Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne legyek szerelmes?

Hogyan ne legyek szerelmes?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek az ismerősének lesz a születésnapja, és én is megvagyok hívva a bulira.

Tudom, hogy kb kik lesznek ott, és hát van egy fiú aki már régóta tetszik :), csak tetszik úgy a kinézete, a humorérzéke stb

Igazából még egy szót sem beszélgettünk, de félek, hogy ez megfog történni :(

Volt négyen hasonló eset, amikor megismertem egy kedves fiút én kb azonnal beleszerettem... tudom, naiv vagyok stb, de épp ezt szeretném elkerülni.


Vagy amikor egy másik fiúba ugyanígy szerettem bele, távol élt, miután elutazott én kb 5 napig levert voltam, és semmihez sem volt kedvem :(


Én kb úgy tudnám magam leírni, hogy szerelmes vagyok a szerelembe xD ez nagyon zavaró és van olyan, amikor elég kínos szituk is kisülnek...:(

— Ezt lehet úgy kerülni mint a szemkontaktust, pl csőlátással?

Ez nekem megy, ha egy olyan emberrel beszélgetek aki eleve engem zavarba hoz, ránézek de valahogy mégis a mögötte levő pontra koncentrálok :) na mind1–


Ha lehetséges akkor hogyan kerüljem ezt az érzést?

Ott lesznek fiúk és ez még nagyobb probléma számomra :(

Az nem lehet, hogy én nem megyek, mert én fogok vezetni és nincs közel az a hely ;(

Ti mit tanácsoltok, tudom nem telhet az érzelmeket befolyásolni(?), de legalább egy kicsit hogyan tudnám elnyomni ezt az érzést ?



2019. jún. 11. 18:43
 1/3 masni1 ***** válasza:
Képzeld el szarás közben......
2019. jún. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A szerelem egy erős érzés. Nem lehet tudomást se venni róla: kitölti a tudatunkat, a gondolatainkat.


Ettől függetlenül egy olyan fiúval kapcsolatban, akivel még nem váltottál egy szót sem, inkább a "tetszik" tűnne igaznak. Egyből beleszerettél volna? Vszeg a rá vetített képet szereted, magát az embert még nem ismered.


Egyrészt én direkt beszélgetnék vele, akár kettesben is, h kiderüljön: milyen. Lehet, h társaságban egész másképp viselkedik, mint négyszemközt. (Akár pozitív, akár negatív értelemben. Pl lehet, h társaságban nyomja a humorokat, de kettesben kuka, nem tud hozzászólni semmihez, vagy ellenkezőleg, akkor ezerszer jobb). Mi van, ha nem olyan jó arc mégsem? Mi van sokkal jobb fej, mint gondoltad? Erre akkor tudsz válaszolni, ha megismered.

Másrészt mi van, ha tényleg jó parti? Azért nem akarod megismerni, mert rossz lesz, ha majd esetleg távol kerül? Akkor hogyan fogod megtalálni a nagy Ő-t? Lehet, h a nagy Ő-k húznak el melletted, te meg nem mersz lépni.

Sztem nincs más út, mint hogy kockáztatod a csalódást, és nyitott szemmel jársz, ismerkedsz.


Érzelmeket hogyan lehet irányítani? Nehezen. De teret engedhetsz nekik, h tomboljanak, vagy munkába állíthatod őket

(kedvencem a témában: Weöres Sándor: A vágyak idomítása)

Pl egy másik érzelemmel csökkented a hatást, vagy amikor kezdenél belezuhanni a szomorúságba, akkor beleveted magad egy számodra fontos (és motiváló) feladatba.

Ha a csalódástól félsz, akkor megteheted - ha eljön a reménytelen napok ideje - hogy úgy tekinted az állapotodat, mint egy betegséget: "most belezúgtam ebbe a fiúba, semmi értelme, tudom, tök gáz a csávó. Most pár napig szenvedek, jól megszívtam. A bulikat se fogom élvezni egész héten. De nem kell tennem semmit, ez a betegség x napig tart, utána jobban leszek."


Autót vezetsz, tehát már nem vagy gyerek. :) Vezesd az életedet is.

2019. jún. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egek igazad van :O

Köszönöm!

2019. jún. 14. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!