Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől utálhatja egy ember a...

Mitől utálhatja egy ember a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy a késöbbiekben nem akarok gyereket, szerintem ezen még ráérek gondolkozni. Valamiért nem tudom elviselni a gyerekeket. Anyum barátnője kitalálta, hogy nyári munkaképp vigyázhatnék a gyerekére. Az elmúlt 3 évben minden júliusban kukoricázni voltam, de most a gyerekre kell vigyáznom. Nem a pénzzel van a gond, mert a csaj bevállalta, hogy fizet majdnem annyit amennyit a kukoricás (bár ezen is cimcoghatnék), de számomra sokkal leterhelőbb egy 2-3 évesre 5-6 órát vigyázni, mint 8-9 órát kukoricázni. Most a kérdésem nem arról szól, hogy panaszkodjak, hogy a nyaramat egy taknyos kölökkel kell töltenem, hanem, hogy stresszelek tőle. Egyszerűen nem birom a gyerekeket és már stresszelek a jövő héttől, hogy hozzák a gyereket. Azt se tudom, hogy hogyan foglaljam le. Ha meg valami olyan helyen vagyok, próbálom kerülni a gyerekeket.

Szerintetek mitől lehet ez? Mit csináljak, hogy elviseljem őket?


2019. júl. 9. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem találod aranyosnak őket és nincs meg benned a babusgató hajlam, akkor érthető, hogy nem igazán tudsz velük mit kezdeni. Nekem szerencsére ezzel sohasem volt problémám.

De hidd el, szerintem még mindig jobb egy 2-3 évesre vigyázni, aki még formálható, "irányítható", mint mondjuk egy 8-9 évesre, akinek már van önálló véleménye, vissza is feleselhet, és ha látja, hogy nem tudod kézben tartani a dolgokat, akkor iszonyú módon a fejedre tud nőni.

Próbáld meg ebből a szempontból nézni a dolgot.

2019. júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

Jó lenne már túllépni ezen az egészen, hogy kérdésbe burkolva szidják egyesek a gyerekeket. Ott van Facebookon a Gyerekmentes övezet nevű csoport, ott éljétek ki magatokat!

Már minden nap jön ide valami szánalom erről nyekeregni, és mutogatni magát, hogy "én nem szeretem a gyerekeket milyen menő vagyok!"

Kicsit unalmasak vagytok már.

2019. júl. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
Fáj vagy nem fáj, ez van.
2019. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Számomra nem is annyira az lenne a gond, hogy nem szeretem a gyerekeket, hanem a felelősség kérdése. Egy gyereket 2 másodpercre sem lehet magára hagyni, mert önmagukra nézve veszélyesek, egy pillanat alatt kerülnek életveszélyes szituációba, és ha megsérül vagy ne adj isten meghal, akkor mehetsz a börtönbe. Ott pedig kibeleznek, mint gonosz gyerekbántalmazót.

Én nem vállalnám, semmi pénzért.

Annyi gyerekimádó van, miért nem inkább egy olyanra bízzák? Nekik élvezet lenne. A gyereknek is jobb, ha olyan vigyáz rá, aki szereti a gyerekeket.

2019. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Attól, hogy más gyerekét nem szeretem, ha nekem lesz, őt nyilván szeretni fogom!
2019. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
De miért akarod elviselni őket? Én nem szeretem a rakott krumplit, és nem is akarom megszeretni. Minek?
2019. júl. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező hány éves vagy?

Amúgy teljesen megértelek, egy 2-3 éves gyerek teljesen leszívja az embert. Állandóan játszani kell vele és semmi nem köti le 15 percnél tovább, kivéve a kedvenc rajzfilmje. Kezelni kell a hisztijeit is, amire egy tinilány nem képes, nincs hozzá türelme. Emellett még baromi nagy felelősség is.


Én a helyedben váltogatnám, 1 hét kukorica, pár nap gyerek. Te is szívesebben vagy a kortársaiddal. Meg a saját gyerek még hagyján, de más kölykének a hülyeségeit elviseli...

Miért nem adja bölcsibe? Ismerősömé is ott van nyáron is.

2019. júl. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Én pl. nem utálom őket, de zavarnak. Úgy mondom, hogy semmivel sem érzem jobban magam, ha kisgyerek van körülöttem.

Más pedig meg van őrülve a kicsikért.

Ahányan vagyunk, annyifélék vagyunk.

2019. júl. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

A sajátodat majd fogod szeretni, az épp elég! 😊

Nem mindenki való pedagógusnak

2019. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Megértelek, a helyedben semmi pénzért nem vállaltam volna.

Gondolkodtam már rajta magam is, mi lehet az oka, hogy vannak, akik élnek-halnak a kicsi gyerekekért, én pedig miért csak a nagyokat bírom. Talán a kicsik kiszámíthatatlansága és az az oka, hogy rájuk folyamatosan figyelni kell. Több ismerősöm van, akik kifejezetten a pici gyerekekért vannak oda, és úgy látom, azért, mert azok még függnek tőlük, mellettük nélkülözhetetlennek érzik magukat. (Aztán, mikor kamaszok lesznek, nehezen dolgozzák fel, hogy a gyerek önálló akar lenni.)

2019. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!