Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Konfliktus kezelés, de hogyan?

Konfliktus kezelés, de hogyan?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, nem kezelem elég jól a munkahelyi konfliktusokat. Inkább vagyok kerülő típusú, illetve engedő.


Rövid story:


Kolléganő, aki régebb óta van ott nagy adag kisebbségi komplexussal és önbizalom hiánnyal féltékeny, ha nekem több munkám van, ha a kollégák engem kérnek meg, hogy segítsek, de főként azért, mert úgy érzi ezzel őt lenézik, hogy vele semmit se közölnek. S ezt már hangosan szóvá is teszi. "hogy ő se dísznek van ott, itt gályázik már x éve, miért nem őt kérdezik, miért engem, aki csak pár éve (van a cégnél. Én hiába számolok be minden eseményről, akkor már nem érdekli. Nem rám haragszik, hanem a helyzetre. Nem akarom, hogy bedobja a törülközőt, de sokáig nem fogom bírni kihívások nélkül a munkámban.


Elvárná, hogy mindenkinek azt mondjam, majd ő megcsinálja? Ez mások szemében úgy is tűnhet, hogy én nem akarok vagy nem tudok dolgozni, segíteni. Már én érzem kellemetlenül magam, hogy egy csomó mindent" nem tudok". Helyesebben tudnám, ha hagynák. (amikor nincs ott, eddig még mindent meg tudtam oldani) Néha azt érezem, hogy nem szabadna ráhagyni mindent, nem szabadna az ő kis lelki életével foglalkozni és aláásni saját magam önbecsülését. De ugyanakkor jóban is vagyunk, alapból nem rossz ember, csak egykeként megszokta, hogy minden úgy van, ahogy akarja. Semmiért nem kellett megküzdenie.

Nem értek egyet a hozzáállásával, mondtam neki, hogy bizonyos régi dolgokon túl kell lépni, a rosszat el kell felejteni. De benne már nagyon sok sérelem gyűlt fel, amit képtelen elengedni.


Szóval nem akarok összeveszni vele, de azt sem szeretném, ha a főnököm vagy a munkatársak egy mihaszna lúzernek néznének.


Hogyan kellene reagálnom? Most akkor megalkuvó vagyok?



Köszönöm!



2014. nov. 30. 02:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A történetből ítélve ugyanolyan vagy mint a kolleganőd. Azt írod ha te kapnád a kevesebb munkát ugyanolyan lúzernek éreznéd magad mint ő.


A különbség az hogy te vagy a szerencsésebb mert többet fordulnak hozzád. Persze ez is szubjektív mert ha én lennék a munkatársad helyében sokkal jobban örülnék hogy neked adják a több feladatot engem meg jól békén hagynak.


De mondjuk hogy te vagy a szerencsésebb akkor most mi a kérdés ?


Én boxolni járok és jól elverek valakit majd beírok ide hogy hogyan tudnám elviselni hogy nyertem.


Hát jól. És te is érezd jól magad ha úgy érzed hogy te vagy inkább nyeregben.

2014. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Nem érzem magam nyeregben, mivel nem vagyok könyöklős ember, aki átgázol a másikon. Ha az lennék, akkor nem lenne lelkiismeretbeli problémám. A kérdés az, hogy az ő kis lelkét pátyolgassam, óvjam, vagy csak hallgassam meg, s lépjek túl a hisztijein.


Én önbizalmat nem tudok adni senkinek, csak saját magamnak, amin minden nap dolgoznom kell keményen. Van, amikor én is csak ott üldögélek, s ő tele van melóval. Pont ugyanannyira kellemetlen, de én olyankor keresek magamnak melót. Csak fura, hogy miközben nem vagyunk alá-fölé rendeltségi viszonyban, mégis ezt érezteti. Nem beszélve arról, hogy sokszor mondta,milyen rossz volt, amikor kezdőként csicskának érezte magát. Most ugyanazt csinálja másokkal.


Úgy gondolom, hogy a munkahelyen vannak bizonyos viselkedési normák, melyeket be kell tartani, figyelembe kell venni. S azt is, hogy sok embert nem érdekli, hogy egy szükséges dolog milyen módon készül el, ki írja, ki borítékolja, csak a végeredmény a fontos, hogy kész legyen és jó legyen.

2014. nov. 30. 13:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Te egy nagyon kedves lány lehetsz aki mindig odafigyel a többiekre és a környezetére.


Ez itt a probléma.


Túl sokat foglalkozol másokkal és keveset magaddal.


Miért kéne rosszul érezni magad a munkatársad miatt ?


Az hogy mit éreztet veled az csak akkor számít ha te vevő vagy erre a dologra. Ha neki sok munkája van akkor azt érezteti hogy felesleges vagy, ha meg inkább hozzád jönnek a feladatokkal akkor meg lelkifurdalást akar neked okozni hogy veled többet foglalkoznak.


Tehát mindig ő csinál veled valamit.

Ez így nem helyes.

Gondolj bele hogy mindenki úgy kezelgetné a másikat ahogy kedve szottyan és az ember ennek megfelelően érezné magát.


Nem hangzik valami jól és ennek nem is kell így lennie.


Te csak foglalkozz magaddal.

Ha van sok munkád örülj neki hogy veled foglalkoznak, ha nincs örülj neki hogy békén hagynak és olvassál vagy fészbukozzál tök mindegy csak foglald el magad és légy boldog.


Ha így teszel a kolleganőd hamar féltékeny lesz hogy bezzeg te milyen jól szórakozol ő meg kidolgozza a belét.

És akkor az lesz neki a baj hogy te jól érzed magad mert nem dolgozol.

Előtte az ellenkezője volt hogy arra féltékeny hogy neked van sok munkád.


Ha van rajtad sapka az a baj, ha nincs az a baj, neki mindegy csak csinálhassa a konfliktust, és mázlija van mert te meg vevő vagy erre.


Ezért mondom ne vele foglalkozz meg a hülye lelkiismeretével meg azzal hogy éppen most mit gondol rólad.


Ő egy ilyen ember típus. Generálja a szart és fakanállal kevergeti.


Hát te meg akkor ne edd meg amit kifőzött.

2014. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!