Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szokták tanácsolni, hogy "azt...

Szokták tanácsolni, hogy "azt csináld amit szeretsz"! De mégis hogy a fenébe szeretheti valaki a munkáját?

Figyelt kérdés

Informatikusnak tanulok, egyetemre járok és anno azért választottam ezt, mert jól lehet vele keresni. Persze azzal már nem kalkuláltam, hogy nemhogy nem fogok hozzá érteni (7 éve járok egyetemre), de még utálni is fogom. De ha belegondolok, minden mással így lennék. Sőt, odáig is elmegyek, hogy utálom az irodai munkákat, ahol ülni kell egész nap, pörgetni az agyamat (ami leég nap végére), tiszta stressz, feszültség, telefonálás, idegen nyelven beszélni (amit nem tudok, de amúgy is megterhelő), jópofizni a többieknek stb.

Egy szaladgálós, laza pakolgatós munkát tudnék elképzelni magamnak, de egyrészt ilyen nincs, de ha mégis van, akkor nem fizetik meg rendesen. Nem kell gondolkozni, nincs felelősség, laza és talán még kicsit élvezem is.

Ez lennék én, de akkor tekintsük a normális embereket:

Számomra hihetetlen, hogy jogászok, orvosok, mérnökök és menedzserek imádják a munkájukat. Jó utóbbi kettőt talán még el is hiszem. A mérnök lehet, hogy bele van bu**lva a technikai dolgokba, a menedzsernek pedig megvan a rátermettsége, beszélőkéje, hogy ne legyen számára megterhelő emberekkel kommunikálni és pörögni. Na de hogy élvezheti egy olyan ember a munkáját, aki súlyos éveket tanult végig az egyetemen, örökké képeznie kell magát, fejben kell tartania mindent és nem hibázhat (utóbbira példa az orvos)? De eleve az, hogy egész életében bent poshad egy irodában és állandóan pörgetnie kell az agyát meg tudnia kell mindazt tökéletesen elsajátítania és kamatoztatnia, amit addig megtanult... Ezek az emberek hogy nem égnek ki? És nekik miért szórakozás a munkájuk? Tudom komplett személyiség és felfogás meg intelligencia kell hozzá és ezért se értem meg ezt a dolgot. De akkor ezek szerint én vagyok gyenge képességű? Én már akkor rosszul voltam és émelyegtem a fásultságtól meg stressztől amikor egy 4 órás gyakorlatom volt, ahol folyamatosan kellett a gépen dolgozni. El se tudom képzelni, hogy mit fogok szeretni a munkámat, ha valaha diplomás munkakörben fogok dolgozni. Elmagyaráznátok azt, hogy ti mégis miért szeretitek a munkátokat? Vagy ha nem akkor erősítsétek meg az állításomat. (Életkort, nemet és foglalkozást is írjatok)

Köszi.



2019. jún. 21. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lehet nem gyakorolsz eleget és nem foglalkozol a fejlődéseddel.


Ahhoz,hogy jól keress állandóan fejlődni pörögni,tanulni kell szabadidődben is.


Különben soha nem fogsz jól keresni,maximum akkor ha úgy keződik a neved,hogy Mészáros XY vagy Orbán XY esetleg elveszed valamelyik fejes lányát.

2019. jún. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Turisztikát tanultam az egyetemen, majd idegenvezető és szervező lettem. Imádom a munkám, szóval igen, van ilyen.
2019. jún. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szoftverfejlesztő vagyok, szeretem a munkámat.
2019. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Könyvtáros vagyok és imádom a munkám.


Kívánom, hogy találd meg azt a munkakört, amit szeretni tudsz.

2019. jún. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#2: Jó ezt tényleg elhiszem. Persze ehhez gondolom megvannak a szükséges tulajdonságaid, habitusod és képességed. Extrovertáltság, tökéletes kommunikáció, nyelvtudás és nyitottság a sokrétű információ iránt. A könyvtáros hozzászólónak is elhiszem, mert az se egy nagy was ist das (bár tipikus női munka én meg pasi vagyok de amúgy se lennék oda alkalmas). Viszont #3-astól kérdezném, hogy mégis mi a fenét szeretsz te a szoftverfejlesztésben. Egész nap a gép előtt ülni, barom kódokon agyalni, logikázni, égetni az agyad, dokumentálni és esetleg anyázni ha nem működik (én is infós vagyok). El nem tudom képzelni.


De végül is talán itt van a hiba, vagyis bennem. Mert nem tudhatom, hogy másnak mi az élvezetes és mik a képességei. Pont ezért van az, hogy egy professzort se értek meg amiért az egész életét áttanulja, de egy jogász se érti, hogy a közmunkás miért elégedett az utcasepréssel. Talán itt keresendő a válasz a kérdésemre: személyiségek.


Ettől függetlenül a hiányszakmákból nagyjából látni lehet, hogy melyek azok, amelyeket csak az elvont és bogaras emberek találhatnak élvezetesnek: programozó, villamosmérnök és természetesen az orvos, aki soha az életében nem volt még egy napig se munkanélküli.

2019. jún. 21. 16:16
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

> Viszont #3-astól kérdezném, hogy mégis mi a fenét szeretsz te a szoftverfejlesztésben. Egész nap a gép előtt ülni, barom kódokon agyalni, logikázni, égetni az agyad, dokumentálni és esetleg anyázni ha nem működik (én is infós vagyok). El nem tudom képzelni.

Szabad az időbeosztásom, sokat járok az erdőbe sétálni. Nem tudom megmagyarázni, hogy mit szeretek rajta, de izgalmasnak találom, hogy új rendszereket implementálok. Nem szoktam anyázni, mert eddig mindig működött minden. :) Ha valami hibás, az külön izgalom, hogy gyorsan megtaláljam a forrását.

2019. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én utazni szeretek, új dolgokat ki próbálni, új helyeket felfedezni,új emberekkel meg ismerkedni, szeretek vezetni, ezért sofőr leszek.

21F

2019. jún. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A szó amit keresel az elhivatottság. Az orvosnak tetszik,hogy gyógyíthat,a tűzoltónak,hogy segíthet,a könyvelőnek,hogy mindenki hozzá fordul adótanácsért...Jó,van olyan is aki a frusztrációját kompenzálja,egyenruha fetisiszta,szeret istent játszani,etc.

A lényeg,hogy olyan dolgot csinálj,amit szeretsz.Ha csak pénzért dolgozol,utálni fogod az egészet. 38F

2019. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én jogász vagyok, végig fogyatékosnak éreztem magam az egyetemen, de a gyakorlataimat imádtam. Élvezem azt, hogy itt már tényleg az számít, hogy mennyire vagy alapos, lelkes, kitartó és nem az, hogy hány hiányzásod volt még hogy az van e a törvény szövegben, hogy "ahogy az adott helyzetben elvárható" vagy "ahogy az az adott helyzetben elvárható".

Én hátrányos helyzetű emberek és gyerekek segítségével foglalkozó szervezet jogi ügyeit intézem. Nagyon vegyes, változatos feladataim vannak. Büntető pertől civil szervezeteken át adásvételi szerződésekig meg munkaügyi perekig minden van.

Nekem az iroda kényelmes, jól érzem ott magam. Nagyon sokat röhögök az idióta munkatársakon.

Úgy érzem, hogy fontos a munkám.

Bár mondjuk ez nem egy pénzes állás. Bérminimumot keresek meg egy kis pótlék. Egy ügyvéd lehet, hogy ezt 1 hét alatt megkeresi.

30n

2019. jún. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Informatikusnak tanulok, egyetemre járok és anno azért választottam ezt, mert jól lehet vele keresni."


Itt rontottad el. Én 12 évesen ismerkedtem meg a programozással és imádom csinálni a munkahelyen is. El sem tudnék képzelni más szakmát magamnak.


25/F

2019. jún. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!