Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem idegesítenek ezek...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Csak engem idegesítenek ezek az emberek Facebookon?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: egy sztár, modell egy interjú keretein belül elmondja a véleményét az edzésről, akkor egyből lerohamozzák Facebook kommentben, hogy

-dolgozzon ő is 12 órát, utána nem lesz kedve edzeni

-menni kell a KICSIÉRT, el kell látni a KICSIT, minden a KICSI, így nincs idő edzeni

-házimunka van, így nincs idő edzeni

-meg úgy alapjáraton elküldik az adott embert a létező összes meleg éghajlaton fekvő országba, meg persze vissza abba a bizonyos lyukba, ahonnan kijött, amiért le merte írni, hogy ő naponta x időt tölt edzéssel.

És ehhez hasonló károgó, kifogást kereső kommentek ezresével, akik szapulják azt az embert, aki napi 1-2 órát törődik magával. Azért, mert ők azt választották, hogy szülnek egy kölyköt, miért kell mást lehúzni, negatívan illetni? Máshol meg ők hangoztatják, hogy a "gyermek a legnagyobb boldogság", "mindenkinek vállalni kéne egyet", "forevör kisbabák"... Ha így gondolják, akkor miért kell féltékenykedni arra, aki gyerekmentes életet él, és van ideje másra is a KICSIKEN meg a KICSIKNEK főzésen kívül?

Iszonyatosan fel tudom magam idegesíteni az ilyenen, bár magam sem tudom, miért...


2019. júl. 4. 18:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
25%

Az rendben van, hogy nem szereted a gyerekeket, de ne hívd már kölyöknek (végtére te is az voltál).

Más ember számára a család a minden, és hidd el, hogy rengeteg dolga van egy anyának. És ezt tudhatnád, hiszen gondolom téged sem a gólya hozott.

Egy gyerek jó kis kardió tud lenni, kimerültek és fáradtak az édesanyák.

Persze vannak, akik erőjükön felülkerekedve (és ez tiszteletet érdemel) elmennek edzeni.

De ilyenkor tedd már mérlegre a két dolgot, hogy kinek komplikáltabb az élete.

Meg amúgy, nem mindegy ki mit csinál, mit kommentel?

Ezeken kár összeveszni vagy bármi, emberek foglalkozzunk már a saját életünkkel...

Aki fbon netharcoskodik tegye, de kit érdekel.

2019. júl. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Konkrétan a Dukai Reginás esetre gondoltam, de láttam a Weisz Fannisat is. Az odáig rendben van, hogy ők már "túltolják", maga a cikk az bennem semmilyen reakciót nem váltott ki, igazából magasról teszek a celebvilágra. A kérdést leginkább az ihlette, hogy vannak ismerőseim is, akiknek ha mondom, hogy edzeni járok, akkor ők is jönnek ezzel a "nem fáraszt le a meló, többet kéne dolgoznod", meg "biztos egyéb dolgod sincs" dumával. De van, nekem is van házimunkám, amit meg kell csinálnom, meg egyéb teendőim, de azt a heti 3-4x 1 órát rászánom.

Ami a legjobban dühít, az a látható irigység, amit ezek sugároznak. Minek vállal valaki gyereket, ha még "élni" akar? Minek dolgozik olyan helyen, ahol heti 7 napon keresztül 14 órán át hajtják? Mindenki a maga sorsának a kovácsa, de ezt az óriási panaszáradatot, ami ebben az országban megy, nem könnyű elviselni, szerintem. Folyton azt lesi mindenki, hogy hogyan köthet bele a másikba ahelyett, hogy a saját dolgával törődne.

2019. júl. 6. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!