Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet elviselni az...

Hogy lehet elviselni az állandó bizonytalanságot?

Figyelt kérdés

Mióta felnőttem nincs egy biztos pont az életemben. Nincs biztos munkahely, nincs biztos párkapcsolat, állandó barátok. Bármikor kirúghatnak bárhonnan, vagy a vezetők úgy gondolják, hogy ennyi volt, és felszámolják a céget. A párom bármikor beleszerethet másba, vagy csak belőlem szeret ki és elhagy. A barátok bármikor elköltözhetnek akár több ezer kilométer távolságra. Mivel nem egyszer szűnt már meg a munkahelyem, évek óta úgy járok be minden munkanap, hogy nem tudom, holnap lesz-e hol dolgozni.

Most biztos azt hiszik néhányan, hogy nem vagyok magabiztos. Biztos vannak nálam magabiztosabbak, de szerintem attól, hogy nekem sok önbizalmam van, attól még ugyanúgy megszűnne a munkahelyem, és ugyanúgy találhat mást a párom, mivel ezek nemcsak tőlem függnek. Szóval ezen a rossz érzésen nem hiszem, hogy az önbizalom sokat tudna javitani.

Kérdés, ti hogy viselitek el az állandó bizonytalanságot? Én azt érzem, hogy rajtam csak egy biztos pont segitene, de nincs semmi ilyen, mert semmi sem csak rajtam múlik, nem vagyok ura a saját életemnek. Az egyetlen, ami biztos pont az a tanulás, ott a magam ura vagyok, amig elvégzem. De hogy hasznát tudom-e venni, az már megint nemcsak tőlem függ, hanem főnöktől, kollégáktól, ügyfelektől.

Hogy kellene ezen változtatnom?

N



2019. júl. 20. 10:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
A világot nem tudod megváltoztatni. A hozzáállásodat a világhoz igen. Na ebben tud rengeteget segíteni egy jó pszichológus. (Tapasztalat.)
2019. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád munkahelye mitől tűnik számodra biztosabbnak mint a sajátod? Ha a sajátod ennyire bizonytalan miért nem váltasz? Sokan nem mernek a bizonytalanság miatt, de ha ígyis-úgyis ennyire ingatagnak érzed a talajt a lábad alatt egy teljesen új hely talán még segíthet is. Nyilván nincs megbecsülve a munkád, ha nem érzed biztosnak a helyed.
2019. júl. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nekem pont az a bajom, hogy a szüleimen is azt látom, hogy sohase volt biztos pont az életükben.


Apumat kirúgták a fősuliról, egyetlen tárgy miatt. Ok, ez az ő hibája.

Dolgozott, szerette, imádta. Egészségügyi okokból ott kellett hagynia.

Elvégzett sulikat, rengeteget, sohase ment vele semmire.

Általában ilyen-olyan csicskamelói voltak, igazán jó fizetése sohasem.

A 2008-as válság miatt tönkrement az akkori munkahelye, onnantól kezdve 2 év munkanélküliség, szüleihez költözés, saját lakás kiadása (eközben is sulik), majd nagyon alacsony bérért, semmilyen törvényt be nem tartó, bejelentést hazudó de nem bejelentő cégeknél embertelen munkák.

Most valamennyire sínre került az élete, de egészségügyi problémák miatt ki tudja, meddig lesz ez így.


Egyik párkapcsolata se volt boldog, se hosszan tartó.

A vidéki élet volt az álma, az se jött neki össze.



Tehát mit látok?

Küzdött, próbálkozott, kudarcok. Mára alkoholista.


Eddigi életem:

Küzdök, próbálkozok, kudarcok. Én úgy érzem, már most tartok az alkoholizmus felé.

2019. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Mitől érzem biztosabbnak? Attól, hogy már 76 éves cégről beszélünk, és még mindig működik. Én pedig nem tudok olyan céghez bekerülni, aminek ekkora múltja lenne.

Nem igazán a megbecsülés hiányzik nekem, hanem az állandóság. Ha tudnám melyik cég az, amit nem fognak felszámolni az én életemben, mindent megtennék, hogy oda bekerüljek, megbecsüléstől függetlenül.

Nem szeretem a rám kényszeritett változásokat.

2019. júl. 20. 12:13
 15/18 A kérdező kommentje:
13-nak. Ettől én is tartok, sajnos, ezért is keresem a megoldást, hogy ezt el tudjam kerülni.
2019. júl. 20. 12:16
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is alkoholisták voltak. Nincs diplomám. Nagy utat tettem meg: én a szürfölést választottam.


Mindig készülök a váltásra*, és mire az élet odaállít, hogy mennem kell (mert megszűnt, vagy mert nem elég jó, mert meguntam a munkahelyem -akármiért is) mindig tudom, merre van számomra az előre. Így lettek a szakmáim, a szakmai gyakorlataim, a világlátottságom stb. Mindig van A, B, C, D és E tervem. A múltamra visszanézve be kell ismernem, hogy mindig megéletem legálisan, többnyire elfogadható-jó szinten**, ergo nincs mitől félnem. Évek alatt megérlelődtem egy meglehetősen komplex felkészültségű, munkaerőpiaci szempontból rugalmas és kreatív emberré***. Megtanultam bármelyik élethelyzetet a javamra fordítani, addig küzdöttem, míg eljutottam oda, hogy "nekem használ az is ami árt". Minden alkalommal, amikor úgy gondolom, "hogy én igazán mindent megtettem", ráébredek, hogy nem: ez kreatív problémamegoldóvá tett az évek alatt.


---


*az a proaktivitás

** ez a bizalom

*** ez a differenciálódás

**** ez az adaptálódás


Ezt a négy dolgot meg lehet tanulni. Ha én képes voltam rá, te is képes vagy kedves Kérdező.

2019. júl. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%
Saját tapasztalatból mondom: ne hagyd, hogy felülkerekedjen rajtad a bizonytalanság érzése, mindig nézd meg, hogy az adott helyzetben mit tudsz tenni, hogy jobb legyen, mi múlik rajtad, ha ebből kihozod a maximumot, akkor már jobb lesz és nyugodtabban tudsz aludni, addig kell állnod a sarat, míg szintet nem lépsz és fokozatosan lejutsz a célodig!
2019. júl. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az életben semmi sem biztos, csak nem gondolkodunk el ezen minden nap és sodródunk.
2019. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!