Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is "illetlenség...

Szerintetek is "illetlenség és felháborító"?

Figyelt kérdés
Nemrég történt, hogy az egyik vasárnapi misén egy olyan 10 év körüli fiú hangosan énekelgetni meg kiáltozni kezdett, aztán rögtön utána röhögött is egy sort magán, hülyéskedésből csinálta, unatkozott. A lényeg, hogy a mise végén a család egyik ismerőse felháborodva panaszkodott, hogy "micsoda tiszteletlenség" volt ez a fiútól, meg hogy szégyen, hogy ezt meg meri engedni magának, az is szégyellje magát, aki nevetett a gyereken. Utána elkezdett olyasmikről beszélni, hogy tenni kell az ilyen esetek ellen, még a legkisebb "rendbontást" is el kell kerülni a miséken. Ez az ember egyébként elképsztően (olykor már ésszerűtlenül) konzervatív és vallásos, szerintem hatalmas túlzás, amit mondott. Lehet, hogy sokan kissé őrültnek vagy nem is tudom minek tartanak majd ezután, de én például nevettem a fiún és vicces volt, engem pozitívan érintett, hogy végre történik is valami a misén és nem csak a szokásos monotonitás jellemzi az egészet. Jó, nyilván beszélni kell a fiúval, hogy ilyet többet ne csináljon, de szerintem a legjobb lenne nem elrángatni szerencsétlen gyereket a misére, nyilvánvaló, hogy unja és tesz rá magasról. Ami engem például eléggé dühített, az a panaszkodó ismerős alábbi kijelentése volt, azt mondta, az említett fiút még gyakrabban kéne misére járatni, hogy megtanulja a "tiszteletet", stb. Szerintem meg pont, hogy ezek után békén kéne hagyni, ennek semmi értelme, ráerőszakolni mindezt, amikor látszik rajta, hogy hidegen hagyja ez a templombajárósdi. Szerintetek kinek van igaza, nekem vagy annak a maradi ismerősnek? Kíváncsi vagyok a véleményekre.
2019. máj. 28. 21:11
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
28%
Katolikus hit szerint gondoskodnod kell róla, hogy katolikus szellemben nevelkedjen a gyerek. Vallásodhoz tartozik. 18 felett már nem a szülők felelőssége. Egy gyerekben sem okoz lelki törést, ha heti egyszer misére jár. Ha nem akarja, felnőtt korában nem kell mennie. Az én szüleim is vallásosak, én nem lettem az, de nem vált káromra hogy jártam hittanra és misére. Nyitottabb és műveltebb lettem ezzel is.
2019. máj. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Értsétek már meg, hogy ahogyan az előző hozzászóló is írta, a vasárnapi misére járás a katolikus vallásban nem fakultatív, hanem kötelező.


„Nem csinált az a gyerek főbenjáró bűnt.”

Azzal követne el pont bűnt, ha nem menne templomba.


Gyors guglizással számtalan idevágó katolikus honlapot találtam, az alábbi blogban érdemes elolvasni az 5. pontot a gyerekek és a misére járás témájában:

[link]


(Annak ellenére írom ezeket, hogy katolikusnak neveltek, de nem tartom a vallásom, és a gyerekem sem így nevelem. Viszont azt gondolom, hogy nincs álságosabb, mint mikor valaki fennen hangoztatja, hogy egy „klub” tagja – itt ez a katolikus egyház –, de csak kicsemegézi a jó dolgokat – keresztelünk, mert kell a keresztszülő, parádézunk az esküvőn a templomban –, viszont ha már kicsit valami megterhelő, akkor azt nem csinálja – lásd temlomba járás.)

2019. máj. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

#18

"Azokhoz szól a kérdésem, akik szerint "nem kéne ráerőltetni a vallást a gyerekre": azért a karácsonyi ajándékoknak örültetek, nem? Nem vertétek magatokat a földhöz, hogy akkor sem kell, mert vallásos téma?"

Nem igazán örültem, mivel nem nagyon volt szokás az ajándékozás nálunk soha. Összejöttünk vacsorázni, én mindig készítettem valami apróságot a szüleimnek, ennyi. Mióta önálló életem van, azóta se karácsonyozunk a vőlegényemmel, vagyis de, mézeskalácsot minden évben sütünk, és ennyi. Azt élvezem. De nyáron is élvezném igazából. :)

(Abba meg ne menjünk bele, hogy dec. 25. mennyire keresztény ünnep :D )

Szóval, hova szeretnénk kilyukadni?

2019. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!