Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket szidtak le vagy...

Titeket szidtak le vagy vertek meg már azért, mert hármast vagy annál rosszabb jegyet kaptatok?

Figyelt kérdés
Mit csináltatok utána?

2019. jún. 15. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Igaz, 12 év alatt csak 2-szer fordult elő.
2019. jún. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem szidnak,de nem boldogok.! Szuleim.

Egyes, kettes vagyok mindenbol.hiaba tanulok .

2019. jún. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az még valamikor az '50-es években volt szokás, hogy a gyerek sallert kapott, ha rossz jegyet vitt haza.
2019. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elfogadták. Max annyit kaptam, hogy "ménem ötös?" meg egy "ejnye-bejnye" mondást is még, több nem volt.
2019. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Az '50-es években azért nem kapott rossz jegyre sallert a gyerek, mert a kedves szülők - akik még mezítláb jártak négyelemi helyett napszámba - azt se tudták, mi az az osztályzat, ellenőrző, szülő értekezlet, meg mi a asznak az az egész qrwa iskola (merre is van az?), amikor rég kinn kéne lennie már a gyereknek a kapával földeken. Amúgy is született 10-15 gyerek, örültek, ha tudták melyiknek mi a neve, és 15-ből 3-ra jutott cipő, hatra kettő ágy, többi a földön, nem hogy az osztályzataikon rágódjanak, hidd el nekem...
2019. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem, pedig volt rosszul tanulós időszakom, mikor gimibe kerültem. De szerencsére normális szüleim vannak, akik nem ököllel oldottak meg valamit. Meg is lett az eredménye, közel kitűnőre érettségiztem és felvettek arra az egyetemre, ahova menni szerettem volna.
2019. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Leszidtak, de nem vertek meg.

A veréstől senki nem fog jobban tanulni...

2019. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem szidtak és nem is vertek soha, de annyira szomorúan és csalódottan tudott rám nézni olyankor anyukám, hogy milliószor jobban szégyelltem magam, mint ha megütött vagy kiabált volna.


Tény, hogy borzasztóan könnyen tanultam, így minden rossz jegy kizárólag lustaság és nemtörődömség miatt keletkezett.

2019. jún. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem soha. Nem is nagyon szidtak le, mert tudják, hogy van egy kis teljesítmény kényszerem és tisztában voltak vele, hogy engem ez jobban felkavar mint őket. Meg szerencsére jó tanuló vagyok, ritkán kapok rossz jegyet. Volt egy nehezebb időszakom amikor gyakrabban előfordult, de akkor is az volt a legkisebb gondja a családnak, hogy 3-ast kaptam németből egy szódogára.
2019. jún. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Már a hármasért is (pedig ritkán kaptam hármast), le lettem baxva. Nálunk lelki terror ment a szüleim részéről, kb. utcaseprő leszel, szarra se fogd vinni, stb.
2019. jún. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!