Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok öreg miért sértődik be...

Sok öreg miért sértődik be hogyha letegeznek én meg visszategezem őket?

Figyelt kérdés
Csak követem az etikettet. Sőt, igazából nekik illene felajánlani először hogy tegezhetnek-e, de az nem érdekel.
2019. jún. 25. 12:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%

Talán csak sokkal fiatalabbnak néznek.

Én lassan 35 leszek, fiatalabbnak szoktak nézni (legutóbb 15 évvel tippeltek az életkorom alá), már csak az egyértelműen nagyon időseket magázom, akikkel nem tegeződtünk le, és a volt tanáraimat, egyébként ha egy másik felnőtt letegez, én visszategezem, mert nem vagyok már gyerek, függetlenül attól, hogy mennyinek nézek ki.

2019. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mert nincsenek tisztában az illemmel. Tényleg bunkóság úgy tegezni egy másik felnőttet, hogy részéről elvárjuk a magázódást. Érdekes, hogy a nagyon időseknél még ezzel tisztában vannak, pedig köztük és köztem nyilván még nagyobb a korkülönbség. A 70 feletti öregek magázódnak náluk fiatalabb idegen felnőttekkel. A kb 55-60 év körüliek szokása ez jellemzően, hogy mindenkivel aki náluk fiatalabb felnőtt úgy viselkednek, mintha náluk alacsonyabb rendű lenne, szerintük normális a csendőrpertu. Én mondjuk 25 évesen nem feltétlen sértődöm meg, ha magázok egy mondjuk 60 évest, ő meg visszategez. Na de amikor szépen köszönök jó napot kívánokkal, erre flegmán visszaböffent egy szevaszt, na attól mindig ideges leszek. Egyszerűen megalázó.
2019. jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
29 vagyok, 18-nak szoktak nézni. Persze rengetegen letegeznek, aztán néznek egy nagyot, hogy visszategezem őket. Mármint ha jó kedvem van. Ha kicsit mogorva vagyok, akkor megkérem, hogy legyen szíves ne tegezzen, hiszen annyira jóban nem vagyunk. Akkor még nagyobbat szoktak nézni.
2019. jún. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem lelki alkat kérdése, kit hogyan érint.

Engem általában le szoktak tegezni, nem zavar, pedig 44 éves vagyok, 4 gyerekem van. Magamban mosolygok is, ha tudnák... :)

2019. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Apám művezető volt, és emlékszem, a munkahelyén a 15 éves szakmunkástanuló (ipari tanulónak mondták akkor) gyereket is magázta. Egyszer kérdeztem, hogy miért (náluk dolgoztam az irodában), és akkor mondta apu, hogy azért, mert "ha letegezem, visszategezhet, én pedig nem szeretnék 55 évesen tegeződni a tanulókkal".

Szerintem így korrekt volt (igaz, apu már 80 lenne, ha élne még.)

2019. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A pasik meg nevetnek, ha kezit csókolomoznak, én meg visszamondom, hogy csókolom.
2019. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!