Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire jelent...

Szerintetek mennyire jelent majd hátrányt ismerkedésnél, ha nem szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy 18 évesen még az ellenkező nemből sem szeretne senki, viszont én már most 100%-rá tudom, hogy nekem nincs szükségem gyerekre és ezen a döntésemen senki kedvéért nem leszek hajlandó változtatni. Azt gondolom, hogy ez egy annyira meghatározó dolog egy ember életében, hogy itt nincs helye kompromisszumnak, ha ebben a témában nem értünk egyet, akkor nincs keresnivalónk egymás mellett. A közeljövőben hosszútávú kapcsolatot szeretnék - tudom, kicsi rá az esély, hogy ennyi idősen összejöjjön - amiben évek elteltével szóba kerülhet majd a gyerek téma is párom részéről. Igazából fogalmam sincs hogyan lehetne kiszűrni, hogy melyik férfi vágyik az apaságra és melyik nem. Érdemes lenne ezt már a legelején tisztázni, mondjuk pár hónapon belül, hogy mik az igényeink ilyen téren? Tényleg nem szeretném majd azt, hogy egy egyébként jól működő, harmónikus kapcsolatnak, amelyben a párommal tökéletesen kiegészítjük és megértjük egymást, azért legyen vége, mert mindketten mást szeretnénk.


Ha esetleg volt valaki hasonló helyzetben, nagyon örülnék pár tanácsnak. Kérlek ne nézzetek hülyének a kérdés miatt, nekem ez fontos!



2019. júl. 4. 08:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
HA interneten ismerkedsz, úgy nem nehéz, csak kiírod az adatlapodra, hogy nem szeretnél gyereket.
2019. júl. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
10%

"Tisztában vagyok vele, hogy 18 évesen még az ellenkező nemből sem szeretne senki, viszont én már most 100%-rá tudom, hogy nekem nincs szükségem gyerekre és ezen a döntésemen senki kedvéért nem leszek hajlandó változtatni. "

Gyerek vagy még és egy gyereknek jobb is hogy MÉG eszébe sem jut hogy saját gyereke legyen.

MAJD.

Lehet hogy 5 év múlva, lehet hogy 30 év múlva, de el fog jönni az az ember az életedbe meg az az érzés, hogy te is szeretnél gyereket. AKKOR kell majd ezt megbeszélni azzal akivel szeretnél gyereket.

Addig annyit mondj, hogy MOST úgy érzed nem szeretnél gyereket - de most nem is kell. Sőt, éppen arra vigyázz, hogy ne legyen túl korán gyereked mert még nem vagy rá érett.

Egy kapcsolat nem attól lesz harmonikus meg jól működő, hogy nincs benne gyerek - éppen ellenkezőleg, egy idő után pont ez teszi tönkre ha az egyik fél szeretné hogy legyen de még sincsen.

A lehető legrosszabb az lenne ha aszerint mérnéd a férfiakat 18 évesen, hogy akarnak-e gyereket vagy sem. Gondolj bele az ellenkezőjébe, ha egy srác most aszerint döntené el, hogy akar-e tőled valamit vagy sem, hogy tisztázza te biztos nem akarsz gyereket. Szerinted az lenne a te "minőséged" hogy majd 10-20 év múlva akarsz-e gyereket? Neked nem lenne sértő ha minden tulajdonságod elé helyezné, hogy MOST 18 évesen éppen mit gondolsz a gyerekvállalásról? Vagy hogy eleve azt feltételezné rólad, hogy csakis azért akarsz vele kapcsolatot mert gyereket akarsz tőle?

"Azt gondolom, hogy ez egy annyira meghatározó dolog egy ember életében, hogy itt nincs helye kompromisszumnak, ha ebben a témában nem értünk egyet, akkor nincs keresnivalónk egymás mellett."

Ha 30 évesen mondanád ezt akkor igazad lenne. Akkor a kapcsolat elején jó tisztázni, hogy te nem akarsz gyereket. De még akkor is ott van a valóság, hogy ez bizony változik ahogyan stabil lesz a kapcsolat és kevésbé lesznek fontosak más dolgok.

MOST nem az a te dolgod és korban hozzád illő srácoknak hogy a gyerekvállaláson gondolkodjatok, mert még nem is való neked gyerek. ELŐBB legyen valaki akivel szeretitek egymást, akivel stabil kapcsolatotok lesz és majd akkor, benne a kapcsolatban, sok évvel később meglátod, hogy annyi elég-e nektek vagy sem. Általában nem elég.

Hidd el mindenki rájön hogy mégiscsak szeretne gyereket. Csak sokaknak ez már túl későn van. Ilyenkor szokott beindulni az önáltatás, hogy "én soha nem is akartam gyereket és így jó ahogy van", miközben nagyon is érzi, hogy mennyire egyedül maradt. Mert család mindenkinek kell. Most te vagy a gyerek, de sajnos eljön majd az az idő amikor a szüleid már nem élnek.

Én soha nem voltam ilyen helyzetben, mert gyerekkoromtól biztos voltam abban hogy szeretnék több gyereket. Csak az nem volt biztos, hogy nekem tud születni gyerekem vagy örökbe kell fogadnom. De sokan voltak olyanok a környezetemben akik hozzád hasonlóan hitték, hogy nekik nem kell gyerek. Azok közül a többségnek ma már van gyereke, a kevesebb meg bánja hogy nem lett. Sajnos egyikük hozzád hasonlóan azt hitte, hogy a harmonikus kapcsolatot azzal adhatja meg a párjának, ha nem lesz gyerekük. Viszont amint beteg lett, rákos, a párja már nem tartotta annyira harmonikusnak a kapcsolatukat és lelépett sok éves együttélés után. Szegény csaj egyedül kellett szembenézzen a betegségével és a halállal a végén.

Ha tanácsot kérsz annyit mondok, ne jelentsd ki hogy SOHA. Ha szóba kerül mert már van kapcsolat, akkor mond hogy most úgy gondolod, hogy nem akarsz gyereket és vagy 10-20 évig biztosan nem is lesz gyereked. Ezzel azt a férfit aki hamar szeretne családot vagy már most komolyan gondolja a gyerek témát, azt elriasztod. De meghagyod annak a lehetőségét, hogy majd valamikor meggondold magad, amikor már érett leszel rá és rájössz, hogy a harmonikus kapcsolatnak nem az egyedüllét, a buli meg önérdek az alapja, hanem a család.

2019. júl. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is korán elmondtam (a ma már férjemnek!), hogy nem akarok gyereket.

Nem pont az első randin, de valahol az elején.

Magyarázkodnom sem kellett,mert kerültünk már kisgyerek, újszülött közelébe, teljesen látható volt rajtam, hogy félek tőlük, vissza is húzódtam a biztonságot, gyerekmentességet adó hálószobába 😀


A mai napig viccelődik ezzel. Aztán persze,telnek az évek,lassan 10 is,ő már készen áll az apaságra,(ezzel is viccelődik néha, hogy "amíg én a gyerekkel játszok,te viszed sétálni a kutyát" de ennyi,nem több. Megbeszéltünk és mindig említésre kerül ilyen viccek után, hogy amíg én nem akarom anya lenni, addig nyilván nincs értelme gyereknek. két emberes dolog.


Hogy férjemet még 1x idézzem kicsit:

"ha szeretnél babát, akkor örülök neki, ha nem akkor, hát nem,ez van.

Én úgy ismertelek meg és úgy vettelek el, hogy nem akarsz gyereket. Ha neadjisten később emiatt hagynálak el, én lennék a legnagyobb s&ggfej a Földön."

2019. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Nos, az igazat megvallva, nem azért nem szeretnék gyereket, mert annyira elfoglalt lennék vagy mert a jövőben majd teljesen a munkámba akarok temetkezni. Szórakozóhelyekre sem járok, nagy utazós terveim sincsenek, bár természetesen ha majd megengethetem magamnak, azért szeretnék pár helyre eljutni. Egyszerűen azért, mert én egy borzasztóan magamnak való ember vagyok. Egészen pici korom óta pár óránál tovább nem bírom elviselni az embereket magam körül, legyen szó családtagról vagy ismerősről, onnantól kezdve csak nyűg a társaság, iszonyú frusztrált leszek és alig várom, hogy elmenjenek és végre elvonulhassak és egyedül legyek. Szeretem a csendet és a nyugalmat, szeretek csak úgy órákig elmélkedni magamban, gondolkodni, böngészni a neten, könyvet olvasni. Az én nyugodt, zárkózott életvitelembe nem fér bele egy síró, ordító kisgyerek, akit minden egyes pillanatban figyelni kell, nehogy baja essen, nehogy megegyen valamit stb. Alapjáraton is sokat idegeskedem pitiáner dolgokon meg ha majd elkezdek dolgozni, az esetleges munkahelyi stressz is rám fog zúdulni. Én elhiszem, hogy egy csomó embernek az élet értelme a gyerek, de számomra csak nyűg lenne, plusz feszültség és teljesen tönkre vágnám vele az életemet. Csak úgy megjegyzésképpen: nincs bennem gyerekgyűlölet. Ha meglátok egy kisbabát nem fog el az undor, sőt némelyik egészen aranyos, de hogy nekem nem lesz sajátom, az biztos!
2019. júl. 4. 10:49
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,ezt így ahogy van a "de miért?" kérdésre nyugodtan válaszolhatod is. Teljesen korrekt magyarázat, sőt napjainkban nagyon elfogadott az előbb a karrier aztán a baba felfogás. nincs ezzel semmi baj.


Ja: és ha a srác végig azt fogja hangoztatni hogy "jól van, pár év és úgyis meggondolod magad...!" annál

1.: Téged nem tud így elfogadni

2.: Ő viszont igenis szeretne később és inkább kivárja (ha ki tudja), amíg te is ráállsz a nézetère.ebbol viszont nem sok jó származik...

2019. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp az elején kell ezt tisztázni, mert a gyerektémában nincs kompromisszum, nincs olyan, hogy van is meg nincs is. Amíg így érzel, semmiképpen ne ismerkedj olyanokkal, akik szeretnének gyereket, és legyél képes elengedni a másikat, ha esetleg eleinte nem akart, később meg meggondolja magát.
2019. júl. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek és átérzem a helyzetedet, én sem szeretnék, ezen én is el gondolkoztam már egy párszor, én minél előbb rá térnék erre a beszélgetésre 1 hónapon belül,semmi értelme sokáig el húzni, fel kell hozni a témét aztán ha ebben nem értetek egyett akkor szépen búcsút vesztek egymástól.

21F

2019. júl. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 mákostésztaextrákkal ***** válasza:
62%

Oh, kérdező,rengeteg válaszod jött. 🤗

Én most vagyok 28 és ha jelenleg lenne valakim(csak kialakulóban van),akkor sem tudom elképzelni,hogy egyből akarnék gyereket.Fantáziaként izgat,ebbe ne menjünk bele.😂De van elég sza*_$ág az életemben,ami miatt úgy érzem,nem tudnék egy gyereket felnevelni jelenlegi állapotomban.

Mentális betegségem van,rossz családi körülmények között nőttem fel.Lehet ezek miatt.Nincs a kicsiket türelmem.Fél óra után egyszerűen hajlamos vagyok arra,hogy goromba legyek.Még egy gyerekkel is.Szerintem engem egy gyerek hamar kioffolna a létezésből.Az lenne az életem Thanosa.😂😂

Ne magyarázkodni senkinek.Ha majd odakerül a sor,akkor mondd el és nyomatékosítsd a másikban,hogy nem,nem akarsz gyereket,se most se később.Ez a te életed.Senkinek semmi köze hozzá.💛

2019. júl. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
40%

Én sem akarok gyereket, ezt el is mondtam erre valaki azt mondja nekem te hülye vagy?

Biztosan nem vagyok magammal megelégedve, erre én csak azt mondtam láttam hogy mennyit kinlódtak a szüleim és másnak a szülei, én ezt nem akarom áttélni mert számomra nincs értelme ennek, szeretném élvezni az életet amíg csak lehet, gyerek mellett semmi időd nem lesz, munka után haza ér az ember ott a gyerek aztán fekvés és kb ennyi az élete egy darabig, nyilván néha lesz szabad idő de az nagyon minimális, más ismerősöm azért csinál 3 gyereket mert itt csak így lehet házat venni, hát nagyot téved, tanulni kell és egy jó fizető állást kell találnia itt vagy külföldön, gyűjtögetni és lehet lakást venni, bár semmi mindenkinek ez a terve hogy saját lakása legyen arra nem gondol hogy mennyit is fog el vinni havonta? rendben kell tartani stb... nyilván aki nem jön ki a szülőkkel azt megértem, de aki jól ki jön velük,minden szuper de komolyan és nagy házban élnek az miért akar kinlódni? ahelyett hogy élvezné a fiatal éveit, igaz ebben az országban nehéz de máshol sem könnyebb azért sokan ki mennek németbe de kérdem én minek? nem lenne elég ha csak Ausztriába mennének ki?

1.Sokkal közelebb van.

2.Ugyan úgy németül kell beszélni.

3.Sokkal többet tudsz keresni mint a németeknél.

4.Sokkal fejlettebb.

5.Sokkal tisztább.

És igen van összehasonlítási alpom, én mindenképpen Ausztriát választom,ha menni szeretnék.

Bocsi kicsit el tértem :-D

2019. júl. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, teljesen megértelek, ugyanezen okok miatt nem akarok én sem. A te korodban nem tudtam megfogalmazni, hogy ezért, de mára (32 évesen) már tudom. Teljesen az van velem, amit leírtál. Ha nem tudok egyedül lenni, úgy érzem, felrobban az agyam, olyan, mint egy túlterhelt áramkör. Nem tudnám elviselni, hogy valakire állandóan figyelni kelljen, nem mondhatom neki, hogy most pár nap pihenő kell, különben kiugrom az ablakon, te addig vigyázz magadra.
2019. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!