Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Órafüggő vagyok. Mit tanácsoltok?

Pupusz kérdése:

Órafüggő vagyok. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Elég gyakran vásárolok viszonylag drága karórákat. Tegnap vettem egyet reggel, de aznap már rendeltem is egy következőt. Nem bírok ellenállni a szép óráknak. Jelenleg egy családi ház ára pihen órákban. Szeretem reggel kiválasztani, hogy melyiket veszem fel aznapi hangulatomnak, feladatomnak megfelelően és abban gyönyörködni, mikor ránézek. Jobban, többnek érzem magam ettől. Vettünk egy új házat, nagyobbat, annak felújítása, átalakítása zajlik, ami csúszik folyamatosan az óravásárlásaim miatt. Nem sürgős a költözés, de azért egyszer meg kellene ejteni. A neten nem találtam semmit órafüggőségről, nem nagyon jegyzik, mint betegséget. Az órás csoportokban természetesen szinte mindenki órafüggő, csak épp kevesen tehetik meg, hogy sűrűn vásároljanak, azaz inkább csak nézelődnek, csereberélnek, beszámíttatnak, vágyakoznak, véleményeznek. Én azonban vásárolok. Ritkán számíttatok be valamit, inkább gyűjtögetem őket. A nejem szerint ez függőség. Teljesen megértem. Mit tehetnék? Olyan vagyok, hogy ha valamit szeretnék, addig megyek, míg el nem érem, legyen az bármi. Így bármit megszerzek, megveszek, ami megtetszik. Legyen az nagyobb ház, újabb autó, nyaralás, óra, vagy bármi. Addig matekozok, míg ki nem jön a végeredmény, hogy tulajdonképpen megtehetem. Pedig valójában nem tehetném, de mégis megteszem. Folyamatosan. Egy újabb órát is megveszek, akkor is ha nem ésszerű, nem racionális döntés és hátráltatja a felújítást, berendezést, tartalék képzést. Mit tanácsoltok? Nem vagyok egy spórolós típus. Inkább szerző, tékozló. A családom viszont eközben nem szenved hiányt semmiben, csupán a költözés csúszik, de jelen házunkban sem nyomorgunk, szeretünk itt lakni. Na, meg persze a nejem aggódik miattam. Pszichológushoz járok, de ő nem lát ebben különösebb problémát. Legalábbis nem vezet rá, hogy az lenne. (Gondolom, csakis súlyosabb problémákkal szokták felkeresni.) Tényleg tiszta hülyeség ez a mániám, belátom, ám képtelen vagyok ellenállni, leállni egy egy ikonikusan szép, újabb darab láttán. Hozzátartozik még a dologhoz, hogy mindig is voltak, vannak valamilyen fajta mániáim. Mikor mi? Az óra mánia már évek óta tart és nem látom a végét. Persze a kereskedők ennek nagyon örülnek, törzsvásárló vagyok többnél.

#vásárlás #óra #házasság #függőség #mánia #cél #szerzés #óra mánia #órafüggőség #irracionális döntések
2019. júl. 6. 05:15
1 2
 11/17 Andizsuzsi ***** válasza:
46%
Meg tudlak érteni, gyönyörűek. Amúgy befektetésnek sem rossz.
2019. júl. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Jó tudni hogy nem vagyok egyedűl :)

Bátran ki merem jelenteni hogy én is óra függő vagyok.

2019. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Vannak, amik jó befektetések, pl. a Rolexeknek nagyon megugrott az áruk, de vannak, amik tartják, vagy csökken a reál értékük. A keresleti igény is meghatározza az értéküket, amikor valaki el akarja adni. Drágább órákat azért nehezebb eladni sajnos, ha szükséges. Csak befektetésnek, csakis széfben tárolva én egyedül a Rolexekről tudok, hogy megérné. Én hordom is őket, bár nagyon vigyázok rájuk. Ám viselésből fakadó apró karcok így is keletkezhetnek rajtuk.
2019. júl. 7. 20:15
 14/17 A kérdező kommentje:
#12 Üdv a klubban!
2019. júl. 8. 08:04
 15/17 anonim válasza:

Énis vennék ennyi órát, ha tehetném. Jujj de még mennyit, és milyet.

Bár lehet kicsit túltolod :) Hány órád van?


Én azt mondom, amég nem megy a megélhetés rovására (márpedig gondolom nem megy), van hova tenni, és az asszony (ha van) sem károg miatta, akkor nem baj.


Hordod mindet aktívan? Értem ezt úgy, hogy nem csak félévente egyszer veszed fel.

Nem hordott / kevésbé hordott órák eladása szóbajöhet?

2019. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez amolyan kényszerbetegség, én rúzs mániás vagyok. Veszek valamit de már aznap keresni kezdem a következő zsákmányom. Ehh...szörnyű.
2019. júl. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Van, hogy hónapokig nem veszek semmit, legutóbb is ez volt. De mivel közösségi oldalon benne vagyok órás csopikban, azért nézegetek. Éppen elégedett is voltam már magammal, hogy régóta nem vásároltam és nincs is vágyaim semelyik tárgya hirdetve, amikor megláttam egy gyönyörűséget. Lecsaptam rá. Ugyanaz az eladó rákérdezett egy másikra, hogy érdekel-e? Nagyon is érdekelt. 13db órám van jelenleg, a legszerényebb egy Breitling. Nem veszek meg akármit, csak amibe beleszeretek. Ebben a dologban megengedett a bigámia. A nejem nem örül túlzottan egy új órának, ezért őt is igyekeztem bevonni és vettem neki az évek alatt néhány szép órát. A rolexeket szereti, de meg van neki már a legszebb belőle. Az sárga arany, brilles és szeretne még egy rózsaaranyat belőle majd, ha lesz, mert jelenleg nem tudtak még szerezni. De őt annyira nem köti le a dolog. Hordom mindegyiket van, amiket sűrűbben, van amiket ritkábban. A sűrűbben hordottakon jobban meg is látszik a hordás. A drágábbak pedig befektetések is egyben, azért vigyázok rájuk, de alkalmanként felveszem őket, ha úgy adódik. Úgy tekintek rájuk, mint öltözék kiegészítőkre, amik egyben mestermunkák is, igényesek, mutatósak, pontosak, illenek hozzám és kényelmes a hordásuk. Más való étterembe, strandoláshoz, tengerpartra, üzleti találkozóra, szórakozni, esküvőre, temetésre, baráti összejövetelekre, stb. Legalábbis én így vagyok vele. Mindenesetre nem merném határozottan kijelenteni, hogy többet nem veszek órát. Riasztós széfben, forgatóban pihennek, bekötve a biztonsági szolgálathoz, akik 5 percen belül kint vannak, ha valaki be próbál hatolni a házba. Kamera is vigyáz rájuk, biztos, ami biztos, de biztosítva is vannak. Mégis magam is furcsának találom ekkora összeget karórákban tartani, ami nem túl ésszerű, racionális döntés, sokkal inkább vágyvezérelt.
2019. júl. 16. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!