Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nincs jogom dohányozni...

Miért nincs jogom dohányozni a saját erkélyemen?

Figyelt kérdés
A fölöttem levő szomszédom háborog hogy bemegy hozzá a lakásba a füst. Dehát istenem a füst fölfele száll akkor hova menyjen? Ő miért nem csukja be az ablakát ha zavarja? Tud valamit tenni ellenem jogilag? Ugyanis az erkélyem a lakásom része ott szerintem azt csinálok amit akarok.

2019. szept. 16. 16:55
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
80%

"neje,gyereke stb. akiket zavar a cigifüst"

Szomszédja is van.

2019. szept. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
65%
Jogod van az erkelyeden bagózni csak ótvar bunkó dolog. Mert neki meg joga van a friss levegőhöz. Dohányozni ugyanis nem kötelező levegőt venni viszont igen! Miért nem csukja be az ablakát? Talan mert meleg van és szellőztetni szeretne. Nem harahudj de miért nem költözöl kerteshazba. Ott nem zavarna senkit hogy füstölsz. Vagy miért az erkelyen intezed? Ja hogy téged is zavar a füst. Elég gáz amit csinálsz. Dohanyozz a lakasodban csukott ablakok mellett és vegyel elszívót vagy legkondit. Úgy karositod az egeszségedet ahogy akarod de másokét nincs jogod! Örülj hogy nem alattam laksz tuti egy slaggal öntenelek nyakon ha befüstölsz. Ahhoz meg nekem lenne jogom tűzvédelmi céllal. A füstödtől áll a feletted levő lakásban is a füst. Baromi büdös lesz percek alatt és nehezen szellőzik ki. Ha valaki az erkélyem szárítja a ruháit azok is undorító büdösek lesznek. A feletted lakó honnan tudja te mikor méltoztatsz rágyújtani? Dohanyozhatnál az utcan is. Csak azért mert te lusta vagy lemenni szenvedjenek mások is? Jól vagy ember?
2019. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
48%

Én pl asztmás vagyok

Úgy vettem lakást hogy körbekérdeztem a lakókat dohanyoznak e. Mert ez szempont volt mivel befulladok a füsttől és kórhaz is lehet a vége annyira. Sajna azóta lett bagós szomszédom neki szépen elmagyaráztam a szitut. Szerencsere megertette és nem bagozik az erkelyén. De ha olyan jönne aki nem érti biztos hogy küzdenek ellene mert nem fogok más rossz szokasa miatt megbetegedni meg kórhazba menni. Es kerteshazra nincs pénzem sajnos. Ez nem is elvárható ami lakasarak mellett. Jogom van tarsashazban lakni. Én sem zavarom senki eletét és ugyan ezt elvárom masoktól is. Ha ezt csinalná az alattam lakó annak ellenére hogy tudja az életemet veszélyezteti biztos hogy el tudnam lehetetleníteni én is az életét úgy hogy jogilag nem tudna semmit tenni ellene. Az első rohamnál amikor mentőt kell hivni pedig feljelntenem hogy miattq van. Jobb lenne ezt átgondolnod mert nem a muskatlid latvanya zavar valakit hanem az egeszségét károsítod és ahhoz bizony nincs jogod! Ha valami orvosilagvkimutstható baja lesz pedig egy jó ütyvéddel bizony beperelhet. Nem népszerű ebben az orszagban már a dohanyzás előbb utóbb korlátozni fogják au erkelyen dohanyzast is a lepcsőhazakban pl már nem lehet.

2019. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
50%
Ja és nálunk mindenki lemegy a haz elé. 15 meterre odahúztak egy padot. Igen valaki pizsiben meg reggeli kávéval:) de nem zavarnak senkit és nem száll fel a füst a lakasokba. Így is lehet. Talán próbald ki te is.
2019. szept. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
33%
A sok bagóellenes milyen ingerlékenyek :D én nem dohányzom de soha nem akartam beleszólni más dolgába, főleg ha a szerencsétlen csak a saját erkélyén gyújtana rá. Higgadjatok már le emberek, nem azt írta hogy bemegy más lakásába cigizni :D úristen...
2019. szept. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
51%
A lepontozgatók elmondanák, hogy tulajdonképpen miért lenne akkora hihetetlen erőfeszítés lemenni a ház elé rágyújtani? A nagymamámnak is sikerül..
2019. szept. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
50%
25. Szerintem te nem tudod milyen ha alattad rágyújtanak. Az erkélyen száradó összes tidzta ruhád cigi szagú lesz sz egész lakásban áll a füst pont mintha ott gyújtott volna rá valaki. És mindez nagyon egészségkátosító. Mi francnak kell egyáltalán dohányozni? Nem elég rossz még a levegő. Ha ennyi felesleges pénze van valakinek hogy koporsószögre költi nyugodtan vehet egy légkondit a lakásához és dohányozhat bent. Engem azérz dühít fel mert már műtötték a tüdőmet és tudom milyen pokolo kínokkal jár. Megjegyzem rajtam kívül ott mindenki rákos volt és mindenki dohányzás miatt került oda. A dohányosok mind sìlyosan megbetegednek kinek a tüdeje kinek az erei. Nem ússza meg senki. A passzív dohányzás is megbetegíthet úgyhogy dohányozzon mindenki ott ahol másokat nem zavar! Én sem az erkélyre járok kakálni. Pedig mennyivel kellemesebb lenne a reggeli napsütésben. Vajon mit szólna a kérdező?
2019. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
58%
Ha ennyire rohadtul lusta vagy akkor mondjuk mond meg a feletted lakónak hogy pontosan hány órakkor mész ki cigizni mondjuk max naponta kézszer hogy lehetősége legyen becsukni az ablakát. De jobb lenne ha lemennél a ház elé.
2019. szept. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
48%
Dohányos voltam. Elmesélem hogy szoktam le. Direkt erkelyes lakast kerestem költözésnél hogy cigizjessek az erkelyen. Első nap ki is ültem és pár perc után észrevettem, hogy a füstöm a szomszéd erkély frissen mosott ruhárira száll. Úgy elszegyelltem magam, hogy soha többet nem gyújtottam rá. Normális ember észreveszi ha zavar másokat még mielőtt szólnak neki. Neked már szóltak és itt kardoskodsz? Nem szégyelled magadat? Szerinted véletlenül van kitiltva a dohanyzas a kocsmákból éttermekből megallókból? Az emberek többségét zavarja a füst ami megbetegít. Ha lusta vagy lemenni a ház elé vegyél elekromos cigit és szívd azt otthon. Azzal csak magadat károsítod.
2019. szept. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó mert a dohányos egy olyan állatfaj aki azt hiszi neki mindent lehet. Lusta lemenni. Kényelmesebb neki más orra alá füstölni. Mivel őt nem zavarja a saját bűze és az sem hogy beteg lesz elképzelni sem tudja mást igen. :( tisztelet a kivételnek.
2019. szept. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!