Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert nehezitik meg a szuleim...

Miert nehezitik meg a szuleim az eletemet, az eselyeimet a jovoben?

Figyelt kérdés
Anyagilag sem tamogatnak ugy ahogyan azt kellene, mar eleg koran dolgoztam. Erzelmileg egyaltalan, apukam elhagyta anyukamat, majd lett egy neveloapam, aki erzelmileg es fizikaliag is bantott, mai napig nem kedvel. Anyam nem egy odaado tipus, semmi dolga egesz nap, de ertem nem tenne semmit, korulotte forog a vilag. Az elmult 3honapban abbahagytam a dolgozast, a tanulas miatt. Most ugy nez ki, hogy bekerulok itthon az orszag legerosebb egyetemere, egy nagyon nehez szakra, ami igenyelni fogja maximalis teljesitokepessegemet. Emelett nem fogok tudni dolgozni, se magamra fozni, es a csaladom miatt rengeteg maganeleti problemaval kuzdok. Hasonlo emberek mit tudnak mondani? Nulla tamogatassal hogyan lehet karriert epiteni? Mi a megoldas? Mi a kovetkezo, amit megtehetek? Van par ember, akikre felnezek, mert megcsinaltak nehez korulmenyek kozott is.

2019. jún. 3. 23:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Videkrol jarok fel-le minden nap, hogy pesten tanulhassak, de rengeteg idot vesz el a vonatozas. Alberletre nincsen penzem pesten. Tudtok esetleg valami jo megoldast?
2019. jún. 3. 23:45
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Koliba jelentkezz, szoctámra adj be pályázatot, tanulj mint állat és lesz ösztöndíj is! Bursa Hungarica ösztöndíjat is pályázz meg, illetve keresgélj még ösztöndíjak között. Ha van duális képzési lehetőség a választott szakodon, akkor jelentkezz mert azzal egyetem alatt már munkavállaló vagy, a minimálbért minden hónapban megkapod és csak vizsgaidőszakban kell "dolgozz" a cégnél (olvass utána a pontos részleteknek!) Esetleg hétvégente, vagy péntek este vállalj valami diákmelót. Árufeltöltés, kassza, oktatás akármi amiből ha keveset is de tudsz keresni. Ha minden kötél szakad akkor ott a lehetőség a diákhitelre. Nem jó dolog hitellel kezdeni az életed, de ha csak annyit veszel fel hogy a kolira és kajára elég legyen akkor még mindig jobban jársz mintha nem tudnál egyetemre menni a pénz hiánya miatt!


Bármi kérdésed lenne, írj nyugodtan privátot és szívesen segítek ha tudok!

2019. jún. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

En nyers eteleket edzem,mert sajnalom az idot fozesre. Bevalt. Jol megvagyokigy. Pedig en mar dolgozo magat eltarto szemely vagyok.


Tenyleg jol mondjak elottem. Koli annyi,mint a vonatberlet kb,vannak osztondijak. Szoctamot nezd at,mitol lesz magas pontszamod!


Az ilyen szemetlada szuloktol jobb lenne,ha tavol elnel.

2019. jún. 4. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Melyik ez az egyetem? Milyen szak?
2019. jún. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lennek kolis, ha tudnam hogy nem sok penz, es nem megy a tanulasom rovasara. Utolso: szivesen leirom neked privatban, csak ide nem szerettem volna az anonimitasom miatt.
2019. jún. 4. 08:34
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos valaszokat kuldtetek eddig, tenyleg hatalmas segitseg, koszonom!!!
2019. jún. 4. 08:40
 7/12 A kérdező kommentje:
A vonat berlet 3500.-/ho
2019. jún. 4. 09:06
 8/12 anonim ***** válasza:

A koli nem megy a tanulás rovására. Első félévben reménykedni kell hogy jó szobatársakat kapsz, de másodiktól kezdve összeállhattok ahogy akartok és úgy lesztek egy szobában. Összeszeded magad mellé a tanulósokat és 3-an 4-en laktok együtt. Nem szokott több lenni mint 10 000 / hónap (inkább 7500). Akár tanulmányi ösztöndíjból is tudod fedezni. BKV havi bérlet meg 3490Ft, az sem vészes.

Bulizásra valószínűleg nem marad pénzed majd, de az biztos hogy ha végig küzdöd magad az egyetemen ilyen körülmények között, akkor utána csodás életed lehet!

A kolisok segítik egymást. Ha nem tudsz valamit akkor biztosan találsz olyan embert aki tud neked segíteni az anyagban.

Sokkal, de sokkal jobb lesz koliban az élet mint olyan szülőkkel amit írtál!

2019. jún. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Azt még kihagytam, hogy ha semmi jó megoldást nem találsz a megélhetésre, és a szülők tuti semmivel nem támogatnak (amúgy törvényileg kötelező nekik, hiszen eltartott gyermek vagy még!!) akkor vegyél fel szabad felhasználású diákhitelt. Nem kell orbitális összegekre gondolni. Első félévre felveszel 150-200ezer forintot, ami kolisként még bőven sok is, de lesz pénzed kajára, bérletre, ruhára, taneszközökre. Aztán félév végén megnézed mennyi maradt, kapsz-e ösztöndíjat, stb. A többi félévre úgy tudsz majd tervezni.


Igen hitel, igen ez sajnos kamatozik (nem vészesen sokat, még mindig jobb mint egy személyi hitel bármely bankból), igen rossz hitellel kezdeni az életet, én sem javaslom általában hogy bárki felvegye, DE: te pont olyan helyzetben vagy, hogy otthonról nem számíthatsz segítségre, fix állásod fix fizetéssel nincs emellett tanulnod kell, stb. Ha nem tudod máshogy megoldani, akkor ez jelenthet neked egy függetlenedési utat. Aztán másodév végétől, harmadévtől (vagy akár hamarabb) jelentkezz gyakornoknak és vissza fogod tudni fizetni a tartozásod.

2019. jún. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszi, hogy ilyen gyors es hasznos valaszokat kaphattam toletek! Tenyleg a koli lesz a legjobb, meggyozoek voltatok. Mindent megteszek, hogy bekerulhessek, jelentkezni is fogok.

Hatalmas kerdes viszont, hogy felvesznek-e. Ugyanis pest megyen belul lakom, nem is olyan messze (a beutazasom megis 2ora, mindennel egyutt), igy papiron nem biztos, hogy elonyt elvezek messzebbi palyazokkal szemben. Van rokonom az orszag tavoli reszen, ha oda bejelentem a lakcimem, az butasag? Esetleg barki tudna tapasztalatokat irni az elte kolirol?

2019. jún. 5. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!