a diplomamunkámat se tudom írni és semmi elképzelésem a jövőről. Ez mennyivel jobb, mintha mások hoznának helyettem esetleges rossz döntéseket? Ugyanúgy depressziós vagyok már egy jó ideje, de az általam felvázolt mód során legalább lehet, hogy új utakra lelnél és nyílnának meg előttem amiről korábban elképzelésem se volt.

2019. máj. 26. 19:40
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem mindegy, mit csinálsz. Vitatkozni teljesen felesleges, mert úgy sem fog senki azzal törődni, hogy azon gondolkodjon, hogy neked mi a jó. A legtöbb embernek a saját életét is éppen elég mederben tartani, nem hogy még azon agyalni, hogy másnak mi lenne a jó...


Egyébként, amiről a kérdésed szól, úgy hívják, hogy barátság, ha az embernek vannak barátai, akkor azok tudnak tanácsokat adni, ha mesélsz nekik, olyan összefüggéseket is meglátnak külső szemmel, amire te nem is gondoltál stb. Csak neked fogalmad sincs erről.

2019. máj. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!