Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is "illetlenség...

Szerintetek is "illetlenség és felháborító"?

Figyelt kérdés
Nemrég történt, hogy az egyik vasárnapi misén egy olyan 10 év körüli fiú hangosan énekelgetni meg kiáltozni kezdett, aztán rögtön utána röhögött is egy sort magán, hülyéskedésből csinálta, unatkozott. A lényeg, hogy a mise végén a család egyik ismerőse felháborodva panaszkodott, hogy "micsoda tiszteletlenség" volt ez a fiútól, meg hogy szégyen, hogy ezt meg meri engedni magának, az is szégyellje magát, aki nevetett a gyereken. Utána elkezdett olyasmikről beszélni, hogy tenni kell az ilyen esetek ellen, még a legkisebb "rendbontást" is el kell kerülni a miséken. Ez az ember egyébként elképsztően (olykor már ésszerűtlenül) konzervatív és vallásos, szerintem hatalmas túlzás, amit mondott. Lehet, hogy sokan kissé őrültnek vagy nem is tudom minek tartanak majd ezután, de én például nevettem a fiún és vicces volt, engem pozitívan érintett, hogy végre történik is valami a misén és nem csak a szokásos monotonitás jellemzi az egészet. Jó, nyilván beszélni kell a fiúval, hogy ilyet többet ne csináljon, de szerintem a legjobb lenne nem elrángatni szerencsétlen gyereket a misére, nyilvánvaló, hogy unja és tesz rá magasról. Ami engem például eléggé dühített, az a panaszkodó ismerős alábbi kijelentése volt, azt mondta, az említett fiút még gyakrabban kéne misére járatni, hogy megtanulja a "tiszteletet", stb. Szerintem meg pont, hogy ezek után békén kéne hagyni, ennek semmi értelme, ráerőszakolni mindezt, amikor látszik rajta, hogy hidegen hagyja ez a templombajárósdi. Szerintetek kinek van igaza, nekem vagy annak a maradi ismerősnek? Kíváncsi vagyok a véleményekre.
2019. máj. 28. 21:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

Ha egyébként lenne kire bízni a gyereket, szerintem se kéne "muszájból" cipelni a templomba, nagyobb korában majd eldönti, milyen vallást akar gyakorolni, vagy hogy hisz-e egyáltalán ezekben..

Mondjuk azért az elég fura, hogy 10 évesen ennyire nem tud uralkodni magán, az iskolában is unalmasak az órák, mégse kezdenek el a gyerekek random énekelgetni meg kiabálni. Én legalábbis nem emlékszem ilyenre, hogy 10 évesen 1-2 órát ne tudtam volna nyugodtan megülni, még ha unalmas is volt az esemény, nem ordibálni kezdtem, hanem a kezemmel babráltam vagy csendben csináltam valami mást.

A szülők helyében nem plusz misére járatnám, hanem elgondolkodnék, mennyire normális a korához képest a viselkedése és ha gyakran csinál ilyeneket, esetleg elvinném egy szakemberhez, mert lehet, hiperaktív. (Bár gondolom le is leszek emiatt pontozgatva)

2019. máj. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%
A “maradi” ismerősnek. Azért ha az a fiúcska a rokonod temetésén is röhögne és sikongatna, akkor te is megértenéd hirtelen, mi a gond ezzel a viselkedéssel. Meg kell tanulni minden helyzetben normálisan viselkedni, mert a tanulatlan buta prolik privilégiuma mindenhol ugyanolyan bunkón, esetlenül feszengeni.
2019. máj. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is illetlenség és felháborító, igen. A misén nem röhögünk, az étteremben nem nyúlunk kézzel a tányérba, színházban nem pofázunk, az utcán nem túrjuk az orrunkat, vendégségben nem tesszük fel a koszos talpunkat a háziak ágyára... ezek olyan alap dolgok, amiket tízévesen már rég tudni kell. És nem csak önmagadért, meg nem csak az alkalom miatt, hanem hogy ne zavard minden más jelenlévő lelki békéjét/kikapcsolódását. Ha nem fogyatékos a kisfiú, akkor ideje megnevelni, mert a jelek szerint eddig ez nem történt meg.
2019. máj. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
49%
Az ismerősnek volt igaza. Misén voltatok, nem cirkuszban. A gyereknek meg valami mentális problémája lehet, ha ennyi idősen nem tanult meg viselkedni. Te pedig menj színházba, ha azt szeretnéd, hogy "történjen valami". Sose értettem, minek megy misére, vagy jár vallásos iskolába az, akit nem érdekel a téma.
2019. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
53%
A gyerek neveletlen, te meg kimondottan bunkó voltál. Nem normális dolog misén így viselkedni.
2019. máj. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Kicsit neveletlen volt,de nem kell ebből nagy ügyet csinálni.Lehet azért csinálta,hogy legközelebb ne vigyék el.Teljesen felesleges egy gyereknek végig ülni egy ilyen hosszú szertartást,ha utálja.
2019. máj. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is azért csinálta, hogy ne kelljen mennie, nyilván a háta közepére nem kívánja. Kár, hogy ennyire különbözik a véleményük a dologról.

Velem is volt hasonló, valami rokonlátogatáskor, menni kellett egy nagyot sétálni a városba, mikor semmi kedvem nem volt hozzá, de mennem kellett. Aztán meg kaptam a leszúrást, hogy milyen unottan mentem végig, meg nem szóltam egy szót sem. Pedig mondtam előre, hogy nem akarok menni, aztán csodálkoztak, hogy ez lett a vége. Nyilván ez nem olyan mértékű, mint egy mise megzavarása, de az az eset jelzés értékű szerintem.

2019. máj. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Mikor általános iskolába jártam,katolikus iskola lett nelőke. Mivel már öcsémmel megszoktuk az ismolát,tanárokat,és közel is volt,így emiatt nem mentünk el másik iskolába. Viszont öcsémet egyáltalán nem érdekelte az ottani szigorú házirend. Volt olyan is,hogy misére kisautókat vitt,és azzal játszott. Már nagy,felelősség teljes ember lett belőle.
2019. máj. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%

Abszolút nem vagyok hívő, de ez szerintem is tah0ság. Nem konzervatívság vagy vallásosság dönti ezt el, egész egyszerűen vannak olyan helyzetek, amikor NEM oké énekelgetni meg hülyéskedni... Annyira felhúznak az ilyen kölyköknek a szülei.

Bár én kölyökkoromban is be tudtam fogni a számat x ideig, ha néha bekeveredtem egy templomba, 10 évesen már lehetne annyi esze a csemetének is, hogy felfogja, épp nem a játszótéren van.

Azzal egyetértek maximálisan, hogy hagyni kéne, és nem templomba hurcolni, ha nem érdekli.

2019. máj. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%

Több dolog is eszembe jutott az esetről.

Egy kérdés: lehet-e, hogy életében először volt a gyerek misén?


Engem katolikusnak neveltek, minden vasárnap ott ültem hát a miséken, és számtalanszor éreztem arra erős késztetést, hogy jó hangosan kiabáljak. Persze nem tettem, mert jólnevelt kislány voltam zabszemmel a seggemben. De ma már azt gondolom, hogy egy vallásnak nem szabadna a félelemre építenie, és elfogadónak kellene lennie. És ha mondjuk egy gyereknek impluzuskontroll-problémái vannak, akkor simán lehet, hogy nem tudja megállni (pl. Aspergeres, ADHD-s gyerekeknél van ilyen).


Többen írták, hogy nem kell templomba vinni, ha nem szereti. Hát, a mai közhiedelemmel ellentétben a vasárnapi misére járás a katolikus vallásban nem opcionális, hanem kötelező. Érdekes, hogy ismerek olyan (igaz, református) templomot, ahol az istentiszteletet kihangosítják a kertbe is, és aki akar, ott hallgathatja – számtalan gyerekes szülő tesz így, nem véletlenül…

2019. máj. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!