Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utálom az embereket a munkám...

Utálom az embereket a munkám miatt. Ha felmondok, elmúlik?

Figyelt kérdés

Telefonos ügyintéző vagyok. Napi 80 telefonhívásból kb 10 az, akire azt mondom, teljesen rendben van. A többi vagy bunkózik, vagy sérteget, személyeskedik, vagy olyan buta, mint a föld. Mindig is utáltam, ha valaki azt mondta, hogy gyűlöli az embereket, hiszen ő is az, a családja, barátai, párja is mind ember. De most már megértem, mire gondolnak...


Fel fogok mondani és úgy döntöttem, többet az életben nem fogok olyan helyen dolgozni, ahol vannak ügyfelek.


Mikor múlik el ez az ember utálat?


2019. jún. 10. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha normális emberekkel veszed magad körbe, elég hamar.
2019. jún. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki emberekkel foglalkozik annak ilyen. Közös képviselő vagyok, én már megszoktam. Főleg mikor szombat este egy lakó engem anyáz mert a felső lakója eláztatta.
2019. jún. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam telüszis, én mindig megkülönböztettem a sok istenbarmát azoktól, akikkel közvetlen kapcsolatban vagyok. Ahogy a barátokat megválogathatjuk, de a rokonainkat nem, ugyanígy van ez az ügyfelekkel is. Ha valaki üszis és nem cégtulaj, sajnos nem tudja megválogatni az ügyfeleket. De tud arra fókuszálni, hogy a sok szitok nem személyes, hanem a cégnek szól. Ettől függetlenül egy pár ilyen "hanyas vagy te disznó" nívójú ügyféltől én is agyffasszt kaptan néha, de utána már csak röhögtem a szerencsétlen nyomorultján.


De ha kikerülsz ebből a közegből, pláne könnyű lesz elengedni a dolgot.

2019. jún. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem benned eredendően van egyfajta hajlam erre az utálatra, amit csak súlyosbított a foglalkozásod. Ismerek olyanokat, akik szintén emberekkel foglalkoznak (akár ügyintéző szinten), de nem produkálnak ennyire súlyos tüneteket. Tehát ha felmondasz, az érzés alábbhagy, de teljesen elmúlni nem fog, mert ez valószínűleg a személyiséged része.
2019. jún. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem fog elmúlni, mert nem a munkáddal van a baj. Az csak a felszínre hozza.

Nincs is azzal baj, ha valaki nem tud/szeret emberekkel fogalkozni, előfordul. ...de akkor mi a lófszert erőlteti?

2019. jún. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én négy évig bírtam velük. Ha nem kell vállalni az arcukat, sok mindent megengednek maguknak az emberek.


Két hónapja sikerült megoldani, hogy ezt a részét ne kelljen csinálni a munkának (összetettebb volt a telefonálgatásnál). Aztán viszont elmegyek szülni. Igazából már nagyon várom, mert még mindig nem hevertem ki. Volt, hogy azt kívánták, hogy legyek rákos, csak mert valami nem tetszett a szabályzatban, pedig amúgy elég rugalmas cég vagyunk. Volt, hogy szexuális tartalmú üzenetekkel kerestek meg vagy zaklattak telefonon keresztül.


Ezen kívül sok más munkát végeztem pluszban, de sosem kaptam semmi elismerést. A teljesítményem így folyamatosan romlik, de már nem is érdekel, az egészségem fontosabb.

2019. jún. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most valamilyen más tevékenységet próbálj ki, vagy menj el egy önismereti csoportba relaxálódni.
2019. jún. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Mi történik, ha felmondasz?

- új állást kell keresned, valószínű más szakmában, mert ez kikészít

- újra tanulnod kell csomó mindent

- új embereket kell megismerned és megfelelni nekik

- rengeteg visszautasítás és sok keresgélés jön.


Mi történik, ha ott maradsz:

- egyre nagyobb feszültség keletkezik benned, ami már most is alig bírsz elviselni

- egyre jobban megutálsz mindenkit

- egyre keserűbb lesz az életed

- ami rossz benned felerősödik

- ami jó benned végleg kihal


Mindkettő kihívás, mindkettő félelem. Te választasz, melyiktől félsz jobban.

2019. jún. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt hiszi, hogy az ügyfélszolgálatosok nem kapnak extra utálatot az emberektől, akikkel foglalkoznak, az nagyon el van tévedve!
2019. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!