Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék, hogy ne legyek...

Mit tehetnék, hogy ne legyek ennyire irigy és sóvárgó a külföldön dolgozó magyarok miatt?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy az alapvető lúzerségem is az oka (B2 angol nyelvvizsgával is csak konyhanyelven beszélek és súlyos évek óta küzdök az egyetemen), de elképesztően irigy vagyok azokra az emberekre, akik - akárcsak sima szakmunkával is - de már rég kint élnek, jól beszélik a nyelvet, soha nem fognak visszajönni és német/osztrák/angol állampolgárok lesznek hamarosan egy új és gondtalan élettel. Nem is az egzisztenciális helyzetüket irigylem, hanem azt, amennyire talpraesettek voltak, hogy kimenjenek a nagyvilágba, az ügyeiket intézzék (bankszámla, munkavállalási engedély, albérlet lefixálás stb.), munkát vállaljanak egy idegen környezetben és majdnem anyanyelvi szinten (de legalábbis érthetően/folyékonyan) elsajátítsák a nyelvet. Eközben én egy postai ajánló szelvényt nem tudok normálisan kitölteni és egy csomagot feladni. Ha nem tudok valamilyen ügyet intézni, azt se tudom kitől/hogyan/hol kell megkérdezni és sokszor még magyarul se tudom kifejezni magamat nemhogy "külföldiül". Annyira irigylem a kinti magyarok tökösségét és talpraesettségét. Persze ők itthon is ezerszer életrevalóbbak lennének és az a durva, hogy még ők is kikényszerültek menni, hát akkor én lúzer és tutyimutyi fiatalként vajon hogy fogok itt boldogulni? :/


Annyira jó lenne ha én is ilyen lazán és magabiztosan szaladgálhatnék a nagyvilágban, de még külföldön is csak egyszer voltam, ott is a testvéremmel buszon utazással, mindent előre megszervezve és még a saját magam rendelt kaját is úgy rendeltem meg a pultnál, hogy előtte 5 percig gyakorltam, hogy majd mit és hogyan mondjam el angolul (mit kérdezhet, ez a szó hogyan van, akkor mit kell válaszolni, ha mást is kérek stb.). Valszeg az introvertáltságom is nagyban az oka ennek, mert sose voltam bulizni, sose voltam részeg és ezek miatt sose volt barátnőm, de volt is bőven okom rá, mert külsőre is sajnos eléggé infantilis vagyok, nemcsak személyiségre. Ezek az életrevaló, gyönyörű és egészséges, erőtől és lelkesedéstől duzzadó fiatalok meg kimennek Londonba/Berlinbe és övék a nagyvilág!



2019. jún. 22. 12:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Tudom mit érzel! Pár év múlva Te meg én már kint leszünk! Figyeld meg;)

Erősek vagyunk!

2019. jún. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Írásod és a válaszaid alapján szimpatikusnak és értelmesnek tűnsz.

Az természetes, hogy az emberben benne van a "félsz", nincs olyan aki valami új előtt ne torpant volna meg. Fejben dől el, le kell küzdeni a félelmeinket és csinálni.

Szerintem meg tudnád oldani a dolgot.

2019. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Jojomojo ***** válasza:
Ne add fel Kérdező! Minden rendben lesz és megtalálod az utadat az életben! ^^
2019. jún. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha az én mentalitásomat ötvözöm a te helyzeteddel, akkor én összekapnám magam az egyetemen és még addig mennék ki Angliába, míg ki nem lépnek az Unióból (ha egyáltalán kilépnek, idk). Lehet az szakmai gyak vagy egyetem utáni munkavállalás. Én azt tapasztaltam, hogy az appok csupán a szókincsre mennek rá, ha rám hallgatsz, akkor keresgélj a youtube-on videókat, amik érdekelnek és kezdetben felirattal próbáld meg megnézni. Sokkal többet fogsz így fejlődni jóval rövidebb idő alatt.

Ill. szerintem te se vagy olyan béna, mint amilyennek gondolod magad, csak bár a gondolataid bebörtönöztek.

2019. júl. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"A magyarok túlnyomó részének természetesen külföldön is csak rabszolga munka jut"


Rabszolga munkám: nincs főnök, válallkozó vagyok, akkor dolgozom, amikor akarok, heti 600-800 fontokat keresek.


De ettől még szar hely marad Anglia, met hiába keresek én jól, az utváik szemetesek, az emberek sötétek, mint a föld, a házaik - még a drágák is - rogyadoznak, rondák, undorítóak

2019. nov. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!