Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti mennyi pénzt kérnétek el a...

Ti mennyi pénzt kérnétek el a gyerektől, ha 18. életévét betölti, de még veletek lakik?

Figyelt kérdés

Lakótársként vagy gyereketekként kezelnétek?


A legtöbb ismerősömnél csak ilyen piti 5-10.000Ft-ot kérnek el a "gyerektől" ,hogy azért mégis adjon valamit.

Van egy-két olyan ismerősöm is akik viszont lakótársként kezelik a "gyereket" ,mert már betöltötte a 18-at és felnőtt,tehát a költséget arányosan osztják el.


Melyik lenne az ,ami szerintetek a normális?

Én személyszerint örülnék ,ha a gyerekem velem maradna még akkor is ,ha nem rak le különösebben pénzt.


2019. szept. 10. 08:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kérnék tőle. Így is éppen elég nehéz lábra állni.
2019. szept. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem kérnék, ahogy tőlem se kértek.

Azt viszont elvarom hogy gondoljon a sajat jövőjére is idejében, es tegyen is érte valamit.

Es itt nem a felbehagyott 3ik egyetemre vagy okjs idohuzasra gondolok.

2019. szept. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Metionin ***** válasza:
51%
Amíg tanul, addig semennyit. Utána meg attól függ hogy mennyit keres és hogy mennyire tud bánni a pénzzel. Szerintem egy szülőnek azért érdeke, hogy a gyereke minél hamarabb önálló legyen és költözzön el, tudja eltartani magát. Ha látnám hogy rendesen tesz félre a fizetéséből pl. lakáskasszára (igaz az már nincs a régi formájában de értitek) vagy a majdani önálló életére, akkor valószínűleg semmit se kérnék. Ha viszont azt látnám, hogy nem bánik olyan jól a pénzzel, nem tesz félre magától, elkérném a rezsi rá eső részét és titokban beraknám egy számlára amit megkapna amikor úgy dönt hogy költözik. Én legalábbis örültem volna ha nálunk így működne, de ugye ez attól is függ hogy hol laknak a szülők és hol tanul vagy hol kap munkát a gyerek. Sokaknak eleve nem opció a szülőknél lakás, mert messze van az egyetem vagy a munkahely és koliba/albérletbe kell menni. Nekem is el kellett költöznöm érettségi után, de többször mondták hogy pénzt kellene leadnom, mert a holmijaim egy részét még "otthon" tárolják nekem, vagy mert nyáron volt hogy több hetet ott voltam. Szerintem ez nem oké, főleg hogy a minimális kis diákmunkás pénzemből fedeztem mindent.
2019. szept. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
27%
Hú de sok gazdag ember van itt. A kérdezö szerintem egy àtlag csalàdra gondolt. Ahol nem gazdagok ott nyilvàn illik adni a gyereknek is valamennyit a csalàdi kasszàba. Ha gazdagok vagy tehetôsek az màs. Viszont én akkor se tartanàm el mert tanulja meg nincs ingyen az élet. Ha maga lakna örülhetne hogy ha nem hal éhen.
2019. szept. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Átlag család voltunk mindig, mégsem kellett hazaadnom egy fillért sem.

Igaz nem is voltam az a típus aki a szülei nyakán akár maradni. Erre még állítólag büszke is volt apám.

Nekem is csak ennyi elvárásom van.

2019. szept. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
23%
Fizetese 90-95%-at
2019. szept. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a többi hozzászólást. Szerintem egy szülő támogassa a gyerekét. Amíg tanul, nem kérnék tőle semmit, támogatnám. Ha dolgozik valamit tanulás mellett, max. a zsebpénzét csökkenteném egy kicsit (de a különbözetet félreraknám neki életkezdésre). Ha már csak dolgozik, akkor megbeszélném vele, hogy legyen. Pl. ha nem akar hazaadni semmit, akár abba is beleegyeznék, de csak úgy, ha valami értelmesre gyűjt, pl. lakásra, stb., és azt is megbeszélnénk, hogy mit segít be a háztartásba (házimunkák). Szóval a komoly terveit maximálisan támogatnám, amíg én képes vagyok dolgozni. Nyilván azt nem, hogy elszórakozza, eljátssza, stb.
2019. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!