Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyhogy az emberek képesek...

Hogyhogy az emberek képesek ilyen szörnyű életmódot folytatni? Ennyire nagyok az igényeik?

Figyelt kérdés

Sosem értettem, hogy azok az emberek, akiknek holmijuk szinte semmi, reggel 5:30-tól este 20:00-ig dolgoznak, hétvégén meg csak kocsmába járnak, miért laknak havi 170 ezer forintos albérletben, miért vesznek maguknak lakást hitelre, illetve hogy miért vállalják ezt az életmódot.

Szerény véleményem szerint ilyen helyzetben jobban megérné a közös albérlet, társbérlet, hostel, egy olcsó motel, vagy hajléktalanszálló.


Más: ha szóbakerül, hogy hol laknék, akkor én kijelentem: Inkább laknék egy riói favelában alacsony brazil fizetésből, mintsem látástól-mikulásig dolgozó droid fizetésből egy budapesti panelban.



#albérlet #kizsákmányolás #szörnyű életmód #látástól mikulásig #aludni jár haza
2019. júl. 2. 15:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
"közös albérlet, társbérlet, hostel, egy olcsó motel,": van valami logika az elképzelésedben, mert nagyon sok lakás, ház van, ami majdhogynem üresen áll. Ugyanakkor a magyar nem arról híres, hogy közösen el tudna éldegélni mondjuk 4-ed magával, nem annyira közösségi gondolkodásúak a magyarok, mint ahogyan gondoljuk.
2019. júl. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Bevallom, én magam sem tudnék egy közös szobában aludni. De ha van saját szobám, és közös konyha, fürdőszoba, az olyan "nagycsaládos" hangulatú. De van privát szféra, és nem velük együtt élek egy szobában, csak a bérelt lakás közös. Mégis olcsóbb. Főleg, ha sokan csak aludni járnak "haza".
2019. júl. 2. 17:15
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes feltevés, de amúgy már nekem is eszembe jutott ez a dolog...

Nekem is van olyan közeli ismerősöm, akiknek ott a szép ház, nagy kert, jó kocsi, aztán szinte sosincsenek otthon, mert kora reggeltől késő estig dolgoznak. A nőnek 2 állása van, a férfi meg hétközben 12 órázik, hétvégén maszekol. Csak hajszolják a pénzt, de közben egyáltalán nem élvezik az életet, egy vacsorára se mennek el soha, mert annyi idejük sincs. Nem nyaralnak, nem járnak programokra, a szép ház meg egész nap üresen áll, a munkáról szól az életük. Én sem értem, miért jó ez.

Én megőrülnék, ha nekem ennyire a munka körül forogna minden.

2019. júl. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hostel, olcsó motel nem jön ki havi 170 ezerből, inkább 200-350 ezer havonta.

Hajléktalanszálló meg ugye olyan, hogy másokkal alszol egy szobában és lepukkant, annyira, hogy néha átmásznak az ágyi poloskák.

Tehát családdal közös albérlet, társbérlet, ahol te sem laknál? A szerény véleményed több mint a fele zagyvaság. Nem az egész, de nem tudhatod, milyen az élethelyzetük, igényeik, csak véleményed van róluk.

A vélemény olyan mint a segglyuk.

Mindenkinek van, de senkit nem érdekel a másiké.

2019. júl. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%
Az ilyen embereket én se értem. A másik kedvencem azok akik egész évbe kuporgatnak aztán 1 hetes nyaralásra elszórják az évi pénzt.
2019. júl. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!