Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire van joga a szembe...

Mennyire van joga a szembe szomszédnak az én házam előtt lenni? Mit tehetek? Hogyan oldanátok még?

Figyelt kérdés
Kerítésen kívüli rész tehát nem magánterület. A szembe szomszéd az 1 éves gyerekével állandóan a kapunkban áll és a kerítésünknél sétál. Van kutyánk és macskánk elvileg őket nézegetik. Viszont szét taposták a növényeket a kerítés mentén. A kutyát meg hergelik. Plusz a nő állandóan ordít a gyereknek,hogy Bábá,Bábá gyere. Bábá ott a cica ! Nem kissebbségiek csak valahonnan nagyon vidékről jöttek. A teraszunk az utca felé néz, konkrétan nem lehet kiülni mert a gyerek visít,a nő ordít az én gyerekem meg ettől fél. Az ablak is csukva kell,hogy legyen mert olyan hangosak... Arra gondoltam valami táblát tennék ki mert nem igazán érti az anyuka amit mondok. ( mármint értelmileg vanak gondok ) Ti hogyan oldanátok meg a helyzetet ? Cukik de tényleg az összes délelőttünk így telik...
2019. márc. 25. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kerítésen kívüli rész már közterület, így minden joguk meg van ott lenni, akár 0-24-ben. Én konkrétan elzavarnám őket a p*csába, ha minden reggel ott ordibálnának. Előbb szépen, de határozottan, aztán meg csúnyán és határozottan. A táblát el se fogja olvasni ha retardált.
2019. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%

Jó nekik, hogy ráérnek... akkor a gyerek nincs még 3 éves? Nincs kilátásban, hogy oviba megy, a nőnek meg lesz elfoglaltsága a gyerek nélkül?

azt esetleg nem lehet, hogy megbeszélitek, hogy napi egy órára vigyék el sétálni a kiskutyát, és többet ne lebzseljenek a háznál?

2019. márc. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha zavar, akkor tegyél a ketítésre valamilyen átlátásgátlót.

Példák:

[link]

2019. márc. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha tényleg zajong, akkor kihívhatod a rendöröket, mert ez így is büntetetendö, ha közterületen van.
2019. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vagy a kisállatokat el lehet úgy keríteni, hogy ne tudjanak az utca felőli részbe menni.
2019. márc. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Közterület, ott tartózkodni joga van, zajongani viszont már nem. Ahogy az utolsó is írta, lehet drasztikus módszerekhez folyamodni, de én inkább a kommunikációt javasolnám. Meg kell próbálni megbeszélni vele, hogy Téged zavar, amit ők csinálnak. Mi baj lehet? - max megsértődik és elvesztettél egy rossz szomszédot :)
2019. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

Megnézem amikor egy rendőr kivonul egy hangos gyerekhez....remélem ez a megoldás csak "poén" szinten merült fel.


Amúgy közterület addig áll ott amig akar.


Ha ilyenek zavarnak, akkor vmi kieső tanyára kell költözni ...vagy csak kertre néző teraszos lakást választani :-)

2019. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok beszélni velük. Bár nem tudom mennyire jutok. Szerintem az új kerítés lesz a megoldás,remélem akkor már nem akarnak itt álldogálni. Persze a kiabálás is zavar de az még jobban,hogy lesnek befelé,nem tudok semmit sem csinálni a kertben. Az utolsó válaszolónak pedig : a belvárosból költöztünk pest megyébe egy város széli házba,hogy nyugodt körülmények között legyenek a gyerekeink. Eddig nem is volt gond,a környéken minden lakó rendes,odafigyelő,sok a kisgyerekes. Szóval működik ez féltanya verzióban is. Csak van amikor (b)omlik a rend.
2019. márc. 25. 15:17
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, vannak gyerekeid akkor, nyilván ők se néma csendben jatszanak....a mi házunk előtt is rengeteg gyerek áll meg kutyázik meg minden, még nem jutott eszembe hogy zavarjon...aki zavar annak legyen olyan kerítése amin nem lehet benézni aztán pont. Kicsit paranoiásnak tűnsz.
2019. márc. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

#9:

Szerintem meg neked kéne inkább felfognod, hogy nem mindenki olyan, mint te. Vannak, akiket igenis zavarnak az emberkölykök.

2019. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!