Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen ember vagyok ezek...

Milyen ember vagyok ezek után? (Lent)

Figyelt kérdés

Rövid előzmény: gyerekkoromban nem voltak barátaim. Általánosban bizony a kirekesztettek közé tartoztam. Kemény nyolc év, és a lúzerek nyomorult élete. Napjaimat olvasással töktöltöttem, egyedül. Középiskolában nem sok minden változott. Bár sokkal kiegyensúlyozottabb, barátságosabb volt a környezet, távolságtartó magányos farkas voltam. A napjaim továbbra is az olvasásban teltek, irodalmi és filozófiai érdeklődésemnek szenteltem magamat.



Innen indul: de volt egy osztálytársam aki nagyon kitartó volt. Igyekezett minél közelebbi barátságba elegyedni velem. A kitartása sikeres volt, végre megnyíltam, és sokmindent megosztottam vele, amit mással nem, ő is velem. Hatására sokkal nyitottabb lettem mások felé is (persze ehhez volt köze a tanárainknak és a többi diáknak körülöttem.) Amiért én nagyon hálás voltam neki. Szerfölött szokatlan barátság alakult ki. De valami nem stimmelt. Azt hiszem felgyülemlett bennem egyfajta irigység. Ezt nem is tagadom. Valahogy egy idő után nagyon aggasztott, hogy féltékeny vagyok: ő sokkal kiegyensúlyozottabb, nyitottabb, rámenős volt, ami mintha beárnyékolta a barátságunkat. Később feltűnt, hogy az örökmozgó mindig vidám személyisége mögött egy nagyon kreatív céltudatos alak. Eltörpültem mellette. És egy idő után nehezemre esett titkolni a türelmetlenségemet vele szemben. Gondolatainkról éjszakába nyúlóan tudtunk csetelni, meg is tettük gyakran, eleinte nagyon jó volt. De aztán ez is inkább marakodásba ment át a részemről. Azt hiszem egyre nehezebb volt elviselnem a beszélgetést vele, bár ezt nagyon szégyelltem. Hozzátartozik, hogy bár egy középiskolában voltunk, messze van a lakhelyünk egymástól, engem pedig még helyen belül is nehéz kirángatni. Így inkább ezekre a csetekre szűkült a dolog végül. Különösen érettségi után. És egyszer olyan komolyan összekülönböztünk. A téma mindegy, nem az volt a lényeg. De ekkor is tetszett, hogy most is Ő nyit visszafelé, enged a magáéból. Én viszont gondoltam kicsit gonoszkodok: nem írok vissza mondjuk egy napig. Valahogy az egy napból három lett. Majd próbálkozott, írt de én csak néztem. A napokból hetek lettek. A hetekből hónapok. Aztán végleg elhatároztam, hogy többet nem keresem, akkor sem ha ő megteszi. Akkor nem tudtam volna elviselni tovább, legalábbis így éreztem. És gondoltam, jobb nekünk egymás nélkül. Valamiféle harag volt bennem, amit nem értettem, de ez mindegy. Ezután egy bő évvel később rám írt. De én nem írtam vissza. Pedig azt gondolom komoly szándékkal tette... De még sem. Nem veszem fel neki a telefont évek óta.


És mostanában, mivel ismét magányos lettem, az életem most is olvasással telik, de egyedül, most érzem azt, hogy igazából hiányzik. Továbbra is azt érzem, hogy fontos voltam neki. Néha úgy érzem szimpla önzés van bennem. Néha azt, hogy nem. Épp ellenkezőleg. Viszont helyre hozni még mindig nem akarom a dolgot. Akkor miért? Ez csak lelkiismeret furdalás? Velem van a baj? Rossz vagyok?


22/F



2019. júl. 12. 17:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Miközben az valahogy nem érdekel, hogy ha megbántottam. Sőt, időnként felbőszít amit hallok róla: a főiskola, barátok, csajozás bármi kapcsán. Ez nem normális... Ugye?
2019. júl. 12. 17:30
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz
2019. júl. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Rossz nem vagy, de vannak önértékelési gondjaid. Kivetítetted rá a kisebbségi komlexusodat. Ha szeretnéd és értèkelnéd magad nem zavarna sőt örülnél a barátod örömének, sikerének. Reméljük nem magában kereste a hibát a barátság megszakadásáért.

A csökkent szociális érdeklődésed mellett megérné más aspektusokat vizsgálni nálad mi foglal le stb. még aspergeres is lehetsz.

2019. júl. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha egy kicsit még azt érzed, fontos számodra, azért üzend meg neki, hogy nem az ő hibája.

Ha a helyében lennék, én örülnék, ha tudnám, hogy mi miatt kellett megválnom egy baráttól.


Persze ezt a helyedben azért idézőjelbe tenném. Nem bántani akarlak, de azért mert neked nem jött be úgy az élet, nem lenne szabad mások felett ítélkezned. Sokan jobbak nálad, szerencsésebbek, népszerűbbek, és vannak akik sokkal nagyobb kínokon mehettek át mint te, és több erő volt bennük.

Ha okos lennél, az ilyen embereket keresnéd, mint amit meséltél vele kapcsolatban. Legyél erősebb, és magadat győzd le, ne másokat.


Én nem fogom azt mondani, hogy rossz vagy, örülök hogy legalább magadnak beláttad végül, de szerintem akkor fogsz tudni fellélegezni, ha ezt megtudja ő is. Aztán lesz, ami lesz...

2019. júl. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, épp ez a problémám. Fontos, pont ez az. És ha valahogy megkeresem, hogy elmondjam neki, 'nem az ő hibája' akkor is meg fogja kérdezni, hogy de miért csináltam ezt. Miért dobbantottam, szó és viszlát nélkül. Mit fogok mondani? Az igazat? "Miért?! Azért mert te okos... ártatlan, és jó vagy... Én meg..." Fogalmam sincs, hogyan kellene előadni, tovább hazudni, pedig mégsem akarok. Fenntartom, hogy jobb neki nélkülem. De visszacsinálni nem tudom, viszont továbblépni sem megy.
2019. júl. 14. 21:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem légy vele őszinte, teljesen most nincs veszíteni valód mivel már nem szerves része az életednek de mivel keres lehet magában látja a hibát. Egszerűen mondd el neki az igazat Neked is jól fog esni Ő is megkönnyebül végül lehet hogy segíteni is tud majd neked mert minden bizonnyal jobban ismer téged mint mi. Ha elmondod megszűnik ez a folytonos tanakodás magaddal.
2019. júl. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!