Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fiatalok, hogy képesek a...

A fiatalok, hogy képesek a középiskola után is még évekig szenvedni az egyetemen? Hogy képesek annyit tanulni? Hogy bírjátok annyira mentálisan?

Figyelt kérdés
Számomra annyira furcsa - lehet, mert gyenge képességű vagyok - hogy a fiatalok túlnyomó többsége egyetemre megy érettségi után, hogy ott még x-szer annyival többet tanuljon. Magolás, se***lés, izgulás a zh-kon/vizsgákon majd a szakdolgozat és az államvizsga. A nehezebb egyetemekről (BME, SOTE, SZTE) pedig nem is beszélve. Hogy lehet valaki ennyire elhivatott, szorgalmas? Vagy ti ilyen jó képességekkel születtetek, ami számomra csak álom, ti meg természetesnek veszitek és azért nem nehéz nektek az egyetem?

2019. júl. 2. 06:51
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Mert olyasmivel szeretnék foglalkozni, ami érdekel. Szeretek új dolgokat megismerni, szeretek 'kutatni', ha valami igazán érdekel, akkor a tanulás nem tanulás, hanem szinte szórakozás. Márpedig érdekel az, amit tanulok és ez vezet ahhoz, hogy a további életemet is olyan módon, olyan munkahelyen tölthessem, amit szeretek.

Én például nem vagyok fizikai munkás. Persze, vállalhatnék valami ilyen munkát, de nekem egyszerűen szükségem van arra, hogy használjam az agyam. Kihívások elé állítom magam, problémákat szeretnék megoldani.

Ez jellem kérdése szerintem.

2019. júl. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!