Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti bennetek is emberfeletti...

Ti bennetek is emberfeletti boldogság szabadult fel, úgy mint bennem, amikor végre vidékről felköltöztetek Bp-re?

Figyelt kérdés

Elképesztő volt vidéken az az elmaradott, "mindenki ismer mindenkit" séma, a bezárkózás, a nem elfogadás szisztéma.


Az az összeszűkült akár társkeresés, akár emberek szórakozási lehetőségei vagy akár a munkahelyeket, ha megnézzük.


Egyszerűen borzongok a sima családi házaktól, számomra a körút élménye a villamos a metro a sok ember, mindennél többet ér.



2019. okt. 30. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, engem inkább akkor fog el emberfeletti boldogság, amikor hétvégén néha haza tudok menni Budapestről.
2019. okt. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Régen így volt, mert az akkori környezetem tett depresszióssá, amikor felköltöztem pestre, ugyanúgy éreztem, mint te, viszont 5 év után rájöttem, hogy pest is csak egy moslék hely, moslék emberekkel. Legalábbis Csepel tuti. Mióta hazaköltöztem, nyugodtabb vagyok, bár innen is mennék már el, csak hát pénz.... Mondjuk Norvégiába a természetbe elvonulni valahová :D
2019. okt. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én bennem ugyanez volt, fel év után most költözök Pest északibb, nyugodtabb részére. Utána pedig egy csendes kis városba, természetbe, majd később Izlandra. Miután megtapasztalsz valamit, jobban megismered magad, és talán rájössz, hogy nem is azt akarod amit gondoltál.
2019. okt. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én még a megyeszékhelyről is elmenekültem egy csendes kis falucskában. Pestre csak akkor megyek ha nagyon muszáj, akkor is csak a reptérre próbálok szorítkozni, de már a Budapest táblánál elkap a rosszullét.
2019. okt. 31. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár hétig igen, utána hamar meggyűlöltem, és azóta is a legrosszabb helynek tartom, ahol valaha éltem. Szerencsére már nem ott lakok. :)
2019. okt. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is jobban érzem magam Pesten a vidéki élet után. Még nem untam meg. Egyedül a levegő szar, az zavar.
2019. okt. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából fél évig éreztem így, igen. Aztán pedig elképesztő bezártság érzetem lett, mintha a falak összenyomnának (belvárosban éltem). Kiakadtam a a sok közönyös embertől, a mocsoktól, az állandó zajtól, a kevés zöldtől, nem nekem való ez a közeg. Az agglomerációban élünk, ezt szeretjük.
2019. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Épp az ellenkezőjét érzem, alig várom, hogy elköltözhessek Pestről (ez épp mostanában fog megtörténni). Jövőre leszek 40, születésem óta itt élek, úgyhogy ennyi épp elég volt belőle. Állandó tömeg, zaj, a szűk lakások stb. már elviselhetetlen. Van egy házunk vidéken már 20 éve (tehát nem ismeretlen helyre megyek), oda fogok költözni. Annak tudatában teszem ezt, hogy tisztában vagyok ennek nemcsak az előnyeivel, hanem a hátrányaival is. A legnagyobb előnye az lesz, hogy nem kell egy házon meg egy p...nyi udvaron osztozni még 3 családdal, így a lakhatás is sokkal kényelmesebb lesz. 35 évet laktam társasházban (ebből 31-et panelban), az utóbbi 4-et meg a már említett közös udvaros házban, de ezt még a panelnál is jobban rühellem. Remélem, hosszútávon is be fog jönni a dolog, mert eszem ágában sincs ide Pestre visszajönni!
2019. nov. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
A kérdést lefordítom magyarra: ugye ti is örültök annak, hogy felmentetek Pestre, ahol senki nem ismer, össze lehet feküdni bárkivel, lehet partizni minden hétvégén bebаszvа, saját hányásodban ülve hazafelé zötyögni az éjszakain. Senki nem ismer, nem beszéli ki a falu a tetteidet és végre szabadon engedheted a hedonista vágyaid, mert nincs ki előtt szégyenkezni.
2020. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

18 évesen 1990-nen valóban így volt. Hozzá kell tennem, akkor még más volt BP. Feelingje. Csak egy példa, olyan tiszta volt, hogy nyugodtan ehettél akár a földröl is.

2014-ben óriási volt végre elköltözni abból a szutyokból és tömegből.

Minden reggel undorral megyek be/fel dolgozni.

Ne aggódj, neked is elmúlik! XD.

2020. szept. 10. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!