Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pécs mennyire biztonságos egy...

Pécs mennyire biztonságos egy fiatal lánynak egyedül este/éjjel?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok pécsi (csak ott tanulok) és emiatt még nem vagyok elég ismerős a környéken. Már többször felmerült bennem, hogy elmennék ide-oda, de nincsen hozzá társaságom és eddig nem mertem egyedül mászkálni este vagy éjjel. Nem tudom, hogy mennyire biztonságos vagy éppen veszélyes egyedül egy fiatal lánynak, esetleg a környékek/helyek között van-e különbség e tekintetben, mennyire lennék "célpont", mire kell vigyázni stb. Így szórakozóhelyekre, kocsmákba, egyetemi bulikba vagy úgy egyáltalán esti/éjjeli programokra még nem mentem, mert tartottam tőlük. Illetve egy ideje gondolkozom a futáson is (szintén csak este érnék rá), de szintén nem mertem még egyedül nekivágni és nem tudom, hogy melyik környék lenne a legjobb erre a célra.
2019. aug. 25. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell neked este futkározni, lehet nappal is, emberek látogatta parkokban.

Szórakozni meg csak megbízható barátokkal menj és azokkal is menj haza, vagy taxival oda-vissza.

És nem azért mert Pécs életveszélyes város, pont annyira veszélyes mint az összes többi, csak jobb az óvatosság a fiatal lányoknak.

2019. aug. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%

1-es vagyok, még annyit

Olvastam, hogy futni csak este érsz rá, nos ez nem igaz!

Reggel felkelsz félórával előbb és futkározol a világosban, ember járta helyeken.

2019. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az ki van zárva, hogy korábban keljek. Így is minden nap legkésőbb fél 7-kor kell majd kelnem, ha kicentizem és akkor még csisszesen pont odaérek az első órámra. Ebben pedig csak annyi van benne, hogy felkelek, fürdőszoba, felöltözök, felkapom a cuccom és már megyek is kvázi zombi módban. Este sem tudok korán lefeküdni, úgyhogy tuti nem bírnám és max. egy-két alkalom után hagynám is. Emiatt szeretnék inkább este futni, mert olyankor még magamnál vagyok és az tarthatóbbnak tűnik hosszabb távon is.
2019. aug. 25. 22:00
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Környék függő.

De alapjáraton este egyedül lányként nem egy jó ötlet. Nincs valaki akit bevonhatnál?

2019. aug. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, Pécsről azt kell tudni, hogy vannak részei ahol rohadtul sok a cigány, és el van az adott városrész gettósodva. Pl. ilyen a komlói út két oldala, a Zsolnay negyed környéke stb. Ezek a részek nem biztonságosak éjjel férfiként sem. A belváros, az Egyetemváros és az Uránváros, tehát a nyugati rész sokkal biztonságosabb.
2019. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!