Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nincs jogom dohányozni...

Miért nincs jogom dohányozni a saját erkélyemen?

Figyelt kérdés
A fölöttem levő szomszédom háborog hogy bemegy hozzá a lakásba a füst. Dehát istenem a füst fölfele száll akkor hova menyjen? Ő miért nem csukja be az ablakát ha zavarja? Tud valamit tenni ellenem jogilag? Ugyanis az erkélyem a lakásom része ott szerintem azt csinálok amit akarok.

2019. szept. 16. 16:55
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
29%
Mi lenne ha leszoknál. Te is jól járnál ne csak a szomszéd. Nem lennének ilyen problémáid sem. Hm?
2019. szept. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
65%
Alattam fősulisok laknak, albérlők. Amúgy jófejek, egységnyire hangosak néha, nincs vita. Nem bagóznak klasszikusan, de szívnak mást néha, mikor lazulnak, annak meg brutál szaga van. Mivel zárószint vagyok, így mást nem zavar, a háznak azon a keskeny falán eleve csak a mi lakásaink sorának ablakai vannak, a hármas lakásoké. Nos, nem olyan jó, mikor az ember kint tereget és másnap beviszi az oviba a kanabisz szagú gyereket, akin a reggeli hirtelen rohanásban öltözve nem tűnt fel a szag. Mindenesetre megbeszéltük, ha szívnak(késő délután, esténként, úgy heti 2-3 alkalommal), kikötnek egy piros kendőt a korlátra, én meg becsukódok, de előtte rákoppintanak hármat a radiátorcsőre "diszkréten", ha nem venném észre. Fiatalság bolondság, de megoldottuk végül, én is voltam egyetemista, igaz, nem szívtam, viszont hetente legalább egyszer biztosan kotta részegre ittam magam, az sem jobb ugye. Egy erős bagós mellett mondjuk nem tudom milyen megoldás lehetne, tényleg az, hogy lemegy a ház elé. Cigiztem anno én is, de evvel sosem voltam senki terhére (oké, akik a ruhámból, belőlem érezték azoknak mégis), pont azért (is) szoktam le, mert nem bírtam elviselni a saját szagomat. Ez egy gusztustalan szokás, nem értem miért kéne bárkinek is elviselni, azért gondolj bele, pokoli érzés lehet, hogy szagolhatja a saját lakásában folyton a bűzödet. Le kell menni a ház elé olyan távolságra, hogy ne zavarjon senkit. Ha ez vesződség, hát vesződség, ha esik, hát esik, szerintem roppant mód ótvar dolog elvárni nemdohányzóktól, hogy együtt éljenek evvel, baromi igazságtalan bárkit is passzív dohányzásra kényszeríteni, mondom ezt úgy,hogy van dohányos a családban és mint írtam, én is az voltam. Amennyire ez egyáltalán lehetséges, nálunk mindenki kultúráltan, a legkevesebb kellemetlenség okozásával igyekszik magában a tüdőrákot kicsíráztatni.
2019. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
24%

#32

Na, majd te is kapod a lepontozást. Én is csak azt kaptam, választ meg nem. Pedig még mindig érdekel, hogy miért olyan földöntúli erőfeszítés lemenni a ház elé rágyújtani.

2019. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!