Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell megtanulni ezt az...

Hogyan kell megtanulni ezt az egyik fülemen be, másik fülemen ki dolgot?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok és nem tehetek róla, de ha valaki beszól nekem valamit akkor napokig képes vagyok azon rágódni. Rengeteg inger ér egy nap, családi gondok, sulis ügyek stb. A héten például találkoztam egy ismerősömmel, rámîrt messengeren, hogy szerdán vagy csütörtökön találkozzunk, ma rákérdeztem, hogy csütörtökön is fogunk? És akkor megkaptam, hogy nálam bajok vannak az anyanyelvünkkel, mert ő "vagyot" írt nem azt,hogy "és". És kicsit megérintett, mert egyetemre járok, nyelvvizsgám is van másik nyelvből. De ez csak egy kis apróság a sok közül. Nem tehetek róla, de nagyon érzékeny típus vagyok. Hogyan kezeljem a mindennapi ingereket/beszólogatásokat? Köszönöm előre is!
2019. jún. 12. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is ilyenekkel ne barátkozz. Inkább kedves embereket gyűjtsagad köré. Másodszor, ne foglalkozz mindennel. Folyamatosan érnek ingerek, de ha nem foglalkozol vele elmúlik. Vagy nem, de akkor se fog bántani.
2019. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ezeket a sorokat mintha èn írtam volna kb 2 èvvel ezelőtt , ugyanis èn is ilyen voltam nagyon hosszú ideig. Minden beszólást a szívemre vettem, azokon agyaltam utána hosszú ideig ,állandóan azzal voltam elfoglalva ki mit gondol rólam. Ez közhelyes ugyan , de erre is igaz lehet , ami nem öl meg megerősít mondás. Èrtem ezt ezalatt ,hogy bár most mèg nagyon èrzèkeny vagy ès magadra veszed ezeket , előbb utobb elfogsz jutni arra a pontra ,mikor már nem fognak ezek èrdekelni ès lefog rólad peregni. Legalább is az èn esetemben így volt.

Valamint amennyire csak tudod kerüld a mèrgező kapcsolatokat , ès fókuszálj olyan emberekre akik èpítenek ès támogatnak nem lehúznak, nekem ez is sokat segített.

Sajnos nagyon erre más "recept" nincs , csak az idő ès a tapasztalatszerzès. Kitartást neked , ès hidd el egyszer te is eljutsz arra a pontra amikor már nem fognak èrdekelni a bunkó,kellemetlen megjegyzèsek.

2019. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Furcsának hangzik, de minden ember egy olyan "aurát" bocsát ki magából, amit a hozzád hasonló, érzékenyebb beállítottságú emberek képesek egyből érzékelni – azaz vagy jó, kellemes, vagy negatív, kellemetlen érzés tölti el őket az adott ember társaságában.

Először is: Igyekezd eltávolítani a környezetedből azokat az embereket (vagy eltávolodni tőlük), akik vélhetően negatív befolyással vannak az "aurádra" és érezhetően lehúznak téged (a köznyelv az ilyeneket hívja "energia vámpírnak"). Utána pedig próbáld meg minél inkább az olyan emberek társaságát keresni, akik mellett valóban jól érzed magad (és akik főleg nem terhelnek le a saját negatív problémáikkal). A legjobb az, amikor kölcsönösen segítitek, bíztatjátok egymást, mert a pozitív érzés ez esetben hatványozottan érvényesül oda-vissza.


Másodszor: próbálj meg nem a külvilág frusztráló problémáira, hanem a saját lelki nyugalmadra fókuszálni elsősorban. Azaz mindig az lebegjen a szemed előtt, hogy te jobb vagy azoknál, mint akik „beszólnak” neked. Mert az energiavámpírok elsődleges célja, hogy lehúzzanak a saját szintjükre. Gondold azt, hogy te jóval felettük állsz. Lebegjen az a szemed előtt, hogy te soha nem süllyednél le arra a szintre, hogy „másoknak beszólogass” vagy másoknak rosszat akarj. Éppen ellenkezőleg. Gondold azt, hogy ezek az emberek csupán a saját sérelmeiket és veszteségeiket próbálják másikra kivetíteni. Viszont ha te ennek az ellenkezőjét cselekszed a valóságban; azaz megpróbálsz másoknak segíteni úgy, ahogy ép tőled telik – adott esetben elég néhány kedves szó is - akkor már alapból a negatív emberek fölé emelkedsz.

Magyarul teszel magasról a negatív emberekre, mert velük ellentétben te megőrződ az emberi méltóságodat és nem hagyod hogy az ő „alacsonyabb szintű” érzéseik befolyásoljanak. Adott esetben – ha úgy adódik - megpróbálsz nekik ténylegesen segíteni (nem kell nagy dolgokra gondolni, néhány apró, de ugyanakkor őszinte dolog is megteszi – pl. pár kedves, biztató szó amit őszintén mondasz) ez által bizonyítod magadnak, hogy te igazi EMBERSÉGES ember vagy és a negatívumok felett állsz.

Aki pedig szimplán merő rosszindulatból és gonoszságból próbálna téged lehúzni, arra csupán szánakozva és mosolyogva tekintesz le – mert már tudatosítottad magadban: te jobb vagy ennél.


Ezt jelenti „az egyik fülemen be, másik fülemen ki.”

2019. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!