Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes IT-s szakemberként...

Érdemes IT-s szakemberként angol mellett egy másik nyelvet is megtanulni, ha külföld szóbakerülne, vagy elegendő az angol nyelv?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 1. 15:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Itt főként a németre gondoltam, hogy érdemes-e mert azért nem egy könnyű dolog megtanulni, főleg a németet, és hogy mennyire tudok angollal boldogulni monjuk északi országokban, vagy Svájcban, vagy ahol sokkal jobban fizetnek, mint itthon.
2019. ápr. 1. 15:50
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyilván érdemes.
2019. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes az angol mellett a célország nyelvét is megtanulni, ha hosszabb időre költöznél ki. Konkrétan munkábaálláshoz elég az angol is, de kint élni azért nem csak arról szól, hogy a cégnél elvagyok angolul.


Mondogatják nagyon, hogy óóó hát külföldön mindenki beszél angolul, nem úgy, mint nálunk, de ez marhára nem így van, ez tapasztalat. Amíg multicégek közelében meg nagyobb pályaudvarokon, reptereken és turistalátványosságok körül mozog az ember, addig minden működik angollal. Aztán a kisboltban a pénztárosnál, a villamosvezetőnél, vidéken egy random embernél az utcán utbaigazítást kérve már indulhat a kézzel-lábbal mutogatás. A gyerekek még elvartyognak valahogy, mert ők még tanulják a nyelvet, de az idősebb korosztálynál ott is vannak sokan, akik egész évben csak akkor nyilvánulnak meg pár szót angolul, ha elmennek nyaralni.

2019. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És az mit jelent,hogy a cégnél elvagyok angolul? Mondjuk Ausztriában valami angol céghez jelentkezek, akkor ott minden angolul folyik, a németek is angolul beszélnek? A meetingeken is, meg mindenféle megbeszélésnél? Vagy csak úgy érted hogy megértik az angolt ezen a területen, mivel hogy a szakma nyelve ez?
2019. ápr. 2. 18:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szervezett meetingen angolul beszélnek, ha olyan van jelen, akiről tudják, hogy nem beszél németül. A belső levelezés és chat is angolul folyik, ha a résztvevők közül valaki csak angolul tud.

Viszont sima beszélgetések a konyhában, ebédlőben, sörözésnél olyan nyelven mennek, ami nekik a legkényelmesebb és csak akkor váltanak angolra, ha kifejezetten be akarnak vonni.

2019. ápr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés ezzel kapcsolatban, hogy az hogy nem tudom a célország nyelvét, az a fizetésben is megmutatkozik, vagy azt nem befolyásolja ez? Nyilván ha alap tudással megyek ki és ott élek x évig akkor ragad rám, de ha nulla német tudással megyek ki mondjuk Svájcba, akkor ugyanúgy megkapom azt a fizetést? Mert sok helyen azt olvastam hogy angol kötelező és a német pedig ajánlott vagy előnyös. (Vagy éppen francia)
2019. ápr. 3. 17:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon cégfüggő. Igazából benne van a pakliban, hogy kicsit kevesebbet kapsz emiatt. Nekem volt lehetőségem Zürichbe és Londonba váltani a budapesti irodából és nálunk elég korrekt fizukat ajánlottak. Rákeresve a neten pariban lettem volna az zürichi átlag fejlesztőkkel fizetésben, pedig nem volt aktív német tudásom. Ha ismeretlenül jelentkezek egy akármilyen zürichi céghez, akkor lehet, hogy más lett volna a helyzet.

Nagy és tényleg multinacionális cégnél, ahol nem csak elvétve kószál egy nem helyi, hanem nagy százalékban külföldiek dolgoznak, mint mondjuk egy google, ott szerintem elképzelhetetlen, hogy a a helyi nyelv nem ismerete miatt diszkriminiáljanak és ezért kevesebb fizut kapj.

2019. ápr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm szépen a segítséget!
2019. ápr. 4. 06:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Több Della jön, ha már csak hajlandóságot is mutatsz local nyelv tanulására.
2019. ápr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!