Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire jelent...

Szerintetek mennyire jelent majd hátrányt ismerkedésnél, ha nem szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy 18 évesen még az ellenkező nemből sem szeretne senki, viszont én már most 100%-rá tudom, hogy nekem nincs szükségem gyerekre és ezen a döntésemen senki kedvéért nem leszek hajlandó változtatni. Azt gondolom, hogy ez egy annyira meghatározó dolog egy ember életében, hogy itt nincs helye kompromisszumnak, ha ebben a témában nem értünk egyet, akkor nincs keresnivalónk egymás mellett. A közeljövőben hosszútávú kapcsolatot szeretnék - tudom, kicsi rá az esély, hogy ennyi idősen összejöjjön - amiben évek elteltével szóba kerülhet majd a gyerek téma is párom részéről. Igazából fogalmam sincs hogyan lehetne kiszűrni, hogy melyik férfi vágyik az apaságra és melyik nem. Érdemes lenne ezt már a legelején tisztázni, mondjuk pár hónapon belül, hogy mik az igényeink ilyen téren? Tényleg nem szeretném majd azt, hogy egy egyébként jól működő, harmónikus kapcsolatnak, amelyben a párommal tökéletesen kiegészítjük és megértjük egymást, azért legyen vége, mert mindketten mást szeretnénk.


Ha esetleg volt valaki hasonló helyzetben, nagyon örülnék pár tanácsnak. Kérlek ne nézzetek hülyének a kérdés miatt, nekem ez fontos!



2019. júl. 4. 08:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, én sem akarok gyereket.

Sőt azok egyenesen irritálnak, akik szerint csak és kizárólag a gyerekkel lehet teljes életed.

Az első barátnőmmel szerintem ez is közrejátszott a szakításban egy kicsit. Ő már egyetem alatt, jövedelem nélkül is családalapításon álmodozott.

Szerintem a kapcsolat elején érdemes ezt tisztázni. Nyilván nem a második randin és nem a másikat letámadni ezzel...

Viszont nehéz nyomatékosítani, itt minden második kérdésnél jönnek azok a válaszok nőktől, hogy a párjuk nem akar gyereket, de majd úgyis meggyőzik, meg úgyis változik az álláspontjuk... Aztán pár év múlva jön a koppanás és a másik lesz a hibás, mert ő ugyan szólt, csak nem vették komolyan.

2019. júl. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

De miért feltétlenül hátrány, ha valaki nem szeretne gyermeket? Nem biztos hogy belefér a melós életvitelébe, vagy csak szimplán alkalmatlan rá, nem érteti meg magát gyerekekkel vagy lehet az is hogy tényleg idegesítik a gyerekek stb. Az a másik véglet akik felelőtlenül vállalnak gyereket, aztán kiderül, hogy nem alkalmasak gyereknevelésre. Attól hogy társadalmilag a gyerekes család az elfogadott még nem mindenkinek az esetében működik, ahogy a párkapcsolat sem.

Azzal együtt ezt tényleg az elején kell tisztázni. De én nem hiszem hogy ez feltétlenül problémát okozna.

2019. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
#22: Köszönöm, ez most kicsit megnyugtatott! :)
2019. júl. 4. 15:33
 24/28 anonim ***** válasza:
83%
18nak én is így gondoltam, 10 év után megváltozott. Szerintem ezen a témán még felesleges izgulni, legalább 5 évig úgysem lesz esedékes. 18nak meg még senki sem akar, később pedig birsz olyan párt találni, aki hasonlóan gondolja, mint te.
2019. júl. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretnék gyereket.


24/N

2019. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én most nem ismerkedek, de ha ismerkedem majd, és a másik félnek ez nem tetszene az sem érdekelne, majd találok mást aki szintén nem akar


Előző voltam

2019. júl. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Fish1 ***** válasza:
Én se akartam sose gyereket. Ezt minden pasival közöltem is már a legelején. Volt, aki másképp gondolta, így nem raboltuk tovább egymás idejét. Volt, aki kimondottan örült neki, mert ő se akart gyereket.
2019. júl. 5. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
76%
Már gyerekként is úgy gondoltam én inkább nagynéni típus vagyok. Az első kapcsolatom 18 évesen amiatt ért véget, mert az akkor 25 éves párom úgy képzelte, hogy érettségi után dolgozok 1-2 évet és jöhet a baba és őt nagyon szíven ütötte, hogy én abszolút nem vágyok anyaságra. 30 elmúltam mire jött az igazi vágy...az a fajta, hogy értelmetlen az életem akkor, ha nem élhetem meg az anyaságot. De én sosem titkoltam egy párom előtt se, hogy nem akarok gyereket. Valahogy mindig az elején feljött és sosem volt ebből gond. Ma már anya vagyok :) Lehet az ösztönök :)
2019. júl. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!