Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért az öregek a bunkóbbak?...

Miért az öregek a bunkóbbak? Idős korukra megbutulnak az emberek vagy az a generáció ilyen és kész?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalat hogy mindig velük van a baj, pontosabban ők szoktak kötekedni. A szomszédaim közül is csak egy öreg házaspárral van gondom ( a 3 méter magas fám elvileg leárnyékolja az egész telküket). Ma is mentem egy panelba egy lakásba szerelni, a lépcsőn megállított egy öregember hogy ki vagyok, mit keresek ott, mutassak személyit, mutassak szerződést...
2019. jún. 4. 12:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Mert bölcsődés kora óta az van az emberbe nevelve, hogy az öregebbet tisztelni KELL. Nem minden embert, nem csak azt, aki megérdemli, nem csak azt, aki tiszletreméltóan viselkedik, hanem az öreget, függetlenül attól, hogy mekkora utolsó, gátlástalan féreg adott esetben. Régen még volt valamennyi értelme a dolognak, mikor az idősek tényleg egy közösség legbölcsebb tagjai voltak, de most már nem igazán, mikor egyik kisnyugdíjas kinyomná a másik szemét is csak azért, hogy övé lehessen az utolsó csirkefarhát a tescoban és erre még büszke is, mert öreg, úgyhogy tisztelni KELL függetlenül attól, hogy hogy viselkedik.
2019. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Amúgy mondtam hogy kivágom azt a fát ha ezen múlik, de erre meg kikötötték hogy ne nappal vágjam mert akkor pihennek és ne éjjel mert akkor alszanak.
2019. jún. 4. 12:38
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Első válaszolóval teljesen egyetértek, annyiban szeretném kiegészíteni, hogy az idős embereknek jellemzően együtt kell élniük sok esetben valamilyen fizikai, esetleg lelki fájdalommal, fájdalmakkal amelyek annyira megnehezíthetik az életét, hogy az életszemléletüket, alkalmazkodó képességüket befolyásolja. Nyugdíjasoknál megfigyelhető, hogy ha bezárkózva élnek, kicsit minden tekintetben el is szakadnak a külvilágtól, a maguk világában pedig felnagyítják azt amit csak elképzelnek, vagy épp ténylegesen zavarja őket, félelemmel tölti el őket.
2019. jún. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%

Ez nem annyira vészes mint te gondolod.

AZért mert ma már lépten nyomon kirabolják , elvágják a nyakát a nyenge idősebb embereknek meg lehet érteni őket ha bizalmatlanok. Mert a suttyó besurranók nem az erős fiatal vagy középkorúakat támadják meg.

Meg ott vannak az "unokázósak" is.

A média a rendőrség külön felhívja a figyelműket hogy legyenek elővigyázatosak, óvatosak.

Úgy hogy ha téged a lépcsőházban idegennek néznek azon nem kell csodálkoznod.

Persze velem nem szoktak kötekedni sosem.

2019. jún. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Négyes:


Igen, és a határon milliárd számú migráns erőszakol nőt, gyereket, állatot, növényt, kőzetet!!!! Mert a média aztat mondotta!!!!


Te is egy jó kis burokban élsz. A híradó pontosan a te megtévesztésedre gyűjti össze azokat a híreket amiket hallasz.

2 hetente történik valami tényleg durva bűncselekmény, mondjuk valami somogyi 300 fős faluban megölnek egy magányos nénit, és akkor az egész ország már azt vízionálja hogy "lépten nyomon elvágják az idős ember torkát".


Ha naponta 10 ilyen eset lenne, akkor talán még értem a hisztit, de basszus...

egy közel 10 millió lakosságú országban ne essen már le senkinek az álla hogy hetente-havonta van egy gyilkosság...


Néznéd meg a statisztikai hivatal adatait hogy mennyi öngyilkosság, nemi erőszak van... Ki se mernél menni az utcára?


Furcsa mód ezekkről nem hallasz...Ja, kivéve ha migráncs csinálta Svédországban...Akkor arról napi 5X is hallasz. De arról hogy egy random magyar családban az apuka, nagybácsi, vagy nagytestvér molesztálja a fiatal lányt... Arról már nem, és úgy tűnik elég okos se vagy hogy utánanézz.

2019. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

"mutassak személyit" :DDD Az unokázós csalóknak meg odaadná a félretett pénzét...

Ilyen fás bácsival kétszer is volt dolgunk. Ezek általában nem normálisak.

Ez az a típus, aki meg akarja mutatni, hogy övé a terület, övé a szomszédság, egész héten otthon van, de ő akkor is vasárnap este flexel valami igen fontos dolgot.


Nekem bkk-n, úgy hogy hetes busz rendszeres utazója voltam, mindig főleg idősekkel volt balhém.


-nyugdíjas néni felé álltam, mert nem volt máshol hely. Erre kikészült, hogy én el akarom foglalni a helyét. Veszekedni kezdett velem a semmin. Én nevettem. Na ki tűnik bunkónak?

-idős, magas, rettentően kövér nő a tömött buszon be akar menni a közepére, mondom neki nem fog elférni, mert én sem tudok arrébb állni, erre neki nyomott a korlátnak teljes erőből vagy mi az, de úgy, hogy rendesen fájt, rákiáltottam, erre kb. én voltam a bunkó fiatal..ja estére belilult a helye.

-idős bácsi meg akart ütni, mert nem tűrtem szó nélkül, hogy fellök direkt,

ha nem térek ki, eltalálja az öklével a mellem...

-üres az egész busz, kettes ülésen ülök három csomaggal, erre a néni megáll felettem, nem is szólt, hanem arrébb tolta a csomagom és leült, egyikre rá is ült kicsit direkt.

stb stb


Múltkor négyes metrón két idős nő esett egymásnak, mert az egyiknek hozzáért a szatyra a másik derekához, nem tudom valami ülős dolgon vesztek össze, de üvöltöztek egymással.

Sajnos én meg röhögőgörcsöt kaptam.


Nagyon belém nevelték a szüleim, hogy tiszteljem az időseket, barátom világított rá, hogy a kor az csak egy állapot, és aki bunkó fiatalon, az később még jobban az lesz+erre jönnek a mentális betegségek, időskori butulás. Én tényleg próbálok mindenkivel tisztelettel bánni, de néhány esetben ez végképp nem megy.

2019. jún. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy egyetértek kérdezővel.


Buták, megkérgesedettek, önnön életmódjukból adódóan épülnek le.

Nem tudom sajnálni őket.


A kádár rendszer ma is velünk élő kártékony következményei ők.

2019. jún. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Vagy még szebb hasonlattal: A nyugdíjasok olyanok mint a Csernobili 4-es reaktor:


-A szocializmusból származik mindkettő

-Baromi lassan tűnik el

-A környezetét élhetetlenné teszi

2019. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
Igaza van a Kérdezőnek csak egyet felejt el: ő is lesz egyszer 70-80éves es pont ugyanolyan lesz, es majd az akkori huszonévesek róla fognak irkálni....
2019. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9:


Hát ez azért nem ilyen szabályszerű.


Ha igen, akkor beszerzek 50 éves koromra egy vadászpuskát és egy darab töltényt...

2019. jún. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!