Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság kötelező megmutatni...

Manapság kötelező megmutatni hogy milyen van az embernek, ha nem akarja hogy hülyének nézzék?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy olyat megjegyzést “majd ha lesz saját házad egyszer, akkor így meg úgy” Hát csak néztem nagyokat, mert 3 éve saját házam van és sokkal szebb és értékesebb mint annak aki ezt mondta. Ügyfélként jött be hozzánk és én vállaltam el mint tulajdonos/főnök mert nem volt szabad alkalmazottam.

Amikor felvilágosítottam hogy ez az én irodám és köszönöm de van házam és autóm is van, akkor hebegett-habogott hogy ő azt hitte az eddig ahogy látott engem, hogy gyakornok vagyok és a szüleimmel élek :D Hát felvilágosítottam hogy 35 vagyok nem 25 (ő azt hitte valamiért)


A végén azt mondta, hogy ha lenne facebook és instagram oldalam akkor mindenki látná mi az igazság és nem ránézésre ítélnének, gondolnának valamit, mint ő.


2019. júl. 8. 15:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
Az én főnökasszonyomnak egy jól menő vállalkozása van. Régi típusú autóval közlekedik,olyan ruhákban jár,ami első benyomás rá azt kelti az emberben,hogy ő egy rászoruló. Kopott farmer,kinyúlt trikó,és ruhából varrt táska. De nagyon rendes az alkalmazottaival. Mint főnök,nem lehet rá panaszunk.
2019. júl. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Én úgy nőttem fel, hogy az aprópénz után kutattunk a lakásban, hátha van egy kevés valahol elszórva, hogy tudjon Anyánk zsemlét venni nekünk. Azt a pénzt amit márkás holmikra el lehetne szórni és menőzni benne, inkább félreteszem vagy a családomra fordítom. Jó nekem az öltöny a Zarából is, nem kell Boss. Amúgy is fizikai fájdalmat okoz nekem a pénz kiadása. A fickó meg az alapján ítélt hogy sima márkajelzés nélküli tréningruhában szoktam futni, nem az említett Air Jordan legújabb szériában mint néhányan. Meg kocsikulcsot se pörgetek soha. Na mindegy, vannak ilyen hülyék. Instagramot meg már azért se csinálok, mert a legjobb felhívás a betörőknek és autótolvajoknak szerintem.
2019. júl. 8. 19:46
 13/21 anonim ***** válasza:
78%

Azert benned is ott van a mutogathatnek, "a vegen azt mondta" pont ugyanaz a hozzaallas mint az elejen.

Engem pont nem erdekel ki mit gondol, nezzenek csak myugodtan hajlektalannak, legalabb az erdekemberek meg a megjatszommagam-tipusu emberek messzire elkerülnek.

2019. júl. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
41%
Az ügyfélnek MINDIG IGAZA VAN!! Még akkor is, ha nem. Ezt tudhatnád főnökként.
2019. júl. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy nem kötelező követni a csordát.
2019. júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem csak „manapság” van így, csak most több lehetőségük van az embereknek, hogy mutogassák a dolgaikat. Pont az a különbség az értelmes jómódúak és a kulturálatlan „újgazdagok” között, hogy előbbiek nem éreznek kényszert a cuccaik mutogatására.

De alapvetően emberi tulajdonság, hogy ránézésre kialakítunk valamilyen képet másokról, így tudnak a svindlerek is érvényesülni, elég egy nett öltöny, és máris be tudják palizni a többieket. Persze az üzleti életben sokszor elvárás is, hogy elsőre úgy látszódjon, pénzes vagy, mert akkor könnyebben adják neked a pénzüket mások is.

Jó példa, hogy egy informatikus barátom farmerben-pólóban úgy 20 éve, igen fiatalon besétált egy hardveres boltba, és valamilyen akkor igen újnak és drágának számító cuccot kért az eladótól, aki közölte vele, hogy „ez túl drága lesz neked”. A barátom azért megnézegette a cuccot, majd közölte, hogy igen, ezt szeretné megvenni – de nem itt fogja.

2019. júl. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

“Ez elcsépelt... Vagy sekélyes emberek gondolatmenete. Ha valaki havi 120e keres csak kínai cipőt hord, 250e ig dechmanos, 350e ig puma, fölötte meg air Jordant?.”


Ez mind prolimárka, csak szólok. Nem az árakkal, hanem a stílussal mutatjuk meg, hova tartozunk. Kifinomult férfi nem vesz ilyen ótvaros, de drága cipőt a lábára, és innen lehet tudni, hogy ki hová tartozik, de hogy én most nem kezdek bele nektek gyorstalpaló stílustanfolyamba, az holtbiztos. Csak mondom, akit prolinak néznek, az jó eséllyel az is, hiába van lakása.

2019. júl. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
9%
Milyen üzletember az, aki szakadtan, suhanc módjára öltözik? Aztán kioktat egy ügyfelet. Az ember oda viszi a pénzét, ahol láthatóan sok van már, és ahol kedvesen bánnak vele. Bizonyos üzleti körökben még csak lehetőségként sem merül fel, hogy egy csórónak látszó, durung modorú üzlettulajnak 4 sütemény áránál többet rábízzanak... szerintem te pont ilyen lehetsz. Így ne csodáld, ha az ügyfeleid egyrészt modortalan bunkók, másrészt nem néznek ki belőled semmit. Az külön szomorú, hogy üzlettulajként, 35 éves létedre ilyen minimális sejtésed sincs alapvető dolgokról. Gondolom egyetlen öltönyöd van, még a ballagásodról megmaradt fekete, hozzá egyetlen, szintén fekete “ünneplős” cipő... és a világ császárának érzed magad, mikor ezeket felveszed, de egyszersmint szorongsz is a szokatlan kiöltözés, “elegancia” miatt... 🤨
2019. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#17


Ez az egész cipő írás arról szól hogy kb így akarják mutatni.. Ha meg finom úriembert akarsz nyomni ahhoz meg huzhatsz bármilyen ruhát a megnyilvanulasod paraszt lesz.


Ui: a proli fogalommal nyilván tisztában sem vagy, turjad a fődet otthon fiam tovább

2019. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

18: suhanc módjára? A galléros polo ing (gallér nem feltűrve!) és a farmer mióta suhanc öltözék? Mindkettő márkás, minőségi darab és sok van belőlük, nem egy darabokat hordok mindig.

Az ügyfeleink átlagemberek, középosztálybeliek, nem a felső tízezer! Nem minden üzletben milliárdok forognak ám, mégha te a híradóban azt is látod, hogy az “az üzleti élet” 😉

2019. júl. 10. 09:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!