Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fiatalok, hogy képesek a...

A fiatalok, hogy képesek a középiskola után is még évekig szenvedni az egyetemen? Hogy képesek annyit tanulni? Hogy bírjátok annyira mentálisan?

Figyelt kérdés
Számomra annyira furcsa - lehet, mert gyenge képességű vagyok - hogy a fiatalok túlnyomó többsége egyetemre megy érettségi után, hogy ott még x-szer annyival többet tanuljon. Magolás, se***lés, izgulás a zh-kon/vizsgákon majd a szakdolgozat és az államvizsga. A nehezebb egyetemekről (BME, SOTE, SZTE) pedig nem is beszélve. Hogy lehet valaki ennyire elhivatott, szorgalmas? Vagy ti ilyen jó képességekkel születtetek, ami számomra csak álom, ti meg természetesnek veszitek és azért nem nehéz nektek az egyetem?

2019. júl. 2. 06:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Van, aki szeret tanulni. Én is szerettem, de csak azt, ami érdekelt is. Néha fárasztó a sok magolás, de igy utólag belegondolva, mégis ezerszer kellemesebb, mint a (fizikai) munka.
2019. júl. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
SZTE-n vegeztem 2 osztatlan egyetemi szakot. Eleinte nagyon nehezen ment aztan belerazodik az ember. En szeretek (szerettem) tanulni, de 31 évesen hagytam abba miutan ledoktoraltam. 🤷‍♀️ Barmit lehet csak akarni kell. Most szültem 2 gyereket es egy ideje itthon vagyok. Ez nekem fizikailag meg mentalisan megterhelőbb, pedig imadom a családom. Van hova visszamenni majd dolgozni es ugy erzem megérte a befektetett energia.
2019. júl. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Jövőre végzek az egyetemen.

Nehéz, főleg munka mellett.

De úgy gondolom megér pár év szenvedést, hiszen 40 évig dolgozni fogok még legalább.. Nem mindegy, hogy milyen munkám lesz.

Most érettségivel dolgozok betanított munkát. Nem szeretném egész életemben ezt csinálni.

Szakmàt nem találtam olyat, ami érdekelne és megérné anyagilag. Nő vagyok.

Férfiként valószínűleg nem mentem volna egyetemre, nekik több jó szakmájuk van, ami keresett, jól fizet és lehet később vállalkozóvà válni.

Nőként ilyen szakma legfeljebb a műkörös, fodrász stb, de ezek nem érdekelnek

Maradt egy erős egyetemi szak, ami keresett.

Valószínű BSc után MSc-re is megyek.

Nincs kedvem már tanulni, de van motiváció.

2019. júl. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
3# vagyok, egyébként hiába nehezek a vizsgák, legalább van sikerelmeny és büszke lehetek magamra miután teljesítem őket.
2019. júl. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Most jelentkeztem mesterszakra , doktori cim a cel.

Sosem voltam kituno tanulo, mindig 4-5 kozott voltam. De annyira jo erzes egy sikeres vizsga.

2019. júl. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%

A veleszületett képességek nem annyira különbözőek, mint gondolod. Egyszerűen arról van szó, hogy a szülőknek sokat kell foglalkozni a gyerekkel, amikor még kicsi. Meg kell értetni vele, miért fontos, hogy tanuljon. Ez egyáltalán nem könnyű. És utólag már nemnagyon lehet mit tenni. A legfontosabb az első 3 év, aztán a suliban is tanulni kell velük otthon, és nem feladni. Sok játék is nagyon segít, memori, logikai, stratégiai játékok, lego, stb.

Van benne genetika, de az esetek többségében azért lesz vki buta, mert ezt a szakaszt elrontották a szülei. Általában a magasabb végzettséggel rendelkezőknél még plusz, hogy ott látja a gyerek a példát is. Ez is nagyon számít, de ettől még egy szakmunkásnak is sikerülhet.

2019. júl. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"mégis ezerszer kellemesebb, mint a (fizikai) munka."


Hát nekem ezerszer könnyebb pakolni meg mozogni és dolgozni, mint ülni mozdulatlanul. Ha 2 órát ülök már pokolian fáj a derekam és napokig csak jajgatni tudok a fájdalomtól. Ellenben gürizni tudok, mint egy rabszolga és szeretem is ha ide-oda mozgok. De ha ülnöm kellene 10 percnél többet, akkor már nyughatatlan vagyok, zsörtölődöm és inkább idegességemben felállok, mert nem bírom tovább. Ez amúgy valami mentális betegség lehet vagy vannak ilyen emberek?

2019. júl. 2. 07:31
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Mert màshogy nem tudnànak megélni. Jobb a burokban lenni még es kell a papír ahhoz, hogy élhetö munkahelyük legyen.

Ritka, aki talpraesett es huszonévesen feltalàlja magàt az életben es stàtuszt meg tud alapozni suli es szülöi burok nélkül.

Az iskola nem az életre nevel sajnos.


Nem egy cégvezetöt ismerek akinek sem diplomaja sem nyelvtudasa nincs, de ugy is felvesz olyanokat akinek van. Ezt viszont nem tanitjàk sehol sajnos.


Egy MLM rendszer vezére mondott olyasmit, hogy az "emelöeröt"kell tudni hasznàlni. Azaz màs dolgozik helyette. Mert egy ember ha azt nezzük 100% on tud teljesiteni, amit 100 ember 1%-os hatekonysaggal hoz, tovabb szamolva ha 50 ember csak 2%-ot teljesit az egy ember 100%-os teljesitmenye.

Szoval ha egy vezetö pl 400 embernek ad munkat es tegyük fel 400 ember 100%-on dolgozik (azaz föallasban van alatta), akkor ö maris 40.000 %-os munkat tett le az "asztalra" azaz nem azon kellene lenni igazabol amire tanitanak, hogy tulorazz minel többet, hozz ki magadbol mindent, légy profi, mert ezzel hatarolod pont be önmagad azaz korlatozod önmagad, mert 100%-on felül ugy sem tudsz teljesiteni soha.


Erre a gondolkodasra nem tanitjak sem a szülök a gyereket sem az iskola.

2019. júl. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"kell a papír ahhoz, hogy élhetö munkahelyük legyen"


Miért, csak diplomával lehet az embernek élhető munkahelye? Akkor miért folyik a csapból is az, hogy egy jó melós szakember mostanában többet keres, mint egy diplomás. Meg aki egy alibi agrárszakot végez el, annak milyen garanciája lesz arra, hogy élhető munkahelye lesz?

2019. júl. 2. 08:26
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

Èlhető,kènyelmes munkahelyet akartam,ami nagyon jòl fizet,mellette irodai,klìma,tovàbbkèpzèsek,van karrier lehetősèg,vezetőkènt le is cumiznak kb.(cèges kocsi,benzinkàrtya).


Nem akartam gyàrba megdögleni,meg nem akartam 200-300e nettókèrt harcolni.

2019. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!