Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lettem ilyen?

Miért lettem ilyen?

Figyelt kérdés
16 éves srác vagyok. Az utóbbi 4-5 hónapja folyton stresszelek! Borzasztóan rettegek a jövőtől! Félek a felnőtté válástól, az élet nehézségeitől. Hisz nem egyszerű felnőttnek lenni. Egész nap ezen kattog az agyam. Bármilyen tevékenységet végzek pl. eszek valami édességet egyből attól félek, hogy mi lesz ha azt az ételt nem fogom már szeretni. Kérlek benneteket segítsetek, mert borzasztóan kínoz ez a jelenlegi állapotom és nem tudom mikor lesz már végre vége.

2019. jún. 15. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs önbizalmad.Ebben a korban gyakori.Ha nem javul,keress fel egy pszichológust.Addig is,állj rá az önfejlesztésre.
2019. jún. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon befolyásolja az étkezésed és az életviteled.
2019. jún. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem csodálom, hogy rettegsz a jövőtől, főleg ebben az országban és ebben a világban...

iskolapszichológus? az egészséged kárára fog menni ez a stressz, ő majd megnyugtat, elmagyaráz bizonyos dolgokat, segít máshogy látni a jövőt

mitől félsz pontosabban a jövővel kapcsolatban? esetleg tudod, hogy mivel kezdődött?

2019. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem sokkal nehezebb volt 16évesen.

Így 25 felé, eléggé gondtalan az életem, vagy legalább is nem éhezem, minőségben is jók az ételek, van rendes ruhám, van melegvizem, télen még fűtésem is.

Munkám szeretem, bejártam Európát, olyan dolgokat tehetek meg, amikről nem is tudtam, hogy létezik. Tehát eléggé kiszinesedett a világ.

Bár nagyrésze lehet neked nem nagy dolgok.

2019. jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért lettél ilyen, mert azt hiszed a felnőtté válás valami nagy dolog, ami teljesen eltorzítva megváltoztat, és szuper nagy akadályokkal kell szembenézned amivel eddig soha, és elveszted a valódi önmagad.

Milyen érzés volt felnőni és elerni a 17 éves kort? Nem pont olyan, de egyfajta változásokon mész keresztül. De semmi olyan nincs a felnőttlétben, ami nehéz lenne, csak sok megkeseredett ember nehéznek látja, és jajgat.

Én már előtted vagyok a felnőttlétben, és nem féltem belevágni semmibe, hanem örültem annak hogy végre magam ura lehetek, végre ki merek állni magamért és nem nyomhatnak el.

2019. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!