Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az introvertáltak miért...

Az introvertáltak miért kezelik külön fajként magukat?

Figyelt kérdés

Sokszor látom az oldalon,hogy kerdezik h az introk ilyen meg olyan helyzetben mit reagálnak? Mi tortenik veluk..ha?


Mintha nem ők is olyan emberek lennének mint az extrovertaltak. Sőt! Extroktol szinte sose hallottam még hasonló kérdést. A legtobb ember amugyis a ketto kozott van. Felnőtt kozegben amugysem bantjak mar a csendessege miatt az embert,akkor meg?

Neha ugy erzem h kulonbnek gondoljak magukat egy ilyen matricával


2019. júl. 8. 09:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15%
A jó fele azt se tudja,pontosan mit jelent maga a kifejezés. De most ez menő,felszínes ismereteik miatt különlegesnek,egyedinek érzik magukat..ez is egy divat,ami egyszer megszűnik ha megunják vagy felnőnek..
2019. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem kezelik.
2019. júl. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Ugyanazért, amiért az egyéb kirekesztett csoportok. Ha az embert kiközösítik, nem érzi magát a többiek közül valónak. Márpedig a visszahúzódó emberek döntő többségét ki szokták közösíteni.
2019. júl. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%

Introvertált nem azt jelenti, hogy csendes. Valószínűleg nem az igazi introvertáltak kérdezik ezeket, hisz ők tudják, hogy viselkednek. Hanem a nyápic, beszari, gyáva, és igen, csendes emberek azt hiszik, hogy ők is introvertáltak. Pedig lehet egy introvertált is nagyszájú, és egy extrovertált is csendes.


Amúgy de, a felnőttek csak nagy gyerekek, a tesóm csendes, és folyton beszólnak neki, hogy miért nem beszél.

2019. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Azert a gyerekkori kikozositest ne keverjuk mar azzal hogy a felnottek megkérdeznek egymastol valamit

“Beszolnak neki” hogy miert nem beszel

Azert latom az introvertaltsaghoz mimozalelek is jar. Az hogy valaki erdeklodik hogy miert nem szolal meg a masik az messze van a bszogatas szintjetol. Egy felnott ember normalisan megvalaszolja es ezutan beken is hagyjak. En sem beszelek sokat es amiota nem iskolaba jarok,komolyabb beszólast meg csak ezert nem kaptam.

2019. júl. 8. 10:28
 6/20 anonim ***** válasza:
26%

Aki magát ilyen módon minösíti introvertáltnak (kizárják emiatt maguk közül az emberek, stb), azoknak fogalma sincs a szó jelentéséröl, extrém gátlásos, lúzer emberként magukat nevezik így,

Az introvertáltnak ehhez semmi köze, rengeteg sikeres politikus, elöadómüvész is introvertált, de ettöl még képes közösségi életet élni, beilleszkedni a normál társadalomba, a normál emberek közé.


Akik ezt magukra aggatják, azok azt hiszik, így meg lehet magyarázni, hogy ök miért sikertelenek, ahelyett, hogy elkezdenék magukat fejleszteni és az általános szocializációs normákat elsajátítani.

2019. júl. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%

> extrém gátlásos, lúzer emberként magukat nevezik így

Aki gátlásos, az miért lenne rögtön lúzer? Én gátlásos vagyok, de egy nagyobb összegben fogadni mernék, hogy hetente annyit keresek, mint te egy hónapban.

2019. júl. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Azt nem állítottam, hogy aki gátlásos, az egyúttal lúzer is, de akik magukat introvertáltnak minösítik, mert kirekeszti öket a társadalom, azok igen, azok nem introvertáltak, ahnem lúzerek.

Elnézést, ha félreérthetö volt.

2019. júl. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

" Én gátlásos vagyok, de egy nagyobb összegben fogadni mernék, hogy hetente annyit keresek, mint te egy hónapban."


Ezt nem értem, ami köze a gátlásosságnak vagy társadalni lúzerségnek ahhoz, hogy mennyit keresel? Egy ember nem a havi (vagy heti) jövedelme tesz értékessé, hanem a személyisége.

Másrészt meg nem tudom, miböl feltételezed, hogy az a válaszoló, akire reagálsz (vagy én) kevesebbet keresnénk, mint te? (Ebben ugyanis egyáltalán nem vagyok biztos)

2019. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
26%

> Egy ember nem a havi (vagy heti) jövedelme tesz értékessé, hanem a személyisége.

Ez két szubjektív elemből áll. Az egyik maga a mondanivaló, amivel egyetértek. A másik az implicit jelentés, hogy aki gátlásos, annak a személyisége értéktelenebb. Te így gondolod, oké. Társadalmilag pedig az "lúzer", aki saját akarata ellenére a társadalom alsóbb rétegeihez tartozik, és ennek -- tetszik, nem tetszik -- fontos mérőszáma az, hogy az ember szocioökonómiailag hol áll.


> Másrészt meg nem tudom, miböl feltételezed, hogy az a válaszoló, akire reagálsz (vagy én) kevesebbet keresnénk, mint te? (Ebben ugyanis egyáltalán nem vagyok biztos)

Statisztika. A magyar átlagfizetésekből (illetve egy, azoknál némileg magasabb összegből) indultam mi.

2019. júl. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!