Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért nem...

Egyes emberek miért nem mennek soha nyaralni?

Figyelt kérdés

Nemrég ismertem meg egy ilyen férfit. Már majdnem 40 éves de azt mondta legutóbb 12 éves korában volt nyaralni egy nyári táborban. WTF!!!!!!


Azt mondja ő itt szeret csak lenni a szülővárosában és kész. Nem érdeklik más helyek, ennyi. Ja és nem azért nem megy mert pénze nem volna rá.


Annyira furcsa. Hogy lehet így élni? Soha semmi új élmény, impulzus, hely, emberek!


Ti ismertek ilyen embereket?



2019. jún. 24. 00:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%

Nincs kivel, nincs hová, és nincs miből.


Könnyű itt lefurcsázni valakit, mert nem olyan életet él, mint te...


Imádom azt a rengeteg neten posztoló emberkét, akik hetente töltik fel az utazós képeket, mindig máshonnan, minsig valami egzotikus szigeten. Igen, nagyon könnyű apuka pénzéből utazgatni, vagy sugar daddyt szerezni...

2019. jún. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
50%
Én se voltam csak gyerekként még rége. Se pémzem nincs rà se tàrsasàgom. Amikor lett volna rà pénz akkor meg azért nem mentem mert egyedül hova meg minek??
2019. jún. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%

Kb 12 éves korom óta sosem volt "kidobnivalo" pénz nyaralásra. Azelőtt minden évben jártunk nyaralni üdülni pár hétre. A gengszterváltás óta max egynapos belföldi kirándulásokra jutott. Az odóforintjaimból majd mennek helyettem az oligarhák.

Igényem pedig lenne nyaralásra.Szerintem természetes, hogy az em ernek kell a levegőváltozás, feltöltődés új él.ényekkel, más ingerekkel. Lassan megbolondulok, hogy ugy élek, mint egy rab, csak a munkahelyem és lakások között közlekedve.

2019. jún. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

Én pl azért nem megyek "nyaralni", mert egyáltalán nincs rá igényem. Anyagilag megtehetném, de nem nagyon vonz.

Hagyományos értelembe vett nyaralásom nincs, de mellette megyek haverokkal a nyaralójukba, vagy épp a Balatonhoz barátnő lakásába. Nekem ezek sima hétköznapok ahol lazítok, nem kifejezetten nyaralás.


Ismerek olyat aki meg főleg anyagi okokból nem megy nyaralni, de szerintem ez érthető.

2019. jún. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
60%

Vannak ilyen emberek a családban. Egyébként nem anyagi ok miatt nem mennek, mert tudnának. A keresztanyukám bevallotta, hogy lusta utánanézni a dolgoknak, és lefoglalni az utat. A nagymamám (akit egyébként szívesen befizetnénk egy útra, volt is már rá példa) kijelentette, hogy őt nem érdekli külföld, mert ugyanolyan jó itthon is. Mutathatsz neki akármilyen csodaszép nyaralós képeket, halálra unja magát és csak azt hajtogatja, "nem kell olyan messzire menni, van ilyen itthon is". Mire a család:"Micsoda, itthon pálmafás tengerpart, Eiffel torony, stb?" Erre

ő:"Mindegy az nekem".

2019. jún. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
18%

Azt nem értem, aki egyedül nem megy, nekem ez a furcsa. Azzal együtt, hogy én sem megyek, de én költözésre gyűjtöm a pénzt. Tök kiábrándító elmenni egy szuper helyre, és visszatérni ebbe a szarfészekbe.


Azt hozzáteszem, hogy utálom az embereket, és nyáron minden tele van üvöltöző majmokkal meg a virnyogó gyerekeikkel. A nyarat is utálom, inkább valami hűvös, esős városnézés híve vagyok, mint a pancsikázásnak. És vissztértem az elejére, akkor inkább költözöm.

2019. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, én se szoktam érteni. De ahogy ezen gondolkodtam arra jutottam, hogy aki egyszer se utazott el messzebb az nem is tudja mit hagy ki, így nem hiányzik neki hisz nem tudja minek kellene hiányoznia.

A válaszolóknak: én is borsodi vagyok, de nem bőgök ott se meg hazajövet se. És nem szükséges hatalmas nyelvtudás se ahhoz, hogy lehessen menni nyaralni, nyilván akkor nem stoppolva kell menni, de egy megszervezett úton kb semmi szükség rá.

Amúgy megsúgom, hogy egy balatoni nyaralás is annyi már mint egy közeli tengerparti.. Csak ezt sokan nem tudják, mert utána se néznek, elvből elutasítják mert “drága”, közben mennek a Balatonra.

2019. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#17: 14-es vagyok:

én általános suliban jártam többször Erdélyben és egyszer Angliába is elmentem, viszont a Horvát családi nyaralást is már kihagytam :)

tudom milyen messze, mennyivel másabb, de valahogy mégsem vágyom ezekre


ha meg esetleg vágynék ilyen távolabbi helyekre, akkor a google street view virtuális valóság technológiával még azt is megtudnám nézni kívülről, hogy számomra ránézésre érdekes e az adott hely

a mai technológia lehetővé teszi sokak számára, hogy akár csak kicsit is rálássanak helyekre, persze ott lenni teljesen más érzés


van aki a világot járná, ha tehetné, van aki a szobájából sem jönne ki, ha tehetné :D attól, mert elmegy messzebb, még nem biztos, hogy megváltozik :)

2019. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Én nagy nyaralós voltam anno kb. 8 éve. 8 év alatt annyit romlott az időjárás, hogy még a Balatonra sem lehet lemenni, mert vagy monszun van vagy 40 fok kánikula. Az emberiség elrontotta ezt az egész időjárás dolgot. Félek, ha itt magyar részen ilyen sz*r a helyzet máshol még rosszabb. Helyette jól berendeztem a lakásom, klímát is vettem és tőlem ott lesz rosszul aki akar, ahol tud az összekevert időjárásban. Inkább jókat eszem, iszom, mint pl. Dániában nézzem a turbános muszlimokat, ahogy a tengerparton tekeregnek.
2019. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én most 18 évesen azt mondhatom, hogy a gyerekkorom nem volt nyaralásokban szegény, láttam egy-két szép helyet, értek élmények, elsősorban itt Magyarországon, de voltam Horvátországban, Erdélyben, egyszer Olaszországban és egyszer Prágában is. Nem volt minden évben ilyen nagyobb nyaralás, de azért 2-3 évente a szüleim összegyűjtötték rá a pénzt. Most így már felnőttként szeretnék majd a saját költségemen menni, illetve jó lenne találni valakit, aki vevő lenne ilyen külföldi hosszabb utakra, mert azért a szüleimmel sem értünk mindig egyet, nekik más igényeik, különböző elképzeléseik vannak egy nyaralással kapcsolatban, mint nekem.
2019. jún. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!